Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Kontrolka ciśnienie oleju

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

Kontrolka ciśnienie oleju

Postprzez wajot » 27 sie 2012, o 21:27

Witam mam następujący problem(Astra Z16XEP 1.6 twinport):
Przy rozruchu silnika przez około 3-4s świeci sie kontrolka ciśnienia oleju. Nie zawsze tak się dzieje, czasem kontrolka gaśnie od razu po uruchomieniu silnika. Nie zależy to od tego czy silnik jest ciepły czy zimny ma to charakter przypadkowy. w czasie jazdy kontrolka sie nigdy nie zaoalila. Po zmianie czujnika nadal jest tak samo. Wg mechanika ciśnienie oleju jest OK. Czy jest powód do zmartwienia czy po prostu tak ma być i wszystko jest w porządku?
wajot
Nauka jazdy
 
Posty: 4
Dołączył(a): 27 sie 2012, o 20:51
Silnik: 1.6 Z16XEP


Re: Kontrolka ciśnienie oleju

Postprzez andy17d » 28 sie 2012, o 21:01

Kolega zapoznał się już z opisem kontrolek (działanie i znaczenie)?
Na dole masz opisane, co kiedy gaśnie (a raczej powinno).
Avatar użytkownika
andy17d
Moderator
 
Posty: 320
Dołączył(a): 20 wrz 2011, o 09:56
Lokalizacja: PO
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTL

Re: Kontrolka ciśnienie oleju

Postprzez wajot » 29 sie 2012, o 10:53

Dzieki kolego, zapoznalem sie z tymi kontrolkami co i kiedy powinno gasnąć. Nie dawało mi spokoju ze raz gaśnie OD RAZU a niekiedy po kilku sekundach. Gdyby caly czas kontrolka gasnęła po tych 3-4 sekundach to wtedy bylbym bardziej pewny ze to normalne. Teraz wiem ze tak po prostu jest(przynajmniej tez w serwise tak mi powiedzieli). Chcialem tez potwierdzić ze inni posiadacze tego modelu maja podobniez ta kontrolka, bo jestem posiadaczem tego auta od niecalego miesiaca.
Dzieki za odp!:)
wajot
Nauka jazdy
 
Posty: 4
Dołączył(a): 27 sie 2012, o 20:51
Silnik: 1.6 Z16XEP


Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.