Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Klapki wirowe silnik z14xep

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

Klapki wirowe silnik z14xep

Postprzez mariusz1415 » 18 lis 2016, o 19:43

Chyba już wiem czemu głośniej słychać kolektor bo teraz zauważyłem że podczas montażu lpg zdjęli tą filcową osłone na tych nieszczęsnych klapkach.
Czy to jest ta rurka od sterowania klapkami zaznaczona na czerwono ?
Resized_20161118_193847.jpeg
Resized_20161118_193847.jpeg (208.78 KiB) Przeglądane 7388 razy

Wystarczy wyjąć tą rurke żeby sprawdzić czy będzie ciszej?
Ostatnio edytowano 19 lis 2016, o 12:43 przez mariusz1415, łącznie edytowano 1 raz
mariusz1415
Starszy kierowca
 
Posty: 57
Dołączył(a): 9 paź 2016, o 11:29
Silnik: 1.4 Z14XEP


Klapki wirowe silnik z14xep

Postprzez mariusz1415 » 18 lis 2016, o 21:52

Te główne cięgno jest luźne od tych klap jak jest zgaszony silnik, a po włączeniu auta cięgno jakby zostało zassane i nie idzie nim ruszyć,po dodaniu gazu też się nie rusza.
mariusz1415
Starszy kierowca
 
Posty: 57
Dołączył(a): 9 paź 2016, o 11:29
Silnik: 1.4 Z14XEP

Re: Klapki wirowe silnik z14xep

Postprzez sparspar » 20 lis 2016, o 17:37

Witam
Także widzisz panie Mariusz, że wystarczyło trochę zaangażowania i sam potrafiłeś rozwiązać problem. Tylko jestem rozczarowany, że nikt nie nagrał dla Ciebie filmiku z pracy silnika o który prosiłeś. To nie tylko lenistwo , ale też egoizm. Przykro mi z tego powodu...Może towarzystwo kiedyś ruszy głową i zmieni swoją mentalność:). Wszystkiego dobrego

ps. teraz to się możesz śmiać , że to było takie proste, heee

Pozdrawiam
Zakładając swój wątek sprecyzujcie problem bo nikt nie czyta w myślach i nie wie jakie błędy Wam wyskakują.A potem starajcie się ukończyć każdy rozpoczęty wątek.
Avatar użytkownika
sparspar
Moderator
 
Posty: 531
Dołączył(a): 10 maja 2014, o 12:56
Lokalizacja: Gdańsk
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Klapki wirowe silnik z14xep

Postprzez mariusz1415 » 20 lis 2016, o 19:17

Jeszcze jestem ciekaw jak sprawdzić czy te klapki idzie jakoś wyłączyć żeby sprawdzić czy będzie cicho ale obserwując to forum wiem że tu pomocy nie dostanę.

Pozdrawiam wszystkich którzy tylko czytają
mariusz1415
Starszy kierowca
 
Posty: 57
Dołączył(a): 9 paź 2016, o 11:29
Silnik: 1.4 Z14XEP

Re: Klapki wirowe silnik z14xep

Postprzez karall » 14 lut 2017, o 20:38

Witam
Przyznam bez bicia, że zaglądam na forum tylko jak mam problem więc Twojego posta dopiero teraz czytam więc z góry przepraszam, że nie wrzuciłem filmiku - mogę to zrobić :)
Moja astra również przed wymianą rozrządu wydawała dzwięki jak diesel (szczególnie jak była rozgrzana).
Wymieniłem kompletny rozrząd (z kołami zębatymi). Notabene w mojej astrze rozrząd, który był założony to był jakiś składak - więc historii tego auta nie chce znać w 100% (kupione od handlarza).
Teraz jest zdecydowana różnica - rozgrzany silnik pracuje dużo ciszej.
Aczkolwiek natrafiłem kiedyś w internecie na opinie jednego z posiadaczy Astry, że silniki Z14XEP mają taką kulturę pracy że klekotają (głównie przez klapki twinportu).
Mnie trochę martwi do dziś, że przy rozruchu dzwięki jakie wydawał stary rozrząd i nowy nie różnią się za bardzo, nawet twierdze, że nowy tłucze się dłużej.
Teraz mam problem z błędem P0170 więc muszę wertować forum.
karall
Nauka jazdy
 
Posty: 6
Dołączył(a): 3 lip 2016, o 20:34
Silnik: 1.4 Z14XEP

Poprzednia strona

Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 23 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.