Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Uciekający olej, dymek i zapach spalenizny

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

Uciekający olej, dymek i zapach spalenizny

Postprzez sadzix » 14 wrz 2021, o 21:29

    Witam wszystkich serdecznie, piszę do Was z moimi problemami. Stałem się nieszczęśliwym posiadaczem Astery 2.0 T i mam z nią kilka problemów na dzień dobry. Pierwsze co to pocący się silnik tzn. Poniżej uszczelki głowicy gromadzi się olej i blok jest dookoła w oleju. Na ten moment nie zauważyłem jednak aby olej ubywał, przynajmniej tak wskazuje bagnet. Pomimo poziomu w oleju w normie to auto po jeździe, na zgaszonym silniki puszcza kilka porządnych kropel oleju na chodnik. Wystarczyło, że podjechałem na stację lub do bankomatu, postoi 5 minut odjadę, a tam kropelki oleju. Kontaktowałem się z mechanikiem dziś rano i najpierw powiedział, że nie dość że najgorszy silnik jaki mogłem wybrać to jeszcze do tego uszczelka pod głowicą do wymiany. I mówi, że prawdopodobnie będzie jeszcze silnik do remontu i on się nawet nie podejmie rozbierania tego silnika. Ocenił to wizualnie, ale twierdzi że koszt naprawy będzie w granicach 5-6 tysięcy. Byłem przygotowany na wydatek, ale nie aż taki. Czy to częsta usterka? Jestem umówiony na diagnozę w autoryzowanym serwisie, ponieważ chciałbym zwrócić samochód sprzedającemu, ale raczej nie będzie chciał iść na ugodę. Dodam, że samochód kupiłem wczoraj i od razu po powrocie z miejsca zakupu zaprowadziłem do mechanika, a tu takie kwiatki. Ale mniejsza o to.

    Druga sprawa to niebieski dym z wydechu. Wiem że opelki lubią puścić dymka, ale silnik po odpaleniu na lekkiej przegazówie do 2k wali spory niebieski dym przez kilka sekund. Nawet raz na światłach puścił dymka jak stałem i nie dotykałem gazu. Wiem, że to oznaka poboru oleju, ale czy to będzie jakaś poważniejsza awaria? Jak u was z takim objawem.

    Ostatnia rzecz to gdy jechałem na dość wysokich obrotach i zatrzymałem się na światłach, w aucie czuć było mocno spaleniznę. Kilka razy się tak zdarzyło, czy to coś definiuje? Może hamulce, choć wątpię, lub może coś innego. Prosze o porady

Dodam jeszcze, że jestem zupełnie zielony w temacie.
Niedawno jezszcze była wymieniana uszczelka pod zaworami więc tam napewno nic się nie dzieje. Dajcie swoje przypuszczenia, a ja się odezwę jeszcze jutro po ekspertyzie i powiem co i jak. Na dodatkowe pytania jeszcze odpowiem.

Trzymajcie się, pozdrowienia, gumowych drzew i szerokiej drogi!
sadzix
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 14 wrz 2021, o 21:09
Silnik: 2.0T Z20LER


Re: Uciekający olej, dymek i zapach spalenizny

Postprzez topiq » 15 wrz 2021, o 06:16

Zwróć to padło pierwotnemu właścicielowi. Jeżeli usterki wyszły teraz a sprzedający o nich nie wspomniał i nie wyszły podczas jazdy próbnej, masz jak najbardziej prawo do zwrotu auta. Szkoda w to brnąć dalej, bo przekroczysz następną podejrzewam wartość tego auta. Niech zgadnę, cena była okazyjna?
Avatar użytkownika
topiq
Starszy klubowicz
 
Posty: 464
Dołączył(a): 30 lip 2018, o 22:38
Lokalizacja: Puławy
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Uciekający olej, dymek i zapach spalenizny

Postprzez sadzix » 15 wrz 2021, o 11:46

Właśnie chcę to zwrócić pierwotnemu właścicielowi, ale nie chce się dogadać. Zwróciłem się do portalu "autoprawo.pl". Doradzicie mi jak się za to zabrać lub do kogo się zwrócić?
sadzix
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 14 wrz 2021, o 21:09
Silnik: 2.0T Z20LER

Re: Uciekający olej, dymek i zapach spalenizny

Postprzez Wigo48 » 15 wrz 2021, o 17:07

Wg najnowszego prawa jeśli w umowie nie były podane usterki auta (były zatajone), to masz prawo oddać auto. W przeciwnym razie możesz naprawić auto, a koszty kryje poprzedni właściciel, lub sprawa do sądu.
Wigo48
Klubowicz
 
Posty: 117
Dołączył(a): 9 gru 2015, o 18:25
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Uciekający olej, dymek i zapach spalenizny

Postprzez topiq » 18 wrz 2021, o 08:12

Dokładnie. Niedogadywać to on się może. Zataił usterki, do sądu z nim to zmięknie i sam przyleci z kasą w zębach.
Avatar użytkownika
topiq
Starszy klubowicz
 
Posty: 464
Dołączył(a): 30 lip 2018, o 22:38
Lokalizacja: Puławy
Silnik: 1.8 Z18XE


Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.