Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Spalanie

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

Spalanie

Postprzez ŁukaszL » 3 maja 2012, o 10:40

Witajcie,
Z16XEP, czy to normalne, że na drugim biegu przy 2000 obrotów BC wskazuje 13-15 L/100?
Na trzecim, czwartym biegu przy takich obrotach wskazuje 6-8 L.

Pozdrawiam!
ŁukaszL
 


Re: Spalanie

Postprzez krzysiek1805 » 13 maja 2012, o 13:49

Wszystko zależy od obciążenia, drogi, nawet kierunku wiatru. Nikt Ci nie odpowie czy to normalne i powinno być dokladnie takie spalanie. Komp oblicza średnie spalanie na podstawie obrotów, prędkości, wciśnięcia pedału gazu i pewnie paru innych danych o których nie wiem więc to logiczne że jadąc szybciej na 4 biegu będzie pokazywać dużo mniejsze spalanie niż na 2 przy tych samych obrotach ;)
krzysiek1805
Nauka jazdy
 
Posty: 9
Dołączył(a): 13 maja 2012, o 12:34
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Spalanie

Postprzez ŁukaszL » 13 maja 2012, o 19:56

Cześć,
generalnie na prawach fizyki itd. sie znam i nie jest to mój pierwszy zamochód ;) , ale ponieważ jest to moja pierwsza astra i wcześniej nie miałem tego typu silnika to wolałem zapytać czy mam na to zwrócić uwagę, czy zignorować.

Pozdrawiam!
ŁukaszL
 

Re: Spalanie

Postprzez marb » 16 maja 2012, o 15:52

To normalne, że na niższym biegu przy tych samych obrotach silnik pali więcej.
Przy 2000 obr/min na 2-gim biegu masz dużo niższą prędkość niż np. na 4-tym biegu.
Zatem mniej więcej ta sama ilość paliwa jest zużywana na "2-jce" do przejechania mniejsze odległości niż na "4-rce".
marb
Starszy kierowca
 
Posty: 58
Dołączył(a): 29 wrz 2011, o 12:16
Silnik: 1.9 CDTI Z19DT


Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.