Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Astra 2.0t 200km miedzy 3-4 tys obrotow mocno buczy

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

Astra 2.0t 200km miedzy 3-4 tys obrotow mocno buczy

Postprzez Raamboo » 18 sie 2021, o 22:41

Witam wszystkim bardzo serdecznie, jestem nowy na tym forum a sprowadza mnie tu Astra h gtc 2.0t 200km ;)

Ogolnie rzecz biorąc z samochodu jestem bardzo zadowolony poza jedna bardzo drazniaca mnie sprawa.
Przeszukalem juz chyba wszystko by znalezc odpowiedz na nurtujaca mnie przypadlosc mojej astry i jeszcze wiecej odwiedzilem mechanikow ktorzy tez nie moga mi pomoc wiec postanowilem zalozyc watek bo moze ktos kolegów bedzie w stanie pomoc.
Do rzeczy :)
Posiadm astre z 2005r. w wersji gtc z silnikiem 2.0t i mocy 200km skrzynia m32 6 biegowa.
Problem dotyczy tego ze ten samochod jest strasznie glosny.... poprostu nie da sie jechac pomiedzy 3-4 tys obroto poniewaz wystepuje glosne buczenie i wibracje. I jest tak na kazdym biegu, oraz na luzie jak dodam gazu w tym przedziale obrotow..po przekroczeniu tego zakresu obrotow jak i ponizej jest zdecydowanie ciszej. Np jadac 150km/h nie da sie rozmawiac w kabinie ale juz przy 200km/h cisza i tylko szum wiatru i rozmowa jest mozliwa bez problemow.

Astre taka kupilem. Po zakupie wymienilem olej filtry, rozrzad, pompe oleju, szklanki, olej w skrzyni, wydech(tlumik srodkowy i koncowy) oraz plecionke wydechu,olej w skrzyni, poduszke silnika te pod filtrem bo siedziala oraz pod skrzynia biegow. I nic nie pomoglo, a diagnoza wlasnie stawiana byla na tlumik.
Jestem zalamany i rozkladam rece bo nie wiem gdzie i czego szukac i kto moglby mi w tym pomoc.
Spotkal sie ktos z taka przypadloscia?? Dodam ze samochod jezdzi bardzo dobrze ma moc, nie kopci itp
Z gory dziekiuje za pomoc i przepraszam jezeli podobmy watek juz byl, ale naprawde nic nie znalazlem co by sie moglo zgadzac z tym co meczy moja astre.
Raamboo
Nauka jazdy
 
Posty: 4
Dołączył(a): 18 sie 2021, o 22:16
Silnik: 2.0T Z20LER


Re: Astra 2.0t 200km miedzy 3-4 tys obrotow mocno buczy

Postprzez Raamboo » 26 sie 2021, o 16:51

Ma ktos jakis pomysl gdzie szukac?? I co moze byc przyczyna tych problemow??
Z gory dziekuje ;) bo sam sobie z tym nie poradze
Raamboo
Nauka jazdy
 
Posty: 4
Dołączył(a): 18 sie 2021, o 22:16
Silnik: 2.0T Z20LER

Re: Astra 2.0t 200km miedzy 3-4 tys obrotow mocno buczy

Postprzez gryngol » 3 wrz 2021, o 23:08

Może zainteresuj się skrzynią, podobno te m32 niezbyt trwałe. Przez to odpuściłem fajną Asterkę J. A może nie potrzebnie się wystraszyłem...
gryngol
Starszy kierowca
 
Posty: 44
Dołączył(a): 12 gru 2013, o 19:38
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Astra 2.0t 200km miedzy 3-4 tys obrotow mocno buczy

Postprzez Raamboo » 5 wrz 2021, o 20:52

Własnie sie zastanawialem nad skrzynia, bo duzo o nich czytalem.
Tylko czy skrzynia da taki efekt??
Ostatnio znajomy podsunal mi temat z dwumasa ze nie tlumi drgan i moze dac rowniez taki efekt jak u mnie co myslicie?
Raamboo
Nauka jazdy
 
Posty: 4
Dołączył(a): 18 sie 2021, o 22:16
Silnik: 2.0T Z20LER

Re: Astra 2.0t 200km miedzy 3-4 tys obrotow mocno buczy

Postprzez Raamboo » 29 lis 2021, o 12:26

Co do skrzyni to moja m32 wlasnie przeszla regeneracje, wymienione zostaly wszystkie lozyska i mechanizm roznicowy. Sprzeglo i dwumas sa w bdb stanie wiec nie byly ruszane.
Samochod prowadzi sie swietnie itp tylko ze dalej pomiedzy 3-4k obrotow cos bardzo glosno buczy....tak ze nie da sie rozmawiac przy tym zakresie obrotow..
Powoli rozkladam rece bo nie wiem gdzie szukac pomocy i chociaz punktu zaczepienia co moze byc nie tak z moja astra.
Ma ktos jakis pomysl??
Raamboo
Nauka jazdy
 
Posty: 4
Dołączył(a): 18 sie 2021, o 22:16
Silnik: 2.0T Z20LER

Re: Astra 2.0t 200km miedzy 3-4 tys obrotow mocno buczy

Postprzez xMrCola » 13 lis 2023, o 16:16

Witam znalazłeś przyczynę tego buczenia ? mam ten sam problem i bardzo mi zależy żeby się go pozbyć
xMrCola
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 13 lis 2023, o 16:10
Silnik: 2.0T Z20LER


Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 13 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.