Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Falujące obroty + Check engine

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

Falujące obroty + Check engine

Postprzez wajot » 27 sie 2012, o 21:20

Witam mam następujący problem z Astra 1.6 twinport Z16XEP 2004 kombi 166 tys km:
Odczyt błędow po zaświeceniu się pomarańczowej kontrolki wykazał: zbyt uboga mieszanka (P0171). Zauważylem ze na biegu jałowym niekiedy falują obroty, potrafią tez utrzymywać sie na poziomie rzędu okolo 1600 na rozgrzanym silnik. Dzieje się to sporadycznie. Dodatkowo w czasie jazdy naciskając sprzęgło przy zmianie biego obroty potrafią lekko wzrosnac i chwile potem dopiero spadają. Tez dzieje się to nie zawsze. Po skasowaniu błedu i przejechaniu 500km kontrolka znowu zapalila sie i oprócz zbyt ubogiej mieszanki pokazaly sie 2 bledy: siłownik przepustnicy przechodzi w tryb awaryjny oraz bład potencjometru pedalu gazu. nie wiem jak dokladnie te bledy sie nazywaja ani jaki maja numery. Wg mechanika potencjometr pedalu gazu jest ok. Wg jego relacji napięcie na sterowniku silnika jest nieprawidłowe 9.5 V i nie ma prawidlowego przyrostu. Przepustnica zostala wyczyszczona, świece wymienione. Sonda regulacyjna wg mechaniak pracuje prawidlowo; chociaz zauważylem ze przy kostce osłonki jej przewodów sa lekko uszkodzone i widac drucik, ale nie wiem czy to ma wplyw na jej prace(wymieniana byla przy 90tys km). Czy ktoś spotkal sie z podobnymi objawami, bledami. Proszę o wskazowki i pomoc.
Wielkie dzięki
wajot
Nauka jazdy
 
Posty: 4
Dołączył(a): 27 sie 2012, o 20:51
Silnik: 1.6 Z16XEP


Re: Falujące obroty + Check engine

Postprzez shalwia » 26 wrz 2012, o 10:35

Mam ten sam silnik - miałem te same problemy. Po kilku nieudanych próbach diagnozy okazało się, że trzeba było przeczyścić EGR (zawór recyrkulacji spalin). Jeżeli tego nie zrobisz falowanie obrotów będzie coraz większe - na tyle duże, że silnik będzie gasł.
shalwia
Nauka jazdy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 26 wrz 2012, o 10:19
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Falujące obroty + Check engine

Postprzez wajot » 26 wrz 2012, o 11:52

Ok spróbuje pociągnac temat tego zaworu. Chociaż mechanik twierdzi ze to raczej nie egr. Ale też slyszalem ze to może być egr. U jednego mechanika wyszlo ze napięcie na sterowniku przepustnicy jest za niskie i nie ma prawidlowego przerostu. Drugi zauwazyl ze druga sonda widzi caly czas mieszanka bogata (sonda ta byla wymieniana na nowa). Dzięki za odpowiedź!:)
wajot
Nauka jazdy
 
Posty: 4
Dołączył(a): 27 sie 2012, o 20:51
Silnik: 1.6 Z16XEP


Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.