Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Problem z ogrzewaniem

Moderator: piotii

Problem z ogrzewaniem

Postprzez steve_x » 22 paź 2014, o 19:28

Witam. Pojawił się u mnie problem z ogrzewaniem a mianowicie: Podczas gdy ogrzewanie jest ustawione na maksa a nawiew jest wyłączony czuc ze auto sie nagrzało i mozna byłoby tego ogrzewania uzyc więc włączam nawiew i wtedy temperatura ogrzewania spada, i zamiast naparzac cieplem daje mi letnie powietrze badz chlodne. zaznaczam iż nawiew działa mi tylko na poziomie 4-rtym (1, 2, 3 nie działa podejrzewam ze to rezystor i jesli się mylę proszę mnie poprawić). wszystko było bez zarzutu wczesniej nawet kiedy tylko ten 4rty poziom chodził. Wiec prosiłbym o pomoc w tym temacie bo nie wiem czy do wymiany jest termostat czy cos innego. Zaznaczam rowniez ze ogrzewanie potrafi samo się równiez naprawic i działac tak jak powinno, lecz jak narazie chodzi jak mu sie podoba .. raz powietrze jest chlodne przy maksymalnym ustawieniu ciepla a raz jest takie jak powinno byc... dziekuje i pozdrawiam
steve_x
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2 cze 2014, o 18:06
Silnik: 1.4 Z14XEP


Re: Problem z ogrzewaniem

Postprzez dial123 » 2 gru 2014, o 18:40

Witam!! To jest tylko moja sugestia. Moze masz urwana klape obiegu?? I gdy zalaczysz dmuchawe na 4 biegu to wychladza nagrzewnice?? Dlatego masz ogrzewanie zalamane?? To tylko moja sugestia wiec daj znac co bylo przyczyna. Bo ja mam ulamana klapke od obiegu i zostawilem ja otwarta tzn wentylator pobiera powietrze z zewnatrz i tez ta temperatura nie jest taka jak powinna byc. Pozdrawiam
dial123
Nauka jazdy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 6 wrz 2014, o 14:05
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Problem z ogrzewaniem

Postprzez Kubańczyk » 7 gru 2014, o 20:42

Wymień bezpiecznik termiczny w rezystorze (2zł) i sprawdź czy masz ogrzewanie na biegach 1-3.
Kubańczyk
Kierowca
 
Posty: 22
Dołączył(a): 14 maja 2014, o 08:45
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH


Powrót do Klimatyzacja i ogrzewanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 6 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.