Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

szarpanie przy zmianie biegów + inne problemy

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

szarpanie przy zmianie biegów + inne problemy

Postprzez Zorpak » 6 paź 2016, o 21:07

Wiem że takich tematów było już dużo, ale z racji tego że możliwych rozwiązań tego problemu też mało nie jest to zakładam ten temat, aby wykluczyć jak najwięcej z nich.
A zatem:

1. Autem szarpie przy zmianie biegu z 1 -> 2 i słabiej wyczuwalne przy 2 -> 3. Jest to pojedyncze szarpnięcie pojawiające się przy puszczaniu pedału sprzęgła przy powolnej jak i dynamicznej jeździe i zmianie biegów (temperatura silnika bez znaczenia). Raz na jakiś czas również szarpnie przy płynnej jednostajnej jeździe, powiedzmy raz na ok. 100 km.

2. Gdy auto zrobi dziennie >200 km (mniej więcej) zapala sie check, ale nie ma żadnych innych objawów. Po kilku - klikunastu godzinach od wyłączenia silnika już się nie świeci.

3. Kiedy auto jest często odpalane i gaszone np. przy miejskiej jeździe to czasami trzeba dłużej kręcić aby odpaliło, ale zawsze odpali.

4. Czasami, ale bardzo rzadko na trasie brakuje mu mocy, np. jadąc na 5-tym biegu z prędkością ok 75 km/h z pedałem w podłodze auto przyspiesza dopiero po kilku sekundach, wcześniej wskazówka na prędkościomierzu po prostu stoi w miejscu.

5. Nieco z innej bajki - spadek mocy przy włączonej klimatyzacji. Wiem że to tak powinno wyglądać ale spadek ten jest mocno wyczuwalny i zastanawiam się czy tak powinno być. Poza tym przy jeździe na włączonej klimatyzacji słychać buczący dźwięk nasilający się przy dodawaniu gazu.

Auto to Astra H 1.6 105 KM Z16XEP. Byłem z tym problemem (1) u kliku mechaników i żaden z nich nie wyczuł tego szarpania co mocno mnie zdziwiło bo np. ja i mój brat który też autem jeździ czuje że coś szarpie jak się te biegi zmienia. Wsiadłem w inne auto (Corsa C 1.2) żeby sprawdzić czy to może ja mam jakieś nożne ADHD czy coś, ale nie, jechało bez szarpania. Komputer nie pokazuje żadnych błędów oprócz jakiegoś tam błędu immobilizera ale to ponoć nie ma żadnego wpływu (zgonie z tym co mówił mechanik), kiedyś pokazywał mi "zbyt uboga/bogata mieszanka" (nie pamietam dobrze, to było z rok temu - metodą gaz-hamulec sprawdzane) teraz jest czysto.

W aucie miesiąc temu wymieniłem rozrząd i świece.

Możliwe przyczyny, które znalazłem w Internecie i m.in. na tym forum:
- EGR,
- przepustnica (wyczyścić),
- kolektor (wyczyścić),
- cewka zapłonowa,
- świece (odpadają),
- poduszki silnika.

Miał ktoś może identyczne objawy? Albo wie od czego zacząć żeby nie wydać krocia i wyeliminować problem?
Zorpak
Nauka jazdy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 12 paź 2014, o 21:17
Silnik: 1.6 Z16XEP


Re: szarpanie przy zmianie biegów + inne problemy

Postprzez umek19 » 6 paź 2016, o 22:14

odłącz egr (wtyczkę elektryczną) i zobacz co będzie(wiadome czek sie zapali ale czy jakies efekty podczas jazdy).
Białystok. Czasem jest tak, że to, co się liczy, nie da się policzyć, a to, co daje się policzyć – nie liczy się.
Avatar użytkownika
umek19
Weteran
 
Posty: 531
Dołączył(a): 22 gru 2015, o 02:18
Lokalizacja: Białystok
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: szarpanie przy zmianie biegów + inne problemy

Postprzez Lewar93 » 6 lis 2016, o 12:50

Cześć widzę że masz praktycznie te same problemy co ja. Ja od roku walczę z moja astra i nie mogę dojść do ładu.

Ja podmieniałem egr, cewki WN, sondę lambda, przepustnicę, przepływomierz, czujnik temp wody, nowe świece, kolektor wydechowy dałem do spawania bo były małe szczeliny, czyściłem kolektor ssący ( sam wstawiłem post ze zdjęciami jak czyściłem ten segment gdzie są te klapki wirowe).

Po tym jak wyczyściłem kolektor kontrolka silniczka zgasła raz na zawsze, ale szarpania nie zlikwidowało.Ostatnio sprawdzałem luzy zaworowe ( też wstawiłem post ale nikt nie odpowiada) które nie są w tolerancji.


w tym tyg będę starał się podmienić czujniki położenia wału, map sensor, jak nic się nie zmieni to dam auto do wgrania nowego programu, a następnie myślę żeby zadziałać z zaworami.

Jak poradziłeś sobie z astrą to daj znać, ja na pewno się odezwę. Pozdrawiam :D :D :D
Lewar93
Kierowca
 
Posty: 12
Dołączył(a): 20 lut 2016, o 00:53
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: szarpanie przy zmianie biegów + inne problemy

Postprzez Grzesiek2812 » 10 wrz 2017, o 18:26

Witam , mam ten sam problem z moja astrą h 1,6 czy udało rozwiązac się problem????
Grzesiek2812
Kierowca
 
Posty: 15
Dołączył(a): 10 wrz 2017, o 18:22
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: szarpanie przy zmianie biegów + inne problemy

Postprzez waldas666 » 15 wrz 2017, o 21:04

witam tez mam takie objawy tylko u mnie wystepuja one podczas jazdy na lpg,na benzynie ok
waldas666
Kierowca
 
Posty: 12
Dołączył(a): 21 lip 2017, o 19:36
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: szarpanie przy zmianie biegów + inne problemy

Postprzez hevimental » 15 wrz 2017, o 21:32

waldas666 napisał(a):witam tez mam takie objawy tylko u mnie wystepuja one podczas jazdy na lpg,na benzynie ok


Jak objawy masz tylko na lpg to chyba wiadomo gdzie szukać problemu?
Avatar użytkownika
hevimental
Starszy kierowca
 
Posty: 41
Dołączył(a): 28 mar 2017, o 06:10
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTH

Re: szarpanie przy zmianie biegów + inne problemy

Postprzez propu » 19 wrz 2017, o 06:37

ja tez mam te problemy z XER bez checka. regularnie szarpie i brakuje mocy. kurde jakby ktos to rozwiazal to dopiszcie mnie do listy udzielenia pomocy
propu
Nauka jazdy
 
Posty: 6
Dołączył(a): 19 wrz 2017, o 06:08
Silnik: 1.6 Z16XER

Re: szarpanie przy zmianie biegów + inne problemy

Postprzez marcinastra » 27 paź 2017, o 21:07

mam to samo, komuś udało się rozwiązać problem?
marcinastra
Kierowca
 
Posty: 16
Dołączył(a): 5 mar 2017, o 20:51
Silnik: 1.6 Z16XEP


Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.