Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Falowanie obrotow

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

Re: Falowanie obrotow

Postprzez luko » 27 kwi 2018, o 08:54

Witam,

nie chcę już pisać nowego wątku, a mój problem również dotyczy nietypowych objawów z obrotami na biegu jałowym.
Zaczęło się przedwczoraj, na światłach lekko podskoczyły obroty (1100-1200) - silnik rozgrzany - trwało to kilka sekund i wróciło do normy, aż do dziś, kiedy znów na postoju obr. wskoczyły na ok 1200 (lekko falowały) i taki stan utrzymywał się już nieco dłużej (1-2 min.). Ruszyłem i podczas jazdy samochód zachowywał się normalnie. Dodam, że mniej więcej od przedwczoraj jeździłem na rezerwie; dzisiejszy skok obrotów również był przy prawie pustym baku (miałem może 3 l.), a że akurat byłem w drodze na stację, zatankowałem i w dalszej drodze do pracy było ok.
Pierwsze co przychodzi mi na myśl, to problem z paliwem, z racji małej ilości, może zaczął zasysać jakieś brudy, wystąpił problem z mieszanką i komputer "wysterował" większe obroty. Co sądzicie?
Sprawdzenie błędów metodą "pedałową" niczego nie pokazało.
Niepokoję się o tyle bardziej, ze jutro mam do zrobienia trasę 700 km...

Auto to Astra III, Z16XEP, 105KM Twinport, przebieg 173 tys., benzyna.
luko
Kierowca
 
Posty: 10
Dołączył(a): 25 paź 2014, o 12:21
Silnik: 1.6 Z16XEP


Re: Falowanie obrotow

Postprzez robstach » 2 maja 2018, o 23:48

luko napisał(a):Witam,

nie chcę już pisać nowego wątku, a mój problem również dotyczy nietypowych objawów z obrotami na biegu jałowym.
Zaczęło się przedwczoraj, na światłach lekko podskoczyły obroty (1100-1200) - silnik rozgrzany - trwało to kilka sekund i wróciło do normy, aż do dziś, kiedy znów na postoju obr. wskoczyły na ok 1200 (lekko falowały) i taki stan utrzymywał się już nieco dłużej (1-2 min.). Ruszyłem i podczas jazdy samochód zachowywał się normalnie. Dodam, że mniej więcej od przedwczoraj jeździłem na rezerwie; dzisiejszy skok obrotów również był przy prawie pustym baku (miałem może 3 l.), a że akurat byłem w drodze na stację, zatankowałem i w dalszej drodze do pracy było ok.
Pierwsze co przychodzi mi na myśl, to problem z paliwem, z racji małej ilości, może zaczął zasysać jakieś brudy, wystąpił problem z mieszanką i komputer "wysterował" większe obroty. Co sądzicie?
Sprawdzenie błędów metodą "pedałową" niczego nie pokazało.
Niepokoję się o tyle bardziej, ze jutro mam do zrobienia trasę 700 km...

Auto to Astra III, Z16XEP, 105KM Twinport, przebieg 173 tys., benzyna.

Cześć, ja miałem podobne objawy, wymieniłem przepływomierz masowy powietrza i wszystko wróciło do normy, oczywiście objaw falujących obrotów to temat rzeka, ale mi się udało trafić, proponuję albo kupić używkę oryginalną lub zaryzykować i kupić nową. Czasami bywa że podczas wymiany filtra powietrza i nie dokładne skręcenie daje efekt falowania, jakim cudem? dostaje lewe powietrze...

Pozdrawiam
robstach
Nauka jazdy
 
Posty: 9
Dołączył(a): 25 gru 2013, o 00:51
Lokalizacja: Poznań
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Falowanie obrotow

Postprzez luko » 6 maja 2018, o 17:42

U mnie póki co sytuacja się nie powtórzyła... będę obserwował. Za to inne stuki i puki się ujawniły ;) ..ehh.
luko
Kierowca
 
Posty: 10
Dołączył(a): 25 paź 2014, o 12:21
Silnik: 1.6 Z16XEP

Poprzednia strona

Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.