Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Astra 1.6 Wypadanie zapłonów na wszystkich cylindrach

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

Astra 1.6 Wypadanie zapłonów na wszystkich cylindrach

Postprzez admas19871987 » 19 lis 2014, o 21:52

Witam posiadam Astre H 1.6 twinport
mam błedy 14000 3000 3100 3200 3300 3400 chodzi o wypadanie zapłonu na 4 cylindrach
w aucie wymieniłem cewkę świece czujnik położenia wału i EGR i dalej mam wypadanie zapłonu na 4 cylindrach dlaczego?
A w momecie kiedy odłącze EGR błedów nie ma tylko jest bład odłaczonego EGR ale wypadania zapłonów nie ma
Miał ktoś może taki przypadek i może mi pomuć czego to może być wina?
admas19871987
Kierowca
 
Posty: 11
Dołączył(a): 12 lis 2014, o 08:05
Silnik: 1.6 Z16XEP


Re: Astra 1.6 Wypadanie zapłonów na wszystkich cylindrach

Postprzez janek19994 » 21 lis 2014, o 21:38

Wyczyść Egr i założyć blaszkę zaślepiającą Egr
janek19994
Nauka jazdy
 
Posty: 9
Dołączył(a): 9 lis 2014, o 14:24
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Astra 1.6 Wypadanie zapłonów na wszystkich cylindrach

Postprzez MISIEK13111981 » 25 lis 2014, o 06:04

Czegoś nie rozumiem, wymieniłeś EGR i są z nim problemy, więc coś z nim jest nie tak. Wymień na inny i problem zniknie.
MISIEK13111981
Starszy klubowicz
 
Posty: 425
Dołączył(a): 15 mar 2014, o 14:38
Lokalizacja: KOSZALIN
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Astra 1.6 Wypadanie zapłonów na wszystkich cylindrach

Postprzez kris24pl » 13 kwi 2015, o 21:13

admas19871987 czy udało Ci się rozwiązać problem?

Ja powoli zaczynam wyrywać sobie włosy z głowy. Zaczęło się od zapalonego checka - zbyt uboga mieszanka. Specjalnie się nie przejąłem. Następnie po kilku miesiącach samochód na biegu jałowym zaczął gasnąć przy dojeżdżaniu do świateł, skrzyżować etc. Pojechałem do mechanika. Na początek wyczyścił przepustnicę i egr - bez zmian. Powiedział, że naprawi egr i tak podobno też zrobił. Ujechałem raptem kilometr i znowu check, a do tego wypadanie zapłonu na różnych cylindrach, auto zaczęło chodzić na 3 garach, brak mocy. Mechanik poczuł się trochę do winy i zaczął wymieniać po kolei - egr na nowy, cewkę na nową, chyba również sondy lambda. Nic nie pomogło.

Poczytałem więc sam trochę i odłączyłem wtyczkę z egr-u. Wypadanie ustało. Auto jeździ na wszystkich garach dłuższe trasy bez problemu. Jedyna niedogodność to gaśnięcie od razu po odpaleniu na zimnym silniku. Tak ze 2-3 razy. Potem jeździ bez zarzutu. Drogą dedukcji stwierdziłem, że może mechanik przyciął trochę i wcale tego egr nie wymienił. Pojechałem do innego i ten wymienił na Pierburga nowego. W porządku było 10 km, a potem znowu 3 gary. Dramat :shock:

Rozrząd i świece wymieniane były ze dwa lata temu. Auto obecnie ma 120 tys. Tylko benzyna.

Jakieś pomysły? Będę wdzięczny za pomoc.
Astra H Z16XEP najpierw szarpie, potem gaśnie? Wypada zapłon na wszystkich cylindrach? Wymiana świec, EGR, cewki, sond nie pomaga? Wyczyść kolektor ssący!
Avatar użytkownika
kris24pl
Nauka jazdy
 
Posty: 4
Dołączył(a): 13 kwi 2015, o 20:53
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Astra 1.6 Wypadanie zapłonów na wszystkich cylindrach

Postprzez admas19871987 » 14 kwi 2015, o 20:27

Miałem zatkane kanały od EGR w korektorze ssącym
admas19871987
Kierowca
 
Posty: 11
Dołączył(a): 12 lis 2014, o 08:05
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Astra 1.6 Wypadanie zapłonów na wszystkich cylindrach

Postprzez kris24pl » 15 kwi 2015, o 07:21

Dzięki! Już znalazłem Twoją odpowiedź na podobnym forum. W przyszłym tygodniu jestem umówiony u innego mechanika na czyszczenie kolektora. Dam znać o efektach.
Astra H Z16XEP najpierw szarpie, potem gaśnie? Wypada zapłon na wszystkich cylindrach? Wymiana świec, EGR, cewki, sond nie pomaga? Wyczyść kolektor ssący!
Avatar użytkownika
kris24pl
Nauka jazdy
 
Posty: 4
Dołączył(a): 13 kwi 2015, o 20:53
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Astra 1.6 Wypadanie zapłonów na wszystkich cylindrach

Postprzez kris24pl » 21 kwi 2015, o 21:02

No i kolektor wyczyszczony. Faktycznie wyglądał dramatycznie. Autem przejechałem ze 40 km i niestety znowu check się zapalił. Metoda "gaz-hamulec" dała efekt ECN 013604. Tyle, że auto chodzi cały czas w porządku, nic się nie dzieje, żadnego szarpania, wypadania zapłonów, migania kontrolki itd. Po prostu zapaliła się i jest, więc to chyba inny problem, który teraz po prostu się uwidocznił. Z tego co wyczytałem to sonda lambda 2. Ktoś podpowie gdzie jej szukać?
Astra H Z16XEP najpierw szarpie, potem gaśnie? Wypada zapłon na wszystkich cylindrach? Wymiana świec, EGR, cewki, sond nie pomaga? Wyczyść kolektor ssący!
Avatar użytkownika
kris24pl
Nauka jazdy
 
Posty: 4
Dołączył(a): 13 kwi 2015, o 20:53
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Astra 1.6 Wypadanie zapłonów na wszystkich cylindrach

Postprzez admas19871987 » 22 kwi 2015, o 17:08

jest za katalizatorem pod autem zobacz może ci nie podłączył po czyszczeniu korektora bo pewnie ja odpinał
admas19871987
Kierowca
 
Posty: 11
Dołączył(a): 12 lis 2014, o 08:05
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Astra 1.6 Wypadanie zapłonów na wszystkich cylindrach

Postprzez iras_gt » 31 gru 2015, o 10:01

Witam , otóż miałem tak samo, problem wypadanie zapłonu na 4 cylindrach i check silnika , astra po odpaleniu pracowała nierówno jak na "3 garach".
Wymieniłem świece na DENSO K166 TT , jak i zainwestowałem w nową cewkę DELPHI , wyczyszczona przepustnica. Poprawa nastąpiła na pół dnia jeźdzenia :(
Następnego dnia po ówczesnym prześledzeniu problemu i uzyskaniu nowych informacji na temat tego zjawiska , postanowiłem zalać auto do pełna benzyną wysokooktanową oraz wlać do baku magiczny środek STP , nastepnie po rozgrzaniu "przegoniłem " asterke dość intensywnie ale z głową na trasie szybkiego ruchu na biegu 3 i 4 utrzymując obroty od 3,5 tyś do 5 tyś tak przez około 50 km.
Od tamtego momentu a minęło dwa dniu astra dostała jakby drugiego oddechu , lepiej jedzie nie muli , łatwiej się wkręca na obroty i co najważniejsze pracuje równiutko bez szarpania , pyrkania , falowania , check się nie świeci :) nie wiem czy to zasługa środka czy "odmulenia" chociaż byłem do tej metody sceptycznie nastawiony ale pomogło zobaczymy na jak długo.
Pragnę dodać iż od roku użytkuję auto 90% miasto , wcześniej dwa lata robiłem trasy i mniej miasta i problemu nigdy nie było , stąd może zbierać się nagar gdyż auto nie dostaje wyższych obrotów celem jego wypalenia , to są takie moje informacje i spostrzeżenia może komuś się przydadzą
pozdrawiam i jak najmniej problemów z asterkami ;)
iras_gt
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 19 sie 2013, o 14:42

Re: Astra 1.6 Wypadanie zapłonów na wszystkich cylindrach

Postprzez Furman86 » 29 sty 2016, o 09:04

Witam klubowiczów mam pytanie póki mam jeszcze włosy na głowie. Posiadam astre lecz od pewnego momentu pojawia mi się kontrolka silnika samochód gaśnie nawet w trakcie jazdy po odpaleniu traci na mocy i słuchać w silniku klepanie i powtarza się to coraz częściej. Proszę was o pomoc gdyż chcę mieć jeszcze włosy heheh. W aucie był wymieniony rozrząd komplet cewka świece pasek alternatora to co ja zrobiłem od zakupu. Wiem że może to nie jest temat o którym wy piszecie lecz może jakieś pomysły czemu się tak dzieje lub fachowe porady gdyż to pierwszy mój opel
Furman86
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 29 sty 2016, o 08:55
Silnik: 1.6 Z16XEP

Następna strona

Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.