Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Czujnik ciśnienia oleju- samochód bierze olej

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

Czujnik ciśnienia oleju- samochód bierze olej

Postprzez Avada » 6 cze 2016, o 10:53

Witam,

piszę ponieważ nie znam się na mechanice a mam spory problem z autem. Jak większość tutaj jestem posiadaczem astry H 2007 rocznik, silnik 1.4, przebieg 126 tys. Nigdy nie miałem problemu z olejem co więcej od czasu kupna a więc ok. 3 lat co rok regularnie go zmieniam. Regularnie także kontrolowałem jego stan i zawsze był w normnie ( nigdy żadnych dolewek) Ostatnio jednak zauważyłem wyciek ( wyłącznie przy włączonym silniku) okazało się, że był to czujnik ciśnienia oleju- od razu został wymieniony. W momencie wymiany w drodze powrotnej do domu po rozgrzaniu silnika wyłącznie na wolnych obrotach zaczęła palić się kontrolka oleju. Jest to o tyle dziwne, że pali się nieregularnie czasem mruga czasem stale a czasem w ogóle... Większość mechaników mówiła mi, że jest to wadliwy czujnik i nie należy się tym przejmować... Poziom oleju się nie zmieniał, żadnego wycieku nie było. Wczoraj musiałem pojechać w trasę łącznie przejechałem blisko 500 km, Przed startem poziom oleju był na ful, w czasie jazdy żadnych objawów po powrocie do domu i sprawdzeniu na zimnym silniku poziom oleju na bagnecie oscylował w okolicy ostatnej kreski ( minimum) co to może być przyczyną i z czym może się to wiązać? To nie jest normalny ubytek a wręcz zżeranie oleju...Z autem dotąd nie było żadnych problemów. Prosze o pomoc.
Avada
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 6 cze 2016, o 10:44
Silnik: 1.4 Z14XEL


Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.