Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Problem klap wirowych. Z16XEP

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

Problem klap wirowych. Z16XEP

Postprzez radekkaras » 21 gru 2014, o 09:03

Witam serdecznie forumowiczów.
Jestem nowym posiadaczem Astry 1,6 105KM z roku 2005 przebieg 162tyś od pół roku nic się nie działo.Ostatnio zauważyłem że przy każdym zapaleniu zaświeca się kontrolka kluczyk z samochodzikiem. Po sprawdzeniu OP-COM-em pokazuje 1113 czyli problem z czujnikiem klap wirowych.
Trochę się naczytałem na ten temat że można wlutować rezystor 680. Tylko że z tego rumuńskiego forum to za wiele się nie dowiedziałem.
I tu moje pytanie do was czy ktoś sobie poradził z tym błędem?
Może jest ktoś na forum co wytestował rezystor i podzieli się szczegółową instrukcją na temat montażu.Z góry dziękuje.
radekkaras
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 21 gru 2014, o 08:44
Silnik: 1.6 Z16XEP


Re: Problem klap wirowych. Z16XEP

Postprzez sparspar » 23 gru 2014, o 12:43

Pewnie tego nikt z Nas nie przerabiał, ale może ktoś tu z forum pomoże Ci odnośnie przetłumaczenia tego linku a dokładnie zrozumienia procedury naprawy....bo ja nie jestem elektronikiem
https://translate.google.pl/translate?h ... voltage%2F

lub

http://www.astraclub.ro/index.php/topic ... w-voltage/

Pozdrawiam
Zakładając swój wątek sprecyzujcie problem bo nikt nie czyta w myślach i nie wie jakie błędy Wam wyskakują.A potem starajcie się ukończyć każdy rozpoczęty wątek.
Avatar użytkownika
sparspar
Moderator
 
Posty: 531
Dołączył(a): 10 maja 2014, o 12:56
Lokalizacja: Gdańsk
Silnik: 1.8 Z18XE


Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 23 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.