Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

który silnik pod lpg

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

który silnik pod lpg

Postprzez adrianldz » 4 kwi 2021, o 06:42

Witam.rozwazam zakup astry h,obowiązkowo z gazem lub sam bym zagazował.wiem ,że najlepszym silnikiem byłby 1.8 beż turbo 125km, jednak znalezienie 1.8 w sensownym stanie i przebiegiem graniczy z cudem to raz,a dwa - byly one produkowane tylko do 2006 a wolałbym coś nieco nowszego,2008/9.czy w tej sytuacji polecacie jakis inny silnik pod lpg (beż tych 1.4) czy skupić się jednak na innej marce?pozdrawiam
adrianldz
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 4 kwi 2021, o 06:31


Re: który silnik pod lpg

Postprzez fachur » 5 kwi 2021, o 10:57

Jeżeli nie chcesz mieć problemów z regulacjami luzów zaworowych to skup się na szukaniu Z18XE/Z20LEL/Z20LET/Z20LEH - wszystkie z nich mają hydrauliczną regulację luzu zaworowego.
Jeżeli nie straszne Ci kontrolowanie luzów zaworowych to Z16LET lub Z18XER. Tam są szklanki więc co jakiś czas trzeba sprawdzać luzy zaworowe i jak przyjdzie taka potrzeba to wymienić szklanki - robota ogólnie niezbyt skomplikowana ale czasochłonna.
Ja mam u siebie Z18XER w LPG - teoretycznie najgorszy możliwy wybór pod LPG ale przejechałem nim ponad 100tyś km a jedyny problem jaki z nim był to jak sam zacząłem się bawić w strojenie i zajechałem gniazda zaworowe. Od tamtej pory po remoncie zero problemów.
fachur
Kierowca
 
Posty: 12
Dołączył(a): 5 kwi 2021, o 10:45
Lokalizacja: Skierniewice
Silnik: 1.8 Z18XER


Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 9 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.