Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

błędy - czy się przejmować ?

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

błędy - czy się przejmować ?

Postprzez krzysiek1805 » 25 maja 2012, o 21:41

Metodą gaz-hamulec sprawdziłem i wyskoczyło mi ta: 13004 - silnik/napęd; 13500, 13604, 13607- zapłon; 14100 - Kontrola emisji spalin.
kontrolka emisji spalin się świeci od 2tyg i mechanik po odczycie na komp powiedział że sondy Lambda. Pozostałych błędów na komp nie pokazywało wtedy. Zapłon skojarzyłem z tym że akumulator padł i kilka razy bezskutecznie próbowałem przekręcać kluczykiem, a ten silnik/napęd łącze z tym że zapaliła się kiedyś w czasie jazdy kontrolka (!) hamulca ręcznego. Proszę o jakąś konkretną radę co to za błędy, jak je wykasować (zresetować) bo odłączanie akumulatora nic nie daje.
krzysiek1805
Nauka jazdy
 
Posty: 9
Dołączył(a): 13 maja 2012, o 12:34
Silnik: 1.6 Z16XEP


Re: błędy - czy się przejmować ?

Postprzez awalasinski » 14 wrz 2012, o 21:52

Ja posiadam astrę h silnik 1,8xer z lpg, też u mnie pojawiły się kilka takich błędów, z tym , że nie przekładało się to na żadne objawy. Byłem zapytać w serwisie, czy jeżeli wszystko jest w porządku to błędy te wykasują się same. Powiedziano mi że nie . Po jakimś czasie odczytałem błędy metodą gaz hamulec i okazało się ,że już nie wyświetlają się , chyba się same wykasowały po kilkudziesięciu uruchomianiach bez odczytu tej usterki.
Ostatnio edytowano 15 sty 2015, o 00:32 przez awalasinski, łącznie edytowano 1 raz
AREK
awalasinski
Nauka jazdy
 
Posty: 9
Dołączył(a): 22 sie 2012, o 11:45
Lokalizacja: warszawa
Silnik: 1.8 Z18XER

Re: błędy - czy się przejmować ?

Postprzez shalwia » 26 wrz 2012, o 10:26

Jeżeli masz LPG, to zostaw to tak jak jest. Jeżeli nie masz instalacji gazowej, to po prostu wymień sondę. Przed wymianą sprawdź jeszcze, o którą sondę chodzi - przed czy za kolektorem. Miałem identyczną sytuację - najpierw błąd pojawia sie rzadko, później częściej, aż w końcu zostaje na stałe.
shalwia
Nauka jazdy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 26 wrz 2012, o 10:19
Silnik: 1.6 Z16XEP


Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.