Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Astra H 3 1.6 benzyna szarpie na wolnych obrotach itd

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

Astra H 3 1.6 benzyna szarpie na wolnych obrotach itd

Postprzez keju » 12 gru 2016, o 22:29

Witam posiadam Astre H 3 1.6 twinport 105km

problemy:

1. na 1 i 2 poniżej 2 tys obrotów szarpie
2. po odjeciu nogi z gazu autem zabuja i czasami szarpnie
3. czasmi na swiatlach gdy stoje wskazówka na obrotomierzu faluje ale bardzo bardzo minimalnie albo w ogole
4. zaczęły trudno biegi wchodzi ale bez żadnego zgrzytania metalu czy cos, najgorzej 1 i 2 ale reszta tez trudno, najlepiej piatka
5. czasami przy ruszaniu jak nie dodam dużo gazu to autem szarpnie jak w traktorze i dopiero pojdzie normalnie
6. dodatkowo na wyswietlaczu pojawia mi i po ruszeniu bład "poziom chłodziwa" płyn mam plus 2 razy czujnik wymieniany i nic
wymieniłem: cewka, świece, przepustnica wyczyszona, filtry, olej w silniku

PROSZE o POMOC !!
keju
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 12 gru 2016, o 22:20
Silnik: 1.6 Z16XEP


Re: Astra H 3 1.6 benzyna szarpie na wolnych obrotach itd

Postprzez toldik » 13 gru 2016, o 22:20

Hej,

Punkty 1, 2, 5 - jeśli nie ma żadnych błędów (a nic o nich nie piszesz) sprawdziłbym poduszki silnika szczególnie przednią i tylną,
Pkt. 3 - faluje/drga wskazówka tak jak na poniższych filmikach? Astry H tak czasami mają moim zdaniem to wina zegarów jakby błąd wskazań, bo tą przypadłość można spotkać w astrach z każdym silnikiem identyczne zachowanie w dieslach jak i w benzynach, więc raczej wykluczyłbym złą pracę silnika jako źródło problemu...
1.9 CDTI - https://www.youtube.com/watch?v=6w1H-UiAEbA
1.6 16v - https://www.youtube.com/watch?v=1lj51JaT23U
1.7 CDTI - https://www.youtube.com/watch?v=7IkmT89Ko3c
Pkt. 4 - sprawdź poziom oleju w skrzyni biegów ile go jest i jaki (był kiedyś wymieniany?) - zrobiło się zimno biegi będą trochę ciężej wchodzić na zimnym silniku,
Pkt. 6 - do wymiany zbiorniczek wyrównawczy (pływak się zacina lub nie utrzymuje na powierzchni cieczy chłodzącej), jak będziesz miał szczęście to może czyszczenie benzyną ekstrakcyjną zbiorniczka pomoże...

Pzdr.
toldik
Starszy kierowca
 
Posty: 39
Dołączył(a): 21 maja 2016, o 18:31
Lokalizacja: Piaseczno
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Astra H 3 1.6 benzyna szarpie na wolnych obrotach itd

Postprzez keju » 13 gru 2016, o 22:33

błędów żadnych nie mam, dlatego tak jak mowisz sprawdze poduszki, wskazówka własnie tak drga jak na filmikach wiec raczej nie będe tym przejmował. Od zakupu auta oleju nie wymieniałem bo ponoć się nie wymienia ale to chyba nie duży koszt więc wymienie i zobacze czy będzie lepiej :) zbiorniczkiem tez się zajme. Wilekie dzieki za pomoc i bede działał a co sie okaże dam znać ;) ;)
keju
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 12 gru 2016, o 22:20
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Astra H 3 1.6 benzyna szarpie na wolnych obrotach itd

Postprzez toldik » 13 gru 2016, o 22:50

Co do tych poduszek to może być właśnie to ale niekoniecznie, najlepiej gdyby sprawdził Ci ktoś obeznany w temacie.
U siebie też miałem szarpanie szczególnie przy zmianie biegów tak jakbym nie umiał puszczać płynnie sprzęgła, tak mi latał silnik przód tył, że mi się tłumiki rozłączyły :)

Po wymianie obydwu poduch problem ustąpił (wymieniłem przód FEBI tył Lemforder - nie kupuj najtańszych bo możesz nie uzyskać poprawy)
Dodam, że stare poduszki nie wyglądały na zużyte, ale swojej roli już nie spełniały, guma nie była popękana i na wygląd nic im nie brakowało.

Pzdr.
toldik
Starszy kierowca
 
Posty: 39
Dołączył(a): 21 maja 2016, o 18:31
Lokalizacja: Piaseczno
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Astra H 3 1.6 benzyna szarpie na wolnych obrotach itd

Postprzez keju » 15 gru 2016, o 18:17

A wiesz moze ile i jaki najlpiej olej do manualnej skrzyni tego modelu?:)
keju
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 12 gru 2016, o 22:20
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Astra H 3 1.6 benzyna szarpie na wolnych obrotach itd

Postprzez toldik » 15 gru 2016, o 19:45

Skrzynię pewnie masz F17 - ilość do wymiany 1.6 L (kup 2 litry).

Olej oryginał GM lub na bogato Titan Sintofluid 75W80 (bardzo polecany do skrzyń M32)
Poczytaj: http://www.skrzynie.com.pl/oleje-opel.html

..i z autokącika post dotyczący tego ostatniego oleju: https://forum.autokacik.pl/index.php/to ... gm1940182/


Pzdr.
toldik
Starszy kierowca
 
Posty: 39
Dołączył(a): 21 maja 2016, o 18:31
Lokalizacja: Piaseczno
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Astra H 3 1.6 benzyna szarpie na wolnych obrotach itd

Postprzez czani1979 » 14 sty 2022, o 20:05

Odgrzeję kotleta ponieważ kupiłem astrę z takim problemem jak szarpanie na niskich obrotach i problem rozwiązałem. Może się komuś przyda.
Objawy były takie:
- przy ruszaniu z jedynki, jeśli lekko dodałem gazu, silnik zaczynał szarpać i obroty gwałtownie falowały 800-1200 więc musiałem delikatnie puszczać sprzęgło.
- jadąc na 1 i 2 biegu wolno (w korku), po puszczeniu gazu, kiedy obroty spadły do około tysiąca, auto zachowywało się jak kangur, wyrywało rytmicznie do przodu i hamowało silnikiem (obroty od 800 do 1200)
- na biegu jałowym, po dodaniu gazu i odpuszczeniu, obroty spadały co 700-800, rosły do około 1100 i spadały na około 800 i tak za każdym razem
- jazda na 1 i 2 biegu bez gazu, kończyła się szarpaniem i trzeba było przerywać cyrk wciskając sprzęgło
- w miarę płynne i normalne ruszanie, było możliwe jeśli nie do końca puściłem sprzęgło

Zaślepiałem EGRa, niewiele to dało. Zdemontowałem przepustnicę bo był na niej lekki ciemny nalot, który moim zdaniem w niczym nie przeszkadzał i wymyłem całość ekstrakcyjną. Problem znikł jak ręką odjął. Samochód nie szarpie, na wolnych i bez gazu na 1 i 2 jedzie normalnie (w korkach). Na jałowym po dodaniu gazu i odpuszczeniu, obroty spadają płynnie do około 1000 i później nieco wolniej do około 800.

Demontaż , czyszczenie i montaż zajęło niecałą godzinę.

Astra H 2005 1.6 Twinport Z16XEP
czani1979
Nauka jazdy
 
Posty: 6
Dołączył(a): 14 sty 2022, o 19:51
Silnik: 1.6 Z16XER


Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 11 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.