Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Astra III, 1.6 Benzyna 105 KM 77 KW Kombi

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

Re: Astra III, 1.6 Benzyna 105 KM 77 KW Kombi

Postprzez ziołolipa » 2 maja 2016, o 16:30

Witam
Zgadzam się z postami przedmówców. Jeżeli chodzi o zużycie oleju, to można je zmniejszyć jeżeli będziesz jeździł mniej agresywnie. Ja mam silnik 1.6 XER przebieg około 140 tys. i nie dolewam oleju od wymiany do wymiany, chyba że jadę do Niemiec i docisnę pedał gazu głębiej to te 150 gram zdarza się dolać.
pozdrawiam
ziołolipa
Kierowca
 
Posty: 17
Dołączył(a): 27 lip 2012, o 14:03
Silnik: 1.6 Z16XER


Re: Astra III, 1.6 Benzyna 105 KM 77 KW Kombi

Postprzez luko » 9 mar 2018, o 12:53

Witam,

a ja mam jeszcze pytanie co do kontrolki temp. płynu chłodzącego.
Mam co prawda wersję hatchback, ale silnik również Z16XEP.
Ostatnio mam trochę problemów z układem chłodzenia i ciekawi mnie czy jest jakiś system wczesnego ostrzegania przed przegrzaniem?
Z tego co piszecie - jest kontrolka, która oczywiście może nie działać, bo np. jest przepalona (a niestety nie zapala się testowo przy przekręceniu zapłonu). Poza tym - wczoraj u mechanika (sprawdzali wyciek z układu) doszło do zagotowania płynu i żadna kontrolka nie zapaliła się (tak przynajmniej twierdził mechanik), więc albo faktycznie jest przepalona, albo jeszcze nie została osiągnięta jakaś graniczna temperatura - pytanie jaka jest ta temp.?

I jeszcze jedno - dowiedziałem się właśnie, że można podejrzeć temp. płynu w tzw. test-mode (mam akurat wyświetlacz typu TID, ale też można) - pytanie, czy w tym trybie można normalnie jechać autem i na bieżąco monitorować temp. płynu? Zawsze to coś i można w porę zatrzymać auto, gdyby dochodziło do niebezpiecznych wskazań...

Będę wdzięczny za możliwie szybką odp.
luko
Kierowca
 
Posty: 10
Dołączył(a): 25 paź 2014, o 12:21
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Astra III, 1.6 Benzyna 105 KM 77 KW Kombi

Postprzez ziołolipa » 9 mar 2018, o 14:19

Witam
W dużej mierze "branie oleju" zależy od techniki jazdy lub jej agresywności. Przy normalnej ,nieagresywnej jeździe ten silnik oleju nie spala. Należy używać oleju syntetycznego, wchodzi około 4 l. Natomiast pasek rozrządu należy zawsze wymienić, bo nigdy nie jest się pewnym czy przebieg jest prawdziwy. Pasek kosztuje grosze, a silnik niekoniecznie.
Pozdrawiam i życzę przyjemności z jazdy
ziołolipa
Kierowca
 
Posty: 17
Dołączył(a): 27 lip 2012, o 14:03
Silnik: 1.6 Z16XER

Re: Astra III, 1.6 Benzyna 105 KM 77 KW Kombi

Postprzez Wigo48 » 9 mar 2018, o 16:11

Luko - można jeździć na podglądzie kontrolując temp silnika i pomiar trzyma temp do wyłączenia silnika. Po ponownym uruchomieniu znów jak chcesz musisz ustawić tryb diagnostyczny.
Wigo48
Klubowicz
 
Posty: 117
Dołączył(a): 9 gru 2015, o 18:25
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Astra III, 1.6 Benzyna 105 KM 77 KW Kombi

Postprzez ziołolipa » 9 mar 2018, o 17:16

Witam.
W moim pojeździe po uruchomieniu wyświetla się informacja - "poziom płynu chłodzącego" . Czujnik w zbiorniczku wyrównawczym szwankuje, już go kiedyś wymieniałem, Kosztuje grosze. Pękł mi kiedyś pasek klinowy i kontrolka temp. wody zapaliła się chwilę po tym, że nie ma ładowania prądu. Nic się nie stało i nie ma się co niepokoić. Fakt błąd producenta, że z przyczyn oszczędnościowych nie zamontował zegara. W następnych modelach już tego błędu nie popełniono.
pozdrawiam
ziołolipa
Kierowca
 
Posty: 17
Dołączył(a): 27 lip 2012, o 14:03
Silnik: 1.6 Z16XER

Re: Astra III, 1.6 Benzyna 105 KM 77 KW Kombi

Postprzez luko » 10 mar 2018, o 19:26

Wigo48 napisał(a):Luko - można jeździć na podglądzie kontrolując temp silnika i pomiar trzyma temp do wyłączenia silnika. Po ponownym uruchomieniu znów jak chcesz musisz ustawić tryb diagnostyczny.


Dzięki Wigo.
luko
Kierowca
 
Posty: 10
Dołączył(a): 25 paź 2014, o 12:21
Silnik: 1.6 Z16XEP

Poprzednia strona

Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.