Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Ubytek oleju

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

Ubytek oleju

Postprzez lukas176 » 24 paź 2012, o 16:29

Witam wszystkich jestem zadowolonym posiadaczem Astry,ale mam problem z ubytkiem oleju.Wszystko zaczelo sie jak wymienilem olej na ten GM 5w30 on byl caly czas stosowany w tym samochodzie.Olej zniknol jak pojechalem w trase samochodem i to dwokrotnie tak sie zdarzylo w miecie jezdzac oleju jakos nieubywa.Nie mam zadnych wyciekow sucho jak w młynie.Na bagnecie mialem do pierwszej podzialki oleju kupilem castrola 5W40 dolalem 750ml i terz mam ponad stan.Nie wiem co sie dzieje.Prosze poradzcie cos.A zapomnialem dodac ze od 2 tygodni wyskoczyl blad sondy lambda ,to moze miec cos wspolnego??
lukas176
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 24 paź 2012, o 16:12
Silnik: 1.6 Z16XEP


Re: Ubytek oleju

Postprzez ŁukaszL » 26 paź 2012, o 12:46

Cześć,
mam dokładnie to samo wyzwanie. Auto sprowadzone, wymiana oleju na syntetyczny GM 5W30 pod koniec kwietnia. Na początku sierpnia, po przejechaniu 3 tys km zaskoczyła mnie kontrolka o niskim poziomie oleju! Czytałem, że 0,7 L na 1 tys km to "normalka" w przypadku tych silników, ale zakładając, że w serwisie zalali "do pełna" :-) czyli ok. 4 litry, to wychodzi na to, że Opelek zżarł mi 1,3 L na 1tys km. Przez ten okres robiłem dłuższe trasy. Kontrolka Check Engine również się świeci. Jeszcze nic konkretnego z tym nie zrobiłem, bo jeżdżę na dolewce Castrol Edge 5W30. Mój znajomy mechanior, który siedzi tylko w Oplach sugeruje przejście na półsyntetyk, zwłaszcza, że wszystko wskazuje na to, że mój przebieg (aktualnie 108 tys.) nie jest prawidłowy. Zatem podłączam się pod Twojego posta i prosze kolegów o opinie/doświadczenia/sugestie...
ŁukaszL
 

Re: Ubytek oleju

Postprzez lukas176 » 26 paź 2012, o 15:20

No u mnie jest tak ze mam 124tys przebiegu i jest on na 99 procent pewny,a olej wyminialem w lipcu przy 121tys. i tu takie czary sie dzieja.
lukas176
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 24 paź 2012, o 16:12
Silnik: 1.6 Z16XEP


Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.