Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Autko gaśnie na zimnym silniku na jałowym biegu na PB

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

Re: Autko gaśnie na zimnym silniku na jałowym biegu na PB

Postprzez tuszok » 25 mar 2015, o 19:52

Rozumiem, że EGR działa prawidłowo i jest drożny (możliwość podduszania się spalinami), ciśnienie sprężania było sprawdzone, wężyki podciśnienia, listwa wtryskowa, czujnik MAP, przepustnica nie łapie lewego powietrza.
Avatar użytkownika
tuszok
Weteran
 
Posty: 657
Dołączył(a): 13 lip 2013, o 13:19
Lokalizacja: CAL
Silnik: 1.6 Z16XER


Re: Autko gaśnie na zimnym silniku na jałowym biegu na PB

Postprzez morpio » 25 mar 2015, o 20:49

Wszystko sprawdzane po dwa razy. wymieniane na używki i tez to samo. Jutro ma być zrzucana głowica. Możliwe jest powieszanie zaworu wylotowego tylko w momencie rozgrzewania silnika? Fakt, że po wymianie kolektora ssącego wyskoczył bląd egr, czujnika wału korbowego oaz jakis od licznika. Wymieniliśmy egr i czujnik. Fakt auto ma więcej mocy jak się już rozgrzeje ale na zimnym dalej to samo.
morpio
Kierowca
 
Posty: 12
Dołączył(a): 30 sty 2015, o 19:33
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Autko gaśnie na zimnym silniku na jałowym biegu na PB

Postprzez tuszok » 26 mar 2015, o 09:08

Części były podmieniane na używki z auta w który działały bez zarzutów czy zamienniki np ze szrotu? Inne nie znaczy dobre. Jeśli jeszcze głowica jest nie zdjęta to wyczyść świece i odpal żeby popracował na zimnym jak nie ma mocy auto i niech chwile popracuje ale żeby się nie rozgrzało i wykręć świece żeby je obejrzeć jak wyglądają. Kolejna sprawa to jak silnik pracuje gdy jest zimny a jak gdy jest ciepły tzn chodzi mi o to czy równo chodzi czy może na któryś gar słabiej pali.
Avatar użytkownika
tuszok
Weteran
 
Posty: 657
Dołączył(a): 13 lip 2013, o 13:19
Lokalizacja: CAL
Silnik: 1.6 Z16XER

Re: Autko gaśnie na zimnym silniku na jałowym biegu na PB

Postprzez morpio » 26 mar 2015, o 10:58

Części pochodziły z samochodu, które chodzi bez zarzutu
morpio
Kierowca
 
Posty: 12
Dołączył(a): 30 sty 2015, o 19:33
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Autko gaśnie na zimnym silniku na jałowym biegu na PB

Postprzez tuszok » 26 mar 2015, o 17:11

Rozrząd to napewno był sprawdzany tzn ustawienie. Czekam na to co zdiagnozuje mechanik bo mi już więcej na odległość nic do głowy nie przychodzi. Aha jeszcze jedno po podmianie części należy kasować błędy jeśli wystąpią jakieś aby sprawdzić poprawność działania.
Avatar użytkownika
tuszok
Weteran
 
Posty: 657
Dołączył(a): 13 lip 2013, o 13:19
Lokalizacja: CAL
Silnik: 1.6 Z16XER

Re: Autko gaśnie na zimnym silniku na jałowym biegu na PB

Postprzez morpio » 26 mar 2015, o 17:45

Dzwoniłem do mechanika żeby sprawdził jeszcze luzy zaworowe. Gdzies czytałem że facet miał te same objawy z samochodem właśnie na dogrzewaniu i okazało się ze luzy zaworowe do regulacji. Niby jeden z pierwszych mechaników (bo to jest już piąty) tam zaglądał, ale czy to prawda tez nie wiem. Nie było mnie przy tym. Możliwe że luz zaworowy jest odpowiedzialny za duże ciśnienie na kolektorze?
morpio
Kierowca
 
Posty: 12
Dołączył(a): 30 sty 2015, o 19:33
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Autko gaśnie na zimnym silniku na jałowym biegu na PB

Postprzez tuszok » 26 mar 2015, o 18:16

Nie wiem o jakim ciśnieniu na kolektorze piszesz :roll:
Avatar użytkownika
tuszok
Weteran
 
Posty: 657
Dołączył(a): 13 lip 2013, o 13:19
Lokalizacja: CAL
Silnik: 1.6 Z16XER

Re: Autko gaśnie na zimnym silniku na jałowym biegu na PB

Postprzez morpio » 26 mar 2015, o 20:48

O ciśnieniu, a raczej chyba podciśnieniu na kolektorze ssącym pokazywanym przez map sensor
morpio
Kierowca
 
Posty: 12
Dołączył(a): 30 sty 2015, o 19:33
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Autko gaśnie na zimnym silniku na jałowym biegu na PB

Postprzez morpio » 27 mar 2015, o 10:26

A powiedzcie mi jeszcze w takim razie jakie powinno być ciśnienie na cylindrach. W jakich przedziałach. Bo znalazłem dwie wykluczające się odpowiedzi. Bardzo proszę o podanie wartości
morpio
Kierowca
 
Posty: 12
Dołączył(a): 30 sty 2015, o 19:33
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Autko gaśnie na zimnym silniku na jałowym biegu na PB

Postprzez tuszok » 27 mar 2015, o 16:28

Ciśnienie na cylindrach powinno być ok 14bar. a co do podciśnienia to już pytałem w tym poście ale pisałeś
tuszok napisał(a):Rozumiem, że EGR działa prawidłowo i jest drożny (możliwość podduszania się spalinami), ciśnienie sprężania było sprawdzone, wężyki podciśnienia, listwa wtryskowa, czujnik MAP, przepustnica nie łapie lewego powietrza.

ale pisałeś, że wszystko zostało sprawdzone.
Avatar użytkownika
tuszok
Weteran
 
Posty: 657
Dołączył(a): 13 lip 2013, o 13:19
Lokalizacja: CAL
Silnik: 1.6 Z16XER

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.