Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Błędy Astra Z16XEP B+G

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

Błędy Astra Z16XEP B+G

Postprzez Matrakczy » 3 kwi 2015, o 20:42

Witam
Jestem świeżym posiadaczem Astry H GTC COSMO B+G Landi Renzo, a już mam ból głowy :(. Długo szukałem takiej Astry H GTC i wydawało mi się, że to będzie dobry wybór; jednak rzeczywistość szybko sprowadziła mnie na ziemie :|. Wczoraj pojawiła się kontrolka emisji spalin "helikopter" i świeci się cały czas bez przerwy. Nieważne czy odpalam samochód na zimnym czym ciepłym silniku - zapala się od razu po odpaleniu auta. Wyczytałem jak odczytać błędy metodą gaz - hamulec. Oto one:
ECN 30000
ECN 30100
ECN 30200
ECN 30300
ECN 30400
ECN 31400
ECN 13000
ECN 00000

Póki co nie zauważyłem większych problemów z autem. Odpala normalnie, na benzynie pracuje bardzo ładnie - na gazie wydaje mi się, że też poprawnie - tylko obroty w przedziale 900 - 2000 leciutko falują i czasami w zakresie małych obrotów lekko poszarpuje, nie wiem czy tak ma być czy nie, od niedawna świeci się rezerwa gazu i może dlatego.

A zaczęło się niewinnie. 10 minut wcześniej zatankowałem za 50 zł benzynę i za 50 zł gazu - nie pamiętam jak to była stacja, napewno nie BP, Orlen, Statoil czy LOTOS. Podczas jazdy użyłem spryskiwaczy do szyby, aż tu nagle...na komputerze pokładowym pojawił się prostokąt z falującą wodą i dwiema falami po bokach, czyli brak płynu do spryskiwaczy i w tym samym momencie, nie wiem czy to zbieg okoliczności zaczęła mrugać kontrolka emisji spalin, włanczała się "przypominajka" taki dźwięk w kabinie, na kompie pokazało od czasu do czasu ten płyn do spryskiwaczy. Po około dwudziestu minutach check zaczął palić się ciągłym światłem, irytujący dźwięk przestał się pojawiać, przestał wyświetlać się obrazek z płynem do spryskiwaczy, a ja niezrażony takim obrotem sprawy kontynuowałem jazdę, bo wydawało mi się, że to błahostka... Dojechałem do domu, rzeczywiście płynu nie było, wlałem na full, ok 4 litry może więcej weszło. Odpalam ponownie auto a tu od razu "helikopter" się pojawia i odczytałem te błędy co powyżej...

Proszę o pomoc w zdiagnozowaniu tych błędów... Gdzieś wyczytałem, że to może być wypadanie zapłonów na wszystkich cylindrach, ale jestem absolutnym świeżakiem jeśli chodzi o to auto i proszę o radę - co dokładnie oznaczają te błędy i co należy sprawdzić, naprawić (wymienić) z Waszego doświadczenia aby Aśka nie raziła mnie w oczy tą kontrolką.
Sorki za takie długie wypracowanie z mojej strony, ale starałem się jak najdokładniej odwzorować przebieg wydarzeń.
Z góry dziękuję i Pozdrawiam
Matrakczy
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 3 kwi 2015, o 20:39
Silnik: 1.6 Z16XEP


Re: Błędy Astra Z16XEP B+G

Postprzez sparspar » 3 kwi 2015, o 20:57

Kolego jest piątek a Ty zmuszasz mnie do czytania tak długiego postu...ufff, do końca już nie dam rady przeczytać :)
... Twoje błędy wskazuje tzw"wypadanie zapłonów" czyli będziesz musiał wymienić świece i moduł zapłonowy( cewke) . Jechać na analizę (zbadanie składu mieszanki) skoro masz gaz. Trzeba to sprawdzić , wymienić filtr itp.

Zacznij od wymiany świec / potem modułu a jak to nie pomoże to dopiero zobaczysz co to jest ból głowy:) jak będziesz musiał brać się za wymiane wtrysków, przepływki i takie tam . Głowa do góry -w ostateczności myślę , że 600 zł rozwiąże Twój problem.
Pozdrawiam
Zakładając swój wątek sprecyzujcie problem bo nikt nie czyta w myślach i nie wie jakie błędy Wam wyskakują.A potem starajcie się ukończyć każdy rozpoczęty wątek.
Avatar użytkownika
sparspar
Moderator
 
Posty: 531
Dołączył(a): 10 maja 2014, o 12:56
Lokalizacja: Gdańsk
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Błędy Astra Z16XEP B+G

Postprzez Matrakczy » 5 kwi 2015, o 11:09

Witam
Czy te świece zapłonowe będą dobre do instalacji gazowej?
http://allegro.pl/opel-astra-g-h-vectra-c-swieca-zaplonowa-oryg-gm-i4875271856.html
Matrakczy
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 3 kwi 2015, o 20:39
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Błędy Astra Z16XEP B+G

Postprzez sparspar » 5 kwi 2015, o 11:22

Matrakczy napisał(a):Witam
Czy te świece zapłonowe będą dobre do instalacji gazowej?
[/url]


Będą dobre, tylko nie wierz i nie patrz przy zakupie świec w takie bajki typu przeznaczona do LPG. Mają być do Twojego silnika benzynowego z16xep
...oczywiście to tylko moje zdanie
Pozdrawiam
Zakładając swój wątek sprecyzujcie problem bo nikt nie czyta w myślach i nie wie jakie błędy Wam wyskakują.A potem starajcie się ukończyć każdy rozpoczęty wątek.
Avatar użytkownika
sparspar
Moderator
 
Posty: 531
Dołączył(a): 10 maja 2014, o 12:56
Lokalizacja: Gdańsk
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Błędy Astra Z16XEP B+G

Postprzez MISIEK13111981 » 5 kwi 2015, o 12:14

Nie daj się namówić tak jak pisze sparspar, tylko i wyłącznie jedno elektrodowe !
MISIEK13111981
Starszy klubowicz
 
Posty: 425
Dołączył(a): 15 mar 2014, o 14:38
Lokalizacja: KOSZALIN
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Błędy Astra Z16XEP B+G

Postprzez tuszok » 5 kwi 2015, o 15:01

Dokładnie jak wyżej. przeznaczone do Twojego silnika a nie jakieś "specjalne" do LPG.
Avatar użytkownika
tuszok
Weteran
 
Posty: 657
Dołączył(a): 13 lip 2013, o 13:19
Lokalizacja: CAL
Silnik: 1.6 Z16XER

Re: Błędy Astra Z16XEP B+G

Postprzez Matrakczy » 22 kwi 2015, o 21:12

Witam
Byłem u mechanika, który wykasował owe błędy. Jego rada była taka ,pojeździć przez jakiś czas tylko na benzynie. Jeżeli kontrolka i błędy się nie pojawią, to przyczyna leży po stronie instalacji gazowej. Tak też zrobiłem. W sumie przez 2 tygodnie jazdy tylko na benzynie zrobiłem około 500 km. Z samochodem nic się nie działo, żaden "check" i błąd się nie pojawił. Stwierdziłem, że problemu po stronie benzyny nie ma...Dziś zatankowałem gazu do pełna. Przejechałem na gazie niespełna 8km i znów się zaczęło...zapalił się check te same błędy: ECN 30100,30200,30300,30400,31400. Dodatkowo doszedł błąd ECN 17252. Do 2,5 tys. obrotów lekko przerywa i szarpie na gazie. W wyższych partiach obrotów i prędkości nic niepokojącego nie zauważyłem. Podjechałem więc do gazownika i stwierdził, że pierw wymieni świeci na nowe, a następnie będzie szukał innej przyczyny. Nie wiem akurat czy nie trafiłem na "wymieniacza" i czy nie jechać do kogoś innego... Powiedziałem mu jaki to silnik, on spojrzał na auto i stwierdził, że ładna ta Corsa XD :lol: Jak można pomylić Corse z Astra GTC ;)Powstrzymałem się od obrażliwego komentarza...wstępnie się tam jakoś umówiłem na zostawienie samochodu, ale teraz się nad tym zastanawiam.
Co może być nie tak... z tym gazem ??? Macie jakies pomysły... ???
Matrakczy
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 3 kwi 2015, o 20:39
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Błędy Astra Z16XEP B+G

Postprzez Przemek9005 » 22 sty 2018, o 10:12

Witam, trochę czasu mineło . Ale powiedz w jaki sposób poradziłeś sobie z tymi błędami? jaka była przyczyna??
Przemek9005
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 22 sty 2018, o 10:09
Silnik: 1.6 Z16XEP


Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.