Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum

Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Części do Opla Astra H

Astra H Z20LEL 5drzwiowa 2004r.

Ogłoszenia dotyczące sprzedaży części, akcesoriów lub całego samochodu.

Moderator: Tom Hagen

Astra H Z20LEL 5drzwiowa 2004r.

Postprzez Wujamapiesa » 6 lut 2020, o 12:39

Witam serdecznie!
W związku z tym że od niemal dwóch lat żyję w Holandii, musiałem w końcu podjąć decyzję o sprzedaży swojej Astry. Od razu chciałbym zaznaczyć że od maja 2018 roku stoi ona u mnie w garażu na wsi gdzie raz na tydzień zostaje odpalona przez ojca żeby zrobić kilkanaście kilometrów. Mam auto służbowe dlatego też nie zabierałem jej do Holandii, zwłaszcza że nie posiada instalacji gazowej.
Jeszcze jedna ważna informacja, mianowicie Astra jest moim drugim autem które miałem na własność (pierwsze było Tico od ojca). Wiąże się to z tym że nie miałem pojęcia jak kupuje się auto. Miałem ze sobą jedynie miernik lakieru i dużą chęć kupna tego auta. Pojechałem również na stacje diagnostyczną i tyle.
Co do auta-Astra H 2.0 Z20LEL wrzesień 2004r.
Auto zostało zakupione w 2016 roku od prywatnego właściciela który sprowadził ją z Francji po kolizji (posiadam zdjęcia). Po sprawdzeniu miernikiem lakieru okazało się że trzech miejscach jest troche szpachli (małe ognisko na dachu, trochę przy przedniej lampie na błotniku i z tyłu przy lampie co było spowodowane w.w. kolizją) W środku siedzenie pasażera przypalone papierosem, dwa pęknięcia na szyciu na tylnej kanapie oraz zarysowany boczek.
Po sprawdzeniu Astry na stacji diagnostycznej poszła kasa na stół i do widzenia. Już na drugi dzień pojawił się check engine. Okazało się że do wymiany jest elektrozawór od turbiny i czujnik pedału przyspieszenia, a skoro już stała u znajomego mechanika wzięliśmy się za rozrząd, wymieniliśmy kompletnie układ hamulcowy na nowy oprócz zacisków które zostały odnowione. Po roku wymieniłem skrzynie biegów na używaną ponieważ szarpanie przy zmianie biegów nie ustało po wymianie poduszki pod silnikiem. Wymiana oleju (motul 5w40), filtrów itp. Po tym jak pojawiła się kontrolka od IDSu, podpiąłem ją pod komputer i okazało się że jest problem z przewodem w tylnym amortyzatorze, przynajmniej mój mechanik tak stwierdził bo zawieszenie jak powiedział jest w dobrym stanie. W 2018 roku przerysowałem błotnik i zderzak (błotnik wymieniony na nowy, zderzak do pomalowania bo nie zdążyłem). Tyle zrobiłem ja.
Zanim ją kupiłem właściciel zdążył wstawić strumienicę i zawór upustowy.
Reasumując. Będę w pierwszym tygodniu marca w Polsce (auto do obejrzenia w Bełchatowie 1-7 marca). Jeśli nie będzie chętnych, będzie dalej stała. Mam wydruk z CARFAX’u a wszelkich informacji udzielę przy oględzinach lub telefonicznie. Zdjęcia i dokładny przebieg wrzucę w weekend jak ojciec wróci z działki (przebieg ~180 000km). Cena 13 000pln.
Tomek +48 733 233 434
Wujamapiesa
Nauka jazdy

Silnik: 2.0T Z20LEL

Powrót do Sprzedam