Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

1.6 XEP wypadanie zapłonu? EGR ? Cewka ?

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

Re: 1.6 XEP wypadanie zapłonu? EGR ? Cewka ?

Postprzez Wigo48 » 6 lut 2017, o 18:23

Właśnie ustaliłem przyczynę wypadania zapłonu. Nawet nie wypadania, bo wcale nie palił 3 cylinder.Stało się to nagle podczas porannego wyjazdu z garażu. Świecił się błąd 0303 i migał przy przyspieszaniu. Spalanie wzrosło o 1,5 l/1100. Dzisiaj założyłem na próbę cewkę od innej astry i wszystko ok. Nowa cewka Delphi i nowe świece Denso zamówione.Przy okazji jestem bardzo zadowolony, że kupiłem sobie interface diagnostyczny opel elm 327na bluetooth.Dodatkowo darmowy program Piston z int. Działa o niebo lepiej od Olivia Drive i Torque. Dzięki temu diagnozuję i usuwam sobie sam błędy i nie płacę za każdą wizytę z tym związaną.
Wigo48
Klubowicz
 
Posty: 117
Dołączył(a): 9 gru 2015, o 18:25
Silnik: 1.6 Z16XEP


Re: 1.6 XEP wypadanie zapłonu? EGR ? Cewka ?

Postprzez namor » 7 maja 2017, o 20:09

Witam Panowie,

mam ten sam problem co wy, rozgrzewanie = wypadanie zapłonów, check engine, brak mocy. Na rozgrzanym wszystko ustaje. Macie jakieś rozwiązania tego problemu???

pozdrawiam romek
namor
Nauka jazdy
 
Posty: 4
Dołączył(a): 13 mar 2016, o 21:12
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: 1.6 XEP wypadanie zapłonu? EGR ? Cewka ?

Postprzez szjeba » 8 maja 2019, o 19:00

Sucro, udało Ci się rozwiązać problem ? Mam identyczny problem od dłuższego czasu i niewiem co może być przyczyną. Celuje w cewkę lub sterownik silnika. Pozdrawiam
szjeba
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 8 maja 2019, o 18:56
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: 1.6 XEP wypadanie zapłonu? EGR ? Cewka ?

Postprzez sucro » 8 maja 2019, o 19:21

Tak, wymieniłem cewkę na używaną za 100 zł z allegro, żeby sprawdzić czy na pewno cewka. Więc od kilku miesięcy jeżdżę na tej używanej bo problem ustąpił. Przy okazji wymieniłem też dwie sondy ( delphi ) oraz cały wydech i od tamtego czasu jest OK.
Wcześniej czyściłem EGR i przpeustnicę, wymieniłem świece na NGK - czasowo po tych rzeczach problem znikał, ale znowu powracał...nie było reguły...zimny/ciepły silnik...raz wypadał na zimnym, a raz na ciepłym....a jak już wypierdziało mi plecionkę za katalizatorem to już wywalało błąd na 2 cylindrach i zrobiłem porządek raz na zawsze.

Więc zrób tak jak ja - kup używaną cewkę ( tylko żeby była sprawna - z możliwością zwrotu u sprzedającego ) - jak po zamontowaniu problem ustąpi to będziesz wiedział że na pewno cewka.
sucro
Kierowca
 
Posty: 29
Dołączył(a): 18 mar 2015, o 15:59
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: 1.6 XEP wypadanie zapłonu? EGR ? Cewka ?

Postprzez szjeba » 8 maja 2019, o 19:39

Super, dzięki za odpowiedź. Czy podczas porannych problemów na zimnym silniku dawała o sobie znać kontrolka z kluczykiem ? Czy problem znikał po kilku minutach ? W moim przypadku podczas odpalania z rana (nie zawsze) silnik pracuje przez chwilę nie równo, coś w stylu pracy na 3 cylindrach. Podczas szarpania pokazuje się kontrolka z kluczykiem . Po chwili samochód zaczyna pracować normalnie. Ostatnio wywaliło mi błąd ECN 035300. Elektromechanik wróżąc z fusów stwierdził że to pewnie sterownik silnika ale wydaje mi się że korzystne byłoby sprawdzić tą cewkę - tak jak piszesz poszukam coś na allegro.

Bardzo podobny problem opisany jest tutaj: http://astra-h.blogspot.com/2015/01/bad ... j.html?m=1
szjeba
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 8 maja 2019, o 18:56
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: 1.6 XEP wypadanie zapłonu? EGR ? Cewka ?

Postprzez sucro » 8 maja 2019, o 20:07

szjeba napisał(a):Super, dzięki za odpowiedź. Czy podczas porannych problemów na zimnym silniku dawała o sobie znać kontrolka z kluczykiem ? Czy problem znikał po kilku minutach ? W moim przypadku podczas odpalania z rana (nie zawsze) silnik pracuje przez chwilę nie równo, coś w stylu pracy na 3 cylindrach. Podczas szarpania pokazuje się kontrolka z kluczykiem . Po chwili samochód zaczyna pracować normalnie. Ostatnio wywaliło mi błąd ECN 035300. Elektromechanik wróżąc z fusów stwierdził że to pewnie sterownik silnika ale wydaje mi się że korzystne byłoby sprawdzić tą cewkę - tak jak piszesz poszukam coś na allegro.

Bardzo podobny problem opisany jest tutaj: http://astra-h.blogspot.com/2015/01/bad ... j.html?m=1



Nigdy mi ikonka z kluczykiem nie wyskoczyła. Zazwyczaj na zimnym silniku podczas jazdy gdy od razu wchodziłem na wieksze obroty, to wtedy się zaczynało wypadanie.Nauczyłem się wtedy by delikatnie przyśpieszać aż silnik się nagrzeje. Ale miałem sytuacje gdzie na rozgrzanym silniku też wypadał zapłon....po prostu nie było wspólnego mianownika.
Ja mam op-com więc sobie błędy kasowałem na bieżąco i sprawdzałem...raz wypadał na 3 cylindrze, a raz na 2 i 4...w końcowych testach wypadał tylko 3 cylinder co też potwierdził fakt strasznie okopconej świecy.
sucro
Kierowca
 
Posty: 29
Dołączył(a): 18 mar 2015, o 15:59
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: 1.6 XEP wypadanie zapłonu? EGR ? Cewka ?

Postprzez marioforever » 12 cze 2019, o 19:17

Witam jestem od kilku dni posiadaczem asterki h 1.6 benzynka przebieg 110000 i przytrafiło mi sie wypadnięcie zapłonu auto pracowało na 3 cylindrach po kilku zgaszeniach odpaleniach wróciło do normy ale pokazał sie check engine błąd P0304 już myślałem że czeka mnie wymiana cewki, ale postanowiłem najpierw wymienić same świece nowe NGK co się okazało po wymianie świec błąd sam zniknął nie musiałem go kasować, a autko chodzi jak należy.

Jeżeli ktoś ma podobny problem proponuje zacząć od obejrzenia świec lub ich wymiana jeśli to nie pomoże dopiero cewki lub czegoś innego żeby niepotrzebnie nie pakować się w koszta.
Pozdro.
marioforever
Nauka jazdy
 
Posty: 4
Dołączył(a): 10 cze 2019, o 16:03
Silnik: 1.6 Z16XER

Re: 1.6 XEP wypadanie zapłonu? EGR ? Cewka ?

Postprzez Whitemamba » 23 sie 2019, o 14:42

U mnie też problem nie rozwiązany. Generalnie losowe wypadanie zapłonu. Nowa cewka, nowe świece. Lada dzień planuję zabrać się za sprawdzenie kanalików od EGR, bo często to jest przyczyną wypadania losowego zapłonu. Związane jest to z całkowitym wyjęciem kolektora ssącego. Ktoś już może to przerabiał?
Whitemamba
Klubowicz
 
Posty: 130
Dołączył(a): 6 mar 2019, o 16:29
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: 1.6 XEP wypadanie zapłonu? EGR ? Cewka ?

Postprzez Wigo48 » 23 sie 2019, o 21:11

Dla fachowca nieskomplikowana sprawa. 3-4 godziny roboty. Przy okazji trzeba przeczyścić przepustnicę i EGR. Cena 200-300 zł. Powinno pomóc, a przynajmniej nie zaszkodzi.
Wigo48
Klubowicz
 
Posty: 117
Dołączył(a): 9 gru 2015, o 18:25
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: 1.6 XEP wypadanie zapłonu? EGR ? Cewka ?

Postprzez Whitemamba » 21 wrz 2019, o 19:36

Dziś rozebrałem kolektor i okazało się że zapchane były kanaliki EGR. U mnie mechanik wolał 400 zł. Wolałem sam ogarnąć temat, przy okazji warto sprawdzić czy blacha w górnym kolektorze jest luźna (słychać ja powyżej 2500 obrotów). Po drodze możemy sprawdzić czy przepustnica jest czysta.
Whitemamba
Klubowicz
 
Posty: 130
Dołączył(a): 6 mar 2019, o 16:29
Silnik: 1.6 Z16XEP

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.