Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Z16XEP - szarpanie, spalanie, obciążenie klimą i nie tylko

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

Re: Z16XEP - szarpanie, spalanie, obciążenie klimą i nie tyl

Postprzez magil » 14 paź 2015, o 19:00

Problem rozwiązany, zupełnie przy okazji.

Otóż wiązka w tylnych lewych drzwiach uległa uszkodzeniu (wszystkie przewody się przerwały). Centralny przestał działać, otwieranie bagażnika tak samo, naturalnie głośnik w drzwiach, kontrolka otwartych drzwi również nie znikała. Naprawiłem wiązkę oraz wymieniłem spalony bezpiecznik - centralny nadal nie działał. Nie miałem już czasu grzebać przy tym szrocie. Odpięcie aku nie pomogło w przywróceniu działania centralnego. Ale... z nudów wyjąłem po kolei wszystkie bezpieczniki i przekaźniki ze skrzynki przy silniku i przetarłem ich styki papierem ściernym. Nie były zaśniedziałe, miały może lekki nalot. Po podpięciu klemy centralny ożył, wszystko działa do tego pory.

I co najlepsze - auto przestało szarpać przy ruszaniu. Wygląda na to, że powodował to zbyt duży spadek napięcia na którymś elemencie spowodowany złym stykiem. Nie ma praktycznie innej opcji.
magil
Nauka jazdy
 
Posty: 6
Dołączył(a): 19 cze 2015, o 14:27
Silnik: 1.6 Z16XEP


Re: Z16XEP - szarpanie, spalanie, obciążenie klimą i nie tyl

Postprzez karol123 » 26 lis 2015, o 10:49

Witam,też mam problem z szarpaniem w moim oplu (Astra 1.6 twinport 2004r.).Jaka jest przyczyna ? pomocyy
karol123
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 10:47
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Z16XEP - szarpanie, spalanie, obciążenie klimą i nie tyl

Postprzez globii » 26 cze 2016, o 08:13

Witam. Mam podobny problem z drganiami po włączeniu Klimy. Wyświetla mi błąd metodą "gaz hamulec": ECN153006. co to może być? Znalazłem że to może być przekaźnik klimatyzacji wiec podmieniłem go z innym od sterowania silnika bo miał ten sam numer 24435922 702.20 12V 20A. Nic to nie dało. Czy taki tam powinien być na pewno. Ma ktoś dostęp do listy przekaźników z numerami żeby to sprawdzić. Czy ten błąd może cos jeszcze oznaczać? Każda pomoc jest mile widziana. Pozdrawiam
globii
Nauka jazdy
 
Posty: 6
Dołączył(a): 15 maja 2016, o 09:00
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Z16XEP - szarpanie, spalanie, obciążenie klimą i nie tyl

Postprzez szprota » 4 cze 2018, o 21:51

Witam wszystkich.
Auto Astra H 1.6 Twinport, Z16XEP 2006 r. bez LPG.
Ile ma przejechane auto tego nie wiem. Ja zrobiłem na niej jakieś 27 tysięcy, a na liczniku jest 130 tys. Potrzebuje pomocy. Nie było z nią żadnych problemów dopóki ostatnio nie pojawiła się kontrolka check engine i zaczęły falować obroty na światłach na biegu jałowym i tak jakby się dusił, że ma prawie zgasnąć i sam sobie dodawał gazu potem. Głównie działo się to na klimie. Do tego na zimnym silniku szarpało przy ruszaniu i ogólnie auto zrobiło się odczuwalnie słabsze. U mechanika wyskoczyło chyba ze 6 błędów na kompie. Jedna sonda druga sonda, zawór egr, recyrkulacja spalin, termostat. I wymienił mi obie sondy i kontrolka zgasła, ale po przejechaniu kilku kilometrów zapaliła się znowu. Tym razem po tygodniu stania auta stwierdził że to sterownik silnika. I nie wiem czy go wymienił czy naprawił czy jak. Ale się kontrolka nie zapalała przez jakieś 300 km i z jazdą też było wydaje mi się, że ok. No ale się znowu zapaliła i problemy wróciły. Sprawdziłem tą metodą "hamulec gaz" i wyskoczyły nast. błędy:

P0141
P0400
P0443
P1112
P1116
P1614

Nie chcę już wydawać kasy na niepotrzebne rzeczy. Poradzi ktoś coś?
szprota
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 4 cze 2018, o 21:29
Silnik: 1.6 Z16XEP

Poprzednia strona

Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 21 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.