Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Astra czasem odpala, czasem nie. słychać jeden klik.

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

Astra czasem odpala, czasem nie. słychać jeden klik.

Postprzez rewx12 » 24 cze 2021, o 15:22

Witam, Problem mam, pomóżcie, Moja astra od nie dawna zamiast odpalać, robi tylko jeden klik (chyba zazębianie się alternatora), brak błędów, pompę słyszę, silnik 16xep, nie jest to wina akumulatora, nawet wymieniałem na sprawny, dalej to samo, wyciągnąłem rozrusznik, podpiąłem na krótko, no chodzi, no ale tu się moje umiejętności sprawdzania kończą.

Przesyłam filmik. Sorry, że tak majtam tym kluczykiem ale to z nerwów trochę :roll: :lol:

https://photos.app.goo.gl/W4cyts7gCuACG3179
rewx12
Nauka jazdy
 
Posty: 4
Dołączył(a): 24 cze 2021, o 15:09
Silnik: 1.6 Z16XEP


Re: Astra czasem odpala, czasem nie. słychać jeden klik.

Postprzez rewx12 » 24 cze 2021, o 23:11

rozkręciłem w rozruszniku elektromagnes, i przetarłem szczotki, przeczyściłem wszystkie brudy, izopropanolem, do tego różnymi conntakt sprejami, na razie odpala! Dam znać, w tym poście czy to pomogło na dłuższą metę :D :D :D no jeśli ktoś miałby podobny problem, radzę być cierpliwym bo wykręcenie tego dziada to nie lada wyzwanie. (bez podnośnika, kanału)
rewx12
Nauka jazdy
 
Posty: 4
Dołączył(a): 24 cze 2021, o 15:09
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Astra czasem odpala, czasem nie. słychać jeden klik.

Postprzez rewx12 » 26 cze 2021, o 12:03

Dzisiaj, znów nie odpalił... Jakieś propozycje, co jeszcze może być? Kupię chyba rozrusznik w poniedziałek i wymienię :( ktoś zna objawy? Podpowie nowicjuszowi? :cry:
rewx12
Nauka jazdy
 
Posty: 4
Dołączył(a): 24 cze 2021, o 15:09
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Astra czasem odpala, czasem nie. słychać jeden klik.

Postprzez rewx12 » 5 lip 2021, o 16:20

Dobra, jeśli ktoś z was ma podobny problem, to po pierwsze sprawdź masę(dość rzadki przypadek ale się zdarza)
Po drugie sprawdź przekaźniki i bezpieczniki.
Po trzecie módl się żeby sterownik był tani.

https://www.youtube.com/watch?v=wgeseCZ4gEo

Jeśli to podziała to trzeba udać się do elektromechanika w waszej okolicy, prawdopodobnie ECU uszkodzone, po rozmowie z dwoma elektromechanikami, oboje stwierdzili, że ECU w tym samochodzie to częsta przypadłość, dosyć drogo 900zł taka naprawa :oops: :oops: :oops: ale działa.
rewx12
Nauka jazdy
 
Posty: 4
Dołączył(a): 24 cze 2021, o 15:09
Silnik: 1.6 Z16XEP


Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 16 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.