Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

1.6 XEP wypadanie zapłonu? EGR ? Cewka ?

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

Re: 1.6 XEP wypadanie zapłonu? EGR ? Cewka ?

Postprzez sucro » 28 wrz 2016, o 20:25

OK - chyba źle podpięte kable. Znalazłem po kilku godzinach szukania schemat z tym fioletowym przewodem

Obrazek
sucro
Kierowca
 
Posty: 29
Dołączył(a): 18 mar 2015, o 15:59
Silnik: 1.6 Z16XEP


Re: 1.6 XEP wypadanie zapłonu? EGR ? Cewka ?

Postprzez sparspar » 4 paź 2016, o 19:35

Panie sucro" pewnie rozwiązałeś już swój problem , ale mnie zastanawia tylko jedno.
Czy przy przerwanym obwodzie sondy sprawdzałeś opór grzałki zanim zabrałeś się za wykręcanie i kupno nowej..Pewnie ta kupna nie pasuje, wnioskuje z tego co wyczytałem w tym wątku...
Pozdrawiam
Zakładając swój wątek sprecyzujcie problem bo nikt nie czyta w myślach i nie wie jakie błędy Wam wyskakują.A potem starajcie się ukończyć każdy rozpoczęty wątek.
Avatar użytkownika
sparspar
Moderator
 
Posty: 531
Dołączył(a): 10 maja 2014, o 12:56
Lokalizacja: Gdańsk
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: 1.6 XEP wypadanie zapłonu? EGR ? Cewka ?

Postprzez sucro » 4 paź 2016, o 23:01

Tak, problem rozwiązany jak na razie. Czyszczony był EGR i przepustnica i wymienione świece. Dodatkowo wymieniona sonda ( uniwersalna ) - a kable podłączone zgodnie ze schematem. Dzień przed samą wymianą sondy wszystko wróciło do normy ( choć po czyszczeniu EGR i wymianie świec dalej wypadały zapłony - więc nie wiem do końca dokładnie co było przyczyną ). Oporu grzałki nie sprawdzałem. Nie mam kiedy jeszcze sprawdzić czy błąd dalej się pojawia - ale opcom po wymianie sondy pokazał błąd i jednej i drugiej sondy oraz kilka innych ( np. P1116-06 - obwód zaworu termostatu płynu chłodzącego / P1112-06 - obwód elektrozaworu dezaktywacji portu, otwarty lub napięcie za niskie ). Błędy skasowane i nie wiem czy się pojawiły. W przyszłym tygodniu będę dalej sprawdzał
sucro
Kierowca
 
Posty: 29
Dołączył(a): 18 mar 2015, o 15:59
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: 1.6 XEP wypadanie zapłonu? EGR ? Cewka ?

Postprzez aletam » 5 lis 2016, o 21:25

Witam
Ponieważ nie mam zbyt dużego doświadczenia chciałem zapytać w kwestii wypadania zapłonu
wielokrotnie mam te same błędy
P0300 Wykryte przypadkowe/wielokrotne wypadanie zapłonów
P0301 Zapłon cylindra l - wypadanie zapłonów
P0302 Zapłon cylindra 2 - wypadanie zapłonów
P0303 Zapłon cylindra 3 - wypadanie zapłonów
P0304 Zapłon cylindra 4 - wypadanie zapłonów
Bezpośrednio przed wystąpieniem błędu czasami jakby palił na 3 cylindry, czasami lekko szarpną, zgaszenie i ponowne zapalenie autka powodowało powrót do normalnej pracy oczywiście już z zapalonym błędem.
Błąd zawsze pojawiał się po dłuższym postoju np. po nocy / powrocie z pracy na dystansie góra 3-4 km od startu.
Wymieniłem świece i cewkę bez rezultatu
Z forum dowiedziałem się że przyczyna może być zawór egr
Postawiłem autko do mechanika by wyczyścił egr. Ponieważ miał mało czasu egr został zaślepiony
Na razie jest ok (przejechałem jakieś 30 km) ale to jeszcze o niczym nie świadczy / autko ma lepszego powera
Pytanie
Po zaślepieniu erg spalanie na wyświetlaczu skoczyło do 9,6/9,5 l/100 km przedtem było 7,2 / 7,3
czy to normalne?
Czy mechanik mógł coś zamieszać w oprogramowaniu?
aletam
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 5 lis 2016, o 20:43
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: 1.6 XEP wypadanie zapłonu? EGR ? Cewka ?

Postprzez ireneusz1977 » 9 lis 2016, o 11:56

witam,
podłączę się pod temat, bo mam podobne objawy w moim samochodzie.
Różnica polega na tym, że u mnie problem z płynnoscią pracy silnika pojawia sie tylko czasami, zwykle w sytuacji kiedy na zewnątrz jest niska temperatura w połączeniu z dużą wilgotnoscia powietrza. Bywa, że przez dwa, trzy tygodnie nic się nie dzieje, ale czasem silnik po uruchomieniu przez kilkaset metrów działa normalnie po czym zaczyna szaleć: szarpie, nie ma mocy, na tablicy miga kontrolka "check". Wystarczy jednak rozgrzać silnik wyłączyć go na chwilę by po uruchomieniu zaczął działać poprawnie.
Samochód odwiedził juz kilku mechaników, obecnie ma zamontowaną już trzecią cewke zapłonową i kolejny komplet świec, niestety w ostatnią niedzielę sytuacja się powtórzyła.
Mechanicy nie bardzo mają pomysły gdzie szukac przyczyn, a ja juz mam dosyc wysluchiwania ich mądrosci i co gorsza płacenia za te filozofie.
Po podłączeniu samochodu do komputera wyświetlają się błedy "wypadanie zapłonu" na wszystkich cylindrach i własciwie nic więcej.

Na moje wyczucie przyczyna powinna być gdzieś po stronie elektryki (problem pojawia się w niskich temperaturach i dużej wilgotnosci powietrza), ale moje wyczucie to tylko wyczucie nie poparte merytoryczną wiedzą.

Mam pytanie czy komus z Was przychodzi do głowy jakis pomysł gdzie szukac przyczyn tej awarii, ewentualnie czy ktoś z okolicy Gliwic mógłby polecić jakiegos fachowca, który poza kasowaniem błędów na komputerze będzie w stanie przeanalizować problem dokładniej.
Z gory wielkie dzięki za wszelkie sugestie
pozdrawiam,
Irek
ireneusz1977
Nauka jazdy
 
Posty: 6
Dołączył(a): 9 lis 2016, o 11:10
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: 1.6 XEP wypadanie zapłonu? EGR ? Cewka ?

Postprzez sucro » 9 lis 2016, o 13:07

Też podejrzewałem, że objawy pojawiają się przy dużej wilgotności powietrza i szukałem w tym keirunku. Niestety u mnie reguły na dzień dzisiejszy już nie ma. Dzisiaj duża wilgotność, mgła i 0 stopni - a silnik bez problemu odpalił. Ostatnio temp. były na poziomie +10 stopni i słoneczko - a potrafiło mi szarpać po odpaleniu ( czyli nie palił na wszystkie gary ).

Co najlepsze - błędy z wypadaniem zapłonu na cylindrach raz się pojawiają a raz nie. Po skasowaniu błędów, po kilku dniach jeżdżenia ( gdzie kilka razy nie palił na wszystkie gary ) - nie pokazał mi błędów z wypadaniem zapłonu.

Ja u siebie nie wymieniałem cewki ( jedynie świece ) - chciałem jeszcze wymienić wtryskiwacze by sprawdzić czy to może one są winne i źle podają paliwo.
sucro
Kierowca
 
Posty: 29
Dołączył(a): 18 mar 2015, o 15:59
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: 1.6 XEP wypadanie zapłonu? EGR ? Cewka ?

Postprzez ireneusz1977 » 9 lis 2016, o 13:53

dodam jeszcze, że w ramach wykluczania instalacji gazowej jako winowajcy przez kilka tygodni jeździliśmy z zupełnie wyłączoną instalacją i nic to nie zmieniło.
ireneusz1977
Nauka jazdy
 
Posty: 6
Dołączył(a): 9 lis 2016, o 11:10
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: 1.6 XEP wypadanie zapłonu? EGR ? Cewka ?

Postprzez sucro » 9 lis 2016, o 14:32

Instalacja gazowa u mnie nie występuje więc też raczej wykluczam by to miało jakiś wpływ na objawy jakie mamy.

Wymieniałeś może wtryski ? Bo jeśli tak, to nie ma sensu bym też wymieniał.
sucro
Kierowca
 
Posty: 29
Dołączył(a): 18 mar 2015, o 15:59
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: 1.6 XEP wypadanie zapłonu? EGR ? Cewka ?

Postprzez ireneusz1977 » 9 lis 2016, o 15:41

sucro napisał(a):Wymieniałeś może wtryski ? Bo jeśli tak, to nie ma sensu bym też wymieniał.


Nie, póki co wtryskiwaczy nie ruszałem
ireneusz1977
Nauka jazdy
 
Posty: 6
Dołączył(a): 9 lis 2016, o 11:10
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: 1.6 XEP wypadanie zapłonu? EGR ? Cewka ?

Postprzez sucro » 9 lis 2016, o 16:28

Jako że u mnie wypada ciągle zapłon 1 i 3, to podejrzewam że to wtryski. Zastanawiam się właśnie nad wymianą - bo w inny sposób nie sprawdzę czy wtryski są w 100% OK ( bo czasem zapłon nie wypada i silnik pracuje normalnie ).
sucro
Kierowca
 
Posty: 29
Dołączył(a): 18 mar 2015, o 15:59
Silnik: 1.6 Z16XEP

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.