Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Z14xep Przy ruszaniu dziwny dzwięk silnika

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

Z14xep Przy ruszaniu dziwny dzwięk silnika

Postprzez janusz eiben » 1 mar 2015, o 16:12

Witam i pozdrawiam.Przy powolnym ruszaniu,dodawaniu gazu dziwnie silnik pracuje.Jakby dzwonił.Zaznaczę,ze dotyczy to tylko ruszanie z miejsca np.jazda w korku.Gdybym dodal od razu wiecej gazu-zwija asfalt.
janusz eiben
Nauka jazdy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 1 mar 2015, o 16:02
Lokalizacja: katowice
Silnik: 1.4 Z14XEP


Re: Z14xep Przy ruszaniu dziwny dzwięk silnika

Postprzez tuszok » 1 mar 2015, o 21:46

Prawdopodobnie napinacz łańcuszka rozrządu do wymiany a ja bym od razu wymienił kompletny rozrząd.
Avatar użytkownika
tuszok
Weteran
 
Posty: 657
Dołączył(a): 13 lip 2013, o 13:19
Lokalizacja: CAL
Silnik: 1.6 Z16XER

Re: Z14xep Przy ruszaniu dziwny dzwięk silnika

Postprzez janusz eiben » 2 mar 2015, o 18:05

Dzięki,wezmę to pod uwagę :)
janusz eiben
Nauka jazdy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 1 mar 2015, o 16:02
Lokalizacja: katowice
Silnik: 1.4 Z14XEP

Re: Z14xep Przy ruszaniu dziwny dzwięk silnika

Postprzez Adrian » 12 kwi 2015, o 22:38

Chciałbym się podłączyć do tematu, i poradzić, aby nie zakładać nowego.

Samochód kupiłem koło półtora miesiąca temu, pojechałem na wymianę oleju i filtru oleju do zaprzyjaźnionego zakładu mechanicznego.
Mechanik ocenił stan silnika na dobry i zalecił olej 5w30 mobil1 3000, zgodziłem się i taki nalał. Samochód serwisowany w ASO, miał lany 10w40?
W dniu wczorajszym wsiadłem do samochodu, i coś jest nie tak, usłyszałem dziwny cichy klekot, po kilku sekundach ustał.
Zgasiłem auto, odpaliłem ponownie i klekotu już nie było. Kilka godzin później auto ostygło i znowu to samo, ale jakby mniej.
Czy wina może leżeć po stronie wymiany oleju na rzadszy? dodam, że kilka razy poszalałem na krótkich odcinkach z dużą prędkością.
Zaobserwowałem też dmuchanie z korka wlewu oleju, gdy wyjmuję korek na włączonym silniku dmucha, a gdy go wkładam lekko zasysa.
Adrian
Starszy kierowca
 
Posty: 31
Dołączył(a): 23 mar 2015, o 19:14
Silnik: 1.8 Z18XER

Re: Z14xep Przy ruszaniu dziwny dzwięk silnika

Postprzez tuszok » 13 kwi 2015, o 09:10

Przyczyną stukających zaworów może być wymiana oleju na rzadszy. Z jakiegoś powodu w ASO przeszli na półsyntetyk chyba, że chodziło o względy finansowe ale na tym nie warto oszczędzać.
Avatar użytkownika
tuszok
Weteran
 
Posty: 657
Dołączył(a): 13 lip 2013, o 13:19
Lokalizacja: CAL
Silnik: 1.6 Z16XER

Re: Z14xep Przy ruszaniu dziwny dzwięk silnika

Postprzez Adrian » 13 kwi 2015, o 22:27

Ogólnie taki lali do tego samochodu, mam te karteczki z niemieckiego ASO i jak był czas wymiany oleju to zawsze GM 10W 40. Nie sądzę żeby oszczędzali, przy 112kkm wymiana żarówek mijania w ASO na osram night breaker. Czy coś złego mogło się już stać? Jeżeli już się stało, jakie mogą być tego konsekwencje? Samochód chodzi normalnie jak na razie, dzisiaj śmigałem i w jeździe niczego nie czuć. Zaobserwowałem za to olej w koło korka wlewu oleju, ilość bardzo mała, zastanawiam się tylko jakim cudem olej wypryskał przy zakręconym korku?
Adrian
Starszy kierowca
 
Posty: 31
Dołączył(a): 23 mar 2015, o 19:14
Silnik: 1.8 Z18XER


Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 17 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.