Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Zapach benzyny na zew. i wew.samochodu.

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

Zapach benzyny na zew. i wew.samochodu.

Postprzez Bate » 10 sty 2015, o 15:02

Mam problem z zapachem benzyny tak w kabinie jak i na zewnątrz samochodu . Szczególnie jest to uciążliwe po tankowaniu , ale opiszę to po kolei.

Jakiś czas temu byłem zmuszony przejechać po bezdrożach i cofając zawiesiłem się na pniu drzewa którego nie widziałem (zakrywała go trawa). Udało mi się oswobodzić , na podwoziu nie było żadnych uszkodzeń ,ale... po paru dniach pojechałem zatankować paliwo i umyć samochód.Na myjce podszedł do mnie klient który stał za mną w kolejce z informacją że pod autem wylewa mi się paliwo.Ja zawsze tankuje po korek.Ja oczywiści od razu na "łapy " ale nic już nie wyciekało. Wyoglądałem bak z każdej strony ale nic nie zauważyłem.Od tamtej pory a upłynęło juz z pół roku musiałem pamiętać aby nie lać więcej 35 litrów . Wtedy w kabinie pojawiał się tylko lekko wyczuwalny zapach benzyny .Koniec końców zaczeło mnie to denerwować i zmobilizowałem sie do odwiedzenia mechanika. Chciałem aby ściągną zbiornik oraz zlikwidował problem. Przy odbiorze dostałem informację że przeczyścił czy przedmuchał wlew paliwa i powinno być dobrze. Pojechałem zatankować po korek i nie było dobrze.Smród jaki był taki jest, ale zbiornik pełny więc z mechanika nici. Zlustrowałem z powrotem zbiornik i zauważyłem mokrawy ślad na łączeniu wlewowego przewodu gumowego oraz zbiornika .To mogło być przyczyną wycieku paliwa. Wymieniłem opaskę zaciskową a nawet ją zdublowałem ale to nie rozwiązuje sprawy zapachu w kabinie. Zacząłem przeglądać internet i zwariowałem. Pragnę zaznaczyć że w budowie samochodu orłem nie jestem . Przy okazji znalazłem To forum i postanowiłem poprosić o pomoc w rozwiązaniu mojego problemu. Za wszelkie sugestie będę bardzo zobowiązany.
Bate
Nauka jazdy
 
Posty: 4
Dołączył(a): 10 sty 2015, o 14:03
Silnik: 1.6 Z16XEP


Re: Zapach benzyny na zew. i wew.samochodu.

Postprzez sparspar » 11 sty 2015, o 22:13

Witam
Może przewrażliwiony jesteś :) . Ja najpierw wymieniłbym filtr kabinowy i sprawdzić uszczelkę pompy paliwa w baku.
Pozdrawiam
Zakładając swój wątek sprecyzujcie problem bo nikt nie czyta w myślach i nie wie jakie błędy Wam wyskakują.A potem starajcie się ukończyć każdy rozpoczęty wątek.
Avatar użytkownika
sparspar
Moderator
 
Posty: 531
Dołączył(a): 10 maja 2014, o 12:56
Lokalizacja: Gdańsk
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Zapach benzyny na zew. i wew.samochodu.

Postprzez Bate » 12 sty 2015, o 16:56

Witam
Nic z tych rzeczy , wali benzyną i to ostro (na pełnym baku ,jeśli jest 3/4 pojemności to zapach w kabinie jest ledwo wyczuwalny , bardziej czuć na zewnątrz ale tak jak napisałem nie ma widocznych zacieków w górnej częsci zbiornika). Filtr kabinowy mam wymieniony . Co do uszczelki pompy to jak się do niej dostać .
Bate
Nauka jazdy
 
Posty: 4
Dołączył(a): 10 sty 2015, o 14:03
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Zapach benzyny na zew. i wew.samochodu.

Postprzez tuszok » 12 sty 2015, o 18:03

Musisz unieść kanapę z tyłu i tam będziesz miał dojście do pompy.
Avatar użytkownika
tuszok
Weteran
 
Posty: 657
Dołączył(a): 13 lip 2013, o 13:19
Lokalizacja: CAL
Silnik: 1.6 Z16XER

Re: Zapach benzyny na zew. i wew.samochodu.

Postprzez Bate » 16 sty 2015, o 21:15

Problem jest rozwiązany. Przyczyną była pęknięta pokrywa pompy paliwa. Dzięki za pomoc .
Bate
Nauka jazdy
 
Posty: 4
Dołączył(a): 10 sty 2015, o 14:03
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Zapach benzyny na zew. i wew.samochodu.

Postprzez przemo_91 » 30 maja 2017, o 08:33

Witam,
Mam ten sam problem, jednak przy pokrywie pompy paliwa nie wyczuwam zapachu benzyny... także myśle, że jest ok. Za to strasznie śmierdzi w okolicach wlewu paliwa. Dodam, że przy zamkniętych szybach nic nie wyczuwam w środku. Dopiero gdy je otworze..,.
przemo_91
Nauka jazdy
 
Posty: 9
Dołączył(a): 2 kwi 2017, o 12:27
Silnik: 1.8 Z18XER

Re: Zapach benzyny na zew. i wew.samochodu.

Postprzez MISIEK13111981 » 30 maja 2017, o 11:04

Może korek ma nie szczelną uszczelkę ?
MISIEK13111981
Starszy klubowicz
 
Posty: 425
Dołączył(a): 15 mar 2014, o 14:38
Lokalizacja: KOSZALIN
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Zapach benzyny na zew. i wew.samochodu.

Postprzez przemo_91 » 30 maja 2017, o 13:48

No własnie gdy ruszam korkiem od paliwa to jest on luźny ale nie wyciągnę go bez odkręcenia... jakoś nie chce mi się wierzyć ze mogłby on być winowajcą tym bardziej zastanawia mnie to, że przy otwartej szybie śmierdzi a przy zamkniętej nic nie czuje...
przemo_91
Nauka jazdy
 
Posty: 9
Dołączył(a): 2 kwi 2017, o 12:27
Silnik: 1.8 Z18XER

Re: Zapach benzyny na zew. i wew.samochodu.

Postprzez zagawor » 14 paź 2018, o 20:28

Witam! Mam ten sam problem z zapachem benzyny ale przy otwartych oknach. Czasami zdaża sie ze smierdzi po wejsciu do samochodu i to najbardziej z tylu po stronie wlewu. Miał ktoś podobnie bo ciezko mi zlokalizować przyczyne?
zagawor
Nauka jazdy
 
Posty: 6
Dołączył(a): 1 paź 2017, o 21:24
Silnik: 1.6 Z16XEP


Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.