Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Z16XER - brak mocy, P01466, P01166

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

Z16XER - brak mocy, P01466, P01166

Postprzez dmw82 » 28 cze 2017, o 12:44

Witam,
Proszę o pomoc. Mam duży problem z Astrą z silnikiem Z16XER (Astra 2008 kombi z LPG Landirenzo zamontowanym parę miesięcy po zakupie samochodu). Samochód kupiłem rok temu, do dziś nie mogę sobie poradzić z problemem. Samochód działa w trybie awaryjnym (samochód z kluczykiem), wyraźny brak mocy. Wypedałowane błędy to: P01466, P01166, wskazują na czujniki wału rozrządu. Dotąd wymieniłem jeden z czujników, sęk w tym że ten stary też działa bo był później sprawdzany przez mechanika. Ostatnio wymieniłem oba koła ZFR, elektrozawory są przeczyszczone, nie mają sitek. Zleciłem płukankę +olej Motul 8100 X-clean +filtr Mana. Samochód po zakupie miał zrobioną uszczelkę pod głowicą, uszczelniacze (nie mam pewności czy robota została wykonana rzetelnie), sprawdzona została elektryka, wymieniony na próbę sterownik silnika. Na pewno jest obniżona kompresja na silniku, koło 11 bar, czekam jeszcze na wynik ponownego sprawdzenia. Problem braku mocy jest nadal. Spotkał się ktoś z was z takim przypadkiem? Mechanicy rozkładają ręce, proponują zrzucenie głowicy i sprawdzanie zaworów i gniazd. Proszę o pomoc, może coś przeoczyliśmy.
dmw82
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 28 cze 2017, o 12:13
Silnik: 1.6 Z16XER


Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.