Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

1.6 XEP wypadanie zapłonu? EGR ? Cewka ?

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

Re: 1.6 XEP wypadanie zapłonu? EGR ? Cewka ?

Postprzez sucro » 26 wrz 2016, o 07:26

Dzięki wielkie za instrukcje. Wczoraj znalazłem niedaleko mnie sondę Boscha ( więc dziś jadę po nią ) a kabelki sobie obrobię w starą wtyczkę. Dzięki za info z kabelkami
Co do drugiej sondy - też od razu ją wymienić ? Do pierwszej sondy mam łatwy dostęp bo jest z przodu przy silniku. Do drugiej sondy potrzebuję kanału by się do niej dostać.
sucro
Kierowca
 
Posty: 29
Dołączył(a): 18 mar 2015, o 15:59
Silnik: 1.6 Z16XEP


Re: 1.6 XEP wypadanie zapłonu? EGR ? Cewka ?

Postprzez Patrykus » 26 wrz 2016, o 12:50

Sucro zajmij się najpierw dziurawym wydechem o którym piszesz w pierwszym poście a dopiero później sprawdzaj sondy, nieszczelności na wydechu też mogą być powodem błędu sondy
Patrykus
Weteran
 
Posty: 522
Dołączył(a): 14 wrz 2016, o 13:23
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTR

Re: 1.6 XEP wypadanie zapłonu? EGR ? Cewka ?

Postprzez sucro » 26 wrz 2016, o 14:48

Tylko że wydech to mi wypierdziało po tych całych akcjach z wypadaniem zapłonu - raczej przyczyną całych problemów nie jest. Aktualnie jeżdżę bez końcowego wydechu - w środę będzie dopiero mocowany. Na szczęście jest w miarę cicho i nie warczy strasznie.

Aktualne tylko na zimnym silniku ( jak temp. powietrza na zew. jest ok 9 stopni - testowałem w nocy ) wypada zapłon. Na rozgrzanym jest OK.
Dzisiaj rano przy temp. 13 stopni jest OK ( nawet na zimnym ). Do środy będzie zmieniona sonda ( trzeba przepiąć wtyczkę ) i zamocowany wydech końcowy ( bo pordzewiał na łączeniu końcowego ze środkowym )
sucro
Kierowca
 
Posty: 29
Dołączył(a): 18 mar 2015, o 15:59
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: 1.6 XEP wypadanie zapłonu? EGR ? Cewka ?

Postprzez sucro » 28 wrz 2016, o 17:02

Wydech naprawiony.

Sonda lambda zamocowana ( ta przy silniku ) - problemy miałem z kablami bo w oryginalnym miałem kolory : czarny, fioletowy, szary i biały. Gdzieś w sieci znalazłem podpowiedzi i zmontowałem :

[ oryginał ]---------------------[ zamiennik ]
czarny ------------ biały
fioletowy ------------ czarny
szary ------------ biały
biały ------------ szary

Niestety dalej wyskakuje błąd sondy:
P0135-00 Obwód grzałki sondy lambda, wadliwe działanie ( rząd 1 czujnik 1 )
P0141-00 Obwód grzałki sondy lambda, wadliwe działanie ( rząd 1 czujnik 2 )

Objawów na razie nie mam żadnych ( ale 4 dni temu też one ustały więc już sam nie wiem co to może być )
sucro
Kierowca
 
Posty: 29
Dołączył(a): 18 mar 2015, o 15:59
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: 1.6 XEP wypadanie zapłonu? EGR ? Cewka ?

Postprzez umek19 » 28 wrz 2016, o 18:36

Zobacz czy sonda pracuje 1sza ma oscylować od 0 (ubogo) do 1v(bogato)-( na ciepłym silniku) a druga stac tak na około 0.5v. Sprawdż masę od sondy, zobacz , że jak odłączysz 1szą sonde to zniknie błąd drugiej?
Białystok. Czasem jest tak, że to, co się liczy, nie da się policzyć, a to, co daje się policzyć – nie liczy się.
Avatar użytkownika
umek19
Weteran
 
Posty: 531
Dołączył(a): 22 gru 2015, o 02:18
Lokalizacja: Białystok
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: 1.6 XEP wypadanie zapłonu? EGR ? Cewka ?

Postprzez sucro » 28 wrz 2016, o 18:46

Nie znam jeszcze całego op com - czy sprawdzi mi te parametry ? I czy na odpalonym silniku muszę to sprawdzić ?
Błąd drugiej sondy pojawił się dopiero po podpięciu nowej pierwszej przy silniku. Wcześniej się nie pojawiał wcale.
sucro
Kierowca
 
Posty: 29
Dołączył(a): 18 mar 2015, o 15:59
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: 1.6 XEP wypadanie zapłonu? EGR ? Cewka ?

Postprzez Patrykus » 28 wrz 2016, o 19:12

byłem ciekawy co Wam wyjdzie z takich kombinacji z sondą, kup odpowiedni zamiennik i nie baw się w zamiany przewodów, niepotrzebna twoja robota i wydane pieniądze, nie każda sonda pasuje, źle Ci doradzono
Patrykus
Weteran
 
Posty: 522
Dołączył(a): 14 wrz 2016, o 13:23
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTR

Re: 1.6 XEP wypadanie zapłonu? EGR ? Cewka ?

Postprzez umek19 » 28 wrz 2016, o 19:35

jakiej firmy była stara sonda bo nigdy takiej jak podałeś nie widziałem, sonda pracuje gdy silnik działa ,dziwne kolory :"czarny ,fioletowy ,szary ,biały "
Białystok. Czasem jest tak, że to, co się liczy, nie da się policzyć, a to, co daje się policzyć – nie liczy się.
Avatar użytkownika
umek19
Weteran
 
Posty: 531
Dołączył(a): 22 gru 2015, o 02:18
Lokalizacja: Białystok
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: 1.6 XEP wypadanie zapłonu? EGR ? Cewka ?

Postprzez sucro » 28 wrz 2016, o 19:41

po kolorach doszedłem że to delphi
Obrazek

też się zdziwiłem że ma takie kolory.
sucro
Kierowca
 
Posty: 29
Dołączył(a): 18 mar 2015, o 15:59
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: 1.6 XEP wypadanie zapłonu? EGR ? Cewka ?

Postprzez umek19 » 28 wrz 2016, o 20:06

Delphi ES10789-12B1 , wypadałoby sprawdzić podłączenie, grzałka +12v, sterowana masą z ecu grzałki, sygnał 1v i masa sygnału bo nie mam schematu jak to podłączyc
Białystok. Czasem jest tak, że to, co się liczy, nie da się policzyć, a to, co daje się policzyć – nie liczy się.
Avatar użytkownika
umek19
Weteran
 
Posty: 531
Dołączył(a): 22 gru 2015, o 02:18
Lokalizacja: Białystok
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.