Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Z16XEP, błędy P0351, P0352 check engine zapala się i gaśnie.

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

Z16XEP, błędy P0351, P0352 check engine zapala się i gaśnie.

Postprzez onyx771 » 17 sie 2015, o 10:23

Witam, wszystkich i proszę o pomoc, posiadam astrę h Z16XEP od ok. 1,5 miesiąca zmagam się z problemem pojawiającego się co jakiś czas błędu P0351 poprzedzonego przerywaną, nierówną chwilową pracą silnika. Początkowo niedomagania silnika były łagodne i chwilowe po czym silnik zachowywał się normalnie. Check po ich wystąpieniu świecił się jeszcze jakiś czas, a jak rozumiem gdy problem nie występował dłuższy czas sam gasł. Czasem przejechałem 500 km bez wystąpienia błędów, a czasem po zgaszeniu kontrolki zapalała się już przy następnym uruchomieniu auta. Obecnie objawy występują już na tyle często, że kontrolka silnika pali się prawie ciągle dodatkowo przy ostatniej znacznej już anomalii w pracy (wyjątkowo nierówna praca, brak mocy) doszedł nowy błąd P0352.
Gdy objawy wystąpiły pierwszy raz byłem przeświadczony, że to ponownie awaria cewki zapłonowej (wymieniałem ją już 2 lata temu) ale czy jeżeli to cewka to objawy nie powinny występować stale? Samochód dostaje czkawki tylko co jakiś czas i tak jak pisałem wyżej poza chwilowymi objawami potem zachowuje się normalnie.
Znaczenie tych kodów błędów to:
P0351: Obwód pierwotny/wtórny cewki zapłonowej A - usterka
lub
Usterka w elektronicznej regulacji kąta wyprzedzenia zapłonu - cylinder 1 + 4 za niskie napięcie.
P0352: Obwód pierwotny/wtórny cewki zapłonowej B - usterka
lub
Usterka w elektronicznej regulacji kąta wyprzedzenia zapłonu - cylinder 2 + 3 za niskie napięcie.

Na naszym forum znalazłem podobny problem tutaj:
http://astra-3.pl/forum/viewtopic.php?f=16&t=1684&p=6711&hilit=0353#p6691
Świece wymienione tydzień temu na NGK dedykowane do tego silnika.
Przeszukując internet trafiłem na wiele możliwych przyczyn od awarii cewki poprzez uszkodzony sterownik silnika, aż po uszkodzone czujniki wału czy też zawory EGR. Co powinno zostać sprawdzone, aby ustalić jednoznacznie przyczynę występowania tych problemów nie narażając się na zbędne koszty. Przepraszam za przydługi post ale chciałem wszystko dokładnie opisać i z góry dzięki za sugestie.
onyx771
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 16 sie 2015, o 22:14
Lokalizacja: Rumia
Silnik: 1.6 Z16XEP


Re: Z16XEP, błędy P0351, P0352 check engine zapala się i gaś

Postprzez luko » 28 mar 2017, o 11:29

Witaj,

wątek już dość stary, ale może pamiętasz co okazało się być przyczyną Twoich problemów z AH? Mam dokładnie to samo od pół roku, ale po ostatniej akcji, gdzie na odcinku 2 km check pojawiał się i znikał 5 lub 6 razy, postanowiłem to w końcu zrobić.
Metoda "pedałowa" wskazuje błąd ECN 035300.
Cewkę wymieniałem na nową jakieś 2,5 roku temu, ale wtedy jak padła, to objaw szarpania był stały. Też jestem ciekaw czy cewka może mieć takie fanaberie, że raz jest dobrze, a raz nie...

Łukasz
luko
Kierowca
 
Posty: 10
Dołączył(a): 25 paź 2014, o 12:21
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Z16XEP, błędy P0351, P0352 check engine zapala się i gaś

Postprzez onyx771 » 29 mar 2017, o 16:10

Witam, w moim przypadku okazało się, że to cewka.
onyx771
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 16 sie 2015, o 22:14
Lokalizacja: Rumia
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Z16XEP, błędy P0351, P0352 check engine zapala się i gaś

Postprzez luko » 29 mar 2017, o 20:41

Dzięki. Ja póki co zmieniłem świece, ale jak problem powróci, będzie kolej na cewkę :/
luko
Kierowca
 
Posty: 10
Dołączył(a): 25 paź 2014, o 12:21
Silnik: 1.6 Z16XEP


Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.