Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

silnik Z16XEP 1.6 benzyna 105km 2004 - błędy

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

Re: silnik Z16XEP 1.6 benzyna 105km 2004 - błędy

Postprzez Lesio » 8 sie 2016, o 13:30

Dodam jeszcze ciekawy link odnośnie działania EGR\:
http://astra-g.pl/viewtopic.php?f=8&t=25858
Lesio
Nauka jazdy
 
Posty: 6
Dołączył(a): 8 sie 2016, o 11:13
Silnik: 1.6 Z16XEP


Re: silnik Z16XEP 1.6 benzyna 105km 2004 - błędy

Postprzez GlobtroterPL » 8 sie 2016, o 19:24

No to zmartwiłeś mnie bo już nie mam pomysłu gdzie jeszcze zajrzeć i co jeszcze sprawdzić. Dam znać co z tymi pinami i sterownikiem. Jeśli to nie pomoże to zaślepię EGR-a.
GlobtroterPL
Nauka jazdy
 
Posty: 4
Dołączył(a): 8 sie 2016, o 11:54
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: silnik Z16XEP 1.6 benzyna 105km 2004 - błędy

Postprzez Lesio » 9 sie 2016, o 06:33

Wczoraj wieczorem odpiąłem sterowanie EGRA.
Dziś rano pojechałem nim do pracy, na razie nie było wypadania zapłonu ale to stanowczo za krótko żeby stwierdzić czy pomogło. Samochód jedzie jak by płynniej ale może to moja auto sugestia ;)
Jeżeli wypadania zapłonu nie będzie przez kilka dni też spróbuje go zaślepić i znajdę speca który wywali go z programu. Zastanawiam się tylko czy teraz z wyłączonym EGR nie zaślepionym nie szkodzę silnikowi jakoś)?
Mało nas zosatło do walki na forum z tym problem reszta już chyba odsprzedała auta albo je naprawili ?!
Lesio
Nauka jazdy
 
Posty: 6
Dołączył(a): 8 sie 2016, o 11:13
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: silnik Z16XEP 1.6 benzyna 105km 2004 - błędy

Postprzez Lesio » 11 sie 2016, o 06:33

Witam.
Ponownie już 3 dni jak jeżdżę z odłaczionym sterowaniem EGR-a.
Ani razu nie wypadł mi zapłon - na to faktycznie pomogło.
Samochód jeździ troch płynniej ale są lekkie dławienia przy dodawaniu gazu na 1beigu szczególnie ale nie tylko.
Nie mnie jednak jestem zadowlony z testu.
Będę próbował wyczyścić EGRA ale kupił bym już nowego gdybym wiedziała że podmiana załatwi problem i nie pojawi się na nowo wypadanie zapłonu.
Z stąd prośba do kolegi który proponował pożyczenie Egra na podmiankę, czy jeszcze jest na to chętny bo zależało by mi na tym.
Zobaczymy jak się dalej to potoczy. Czekam na wsze opisy.
Lesio
Nauka jazdy
 
Posty: 6
Dołączył(a): 8 sie 2016, o 11:13
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: silnik Z16XEP 1.6 benzyna 105km 2004 - błędy

Postprzez GlobtroterPL » 11 sie 2016, o 16:55

Pożyczę Ci tego EGR-a ;)Na maila wysłałem Ci mój numer telefonu - dzwoń.
Co do mojego przypadku. Problemu nie zdiagnozowałem. Mam nowy EGR i on nadal wywołuje wypadanie zapłonu. Dzwoniłem do speców od sterowników silnika. Opowiedziałem wszystko na temat usterki oraz działaniach jakie podjąłem i częściach jakie wymieniłem. Powiedzieli mi tak. "Zaślepić EGR-a i jeździć".

Tak zrobiłem. Jeżdżę tak dwa dni i wszystko jest w porządku. Żadnego szarpania czy innych problemów. Mam nadzieję, że tak pozostanie.
Pozdrawiam Wszystkich.
GlobtroterPL
Nauka jazdy
 
Posty: 4
Dołączył(a): 8 sie 2016, o 11:54
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: silnik Z16XEP 1.6 benzyna 105km 2004 - błędy

Postprzez Lesio » 12 sie 2016, o 07:05

Witam.
Dzięki że się odezwałeś a możesz jeszcze raz napisać mi na maila bo nie dotarł mail. Dla pewności lenykosz@poczta.onet.pl.
Swoją drogą zaślepienie Egra to dziwne rozwiązane, a nie pali ci się kontrolka i błąd o złej mieszance ?
Bo w astrze h ponoć trzeba usunąc to też z programu sterownilka lub wpiąć emulator?

Pozdrawiam
Lesio
Nauka jazdy
 
Posty: 6
Dołączył(a): 8 sie 2016, o 11:13
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: silnik Z16XEP 1.6 benzyna 105km 2004 - błędy

Postprzez drahe » 12 sie 2016, o 21:46

Zaślepka i wyprogramowanie EGRa z softu i wszystko będzie ok :D
drahe
Weteran
 
Posty: 599
Dołączył(a): 23 sie 2013, o 21:47
Lokalizacja: Zabrze
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: silnik Z16XEP 1.6 benzyna 105km 2004 - błędy

Postprzez ledapj » 13 mar 2017, o 09:17

Witam. Jestem nowy dlatego proszę o waszą pomoc.
Nabyłem w listopadzie 2016 nabyłem Astre H 1.6 105 Twinport. Zainstalowałem LPG Lovatto. Po paru dniach zaczęły pojawiać się szarpnięcia przy równomiernej jeździe w zakresie obrotów 1800-2300. Czytając fora doszedłem do wniosku że to EGR. Wkurzając się na sprzedawcę auta wymusiłem że wymienił mi EGR ale podejrzewam że nie oryginalny tylko zamiennik. Praktycznie na zamienniku było jeszcze gorzej. Czytając forum doszukałem tematu odpięcia wtyczki.Też tak zrobiłem szarpnięcia ustały pali się check no i rano przy odpaleniu pojawia się gaśniecie auta, ale przegazowanie załatwia problem.
Wyczytałem dalej, żeby zaślepić i tak zrobiłem tylko, że po podpięciu z powrotem wtyczki szarpie jeszcze gorzej. Już nie mam pomysłu co może być. Jedyny bład na kompie to EGR po odpięciu wtyczki.

Moje pytanie czy nowy EGR może być uwalony ale nie pokazuje błedu ?

Może ktoś z szanownych forumowiczów mógłby pożyczyć sprawnego EGR na podpięcie do wtyczki w celu sprawdzenia jak się będzie Astra Zachowywać. Szkoda mi wydać kasę na kupno gdyby miało się okazać że usterka jest nadal.

Bardzo proszę o wszelki porady. W razie co zostawiam email ledapj@wp.pl z góry dziękuje.
ledapj
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 13 mar 2017, o 09:05
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: silnik Z16XEP 1.6 benzyna 105km 2004 - błędy

Postprzez Joanka1992 » 26 cze 2017, o 21:23

Witam, posiadam astre h benzyna 1.6. Wczoraj podczas powrotu (auto nie zdażyło sie rozgrzać) nagle auto straciło moc, po wyłączeniu i włączeniu silnika wszystko wróciło do normy. Nie zauważyłam żadnego szarpania ani żadnej kontrolki przed tym zdarzeniem. Sprawdziłam błędy poprzez hamulec i gaz i wyskoczyły dwa: 1463 i 1161. Wiem ze była wymieniana cewka w całym życiu mojego samochodu. Czy myślicie, ze moze to byc "ostrzezenie" przed kolejna jej wymiana? Czy moze jest to zupełnie cos innego. Prosiłabym o wasze opinie przed wizyta w Oplu. Niestety nie znalazłam nigdzie na forach poprawnego odczytu błędów które wyskoczyły. Liczę na was :)
Joanka1992
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 26 cze 2017, o 21:10
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: silnik Z16XEP 1.6 benzyna 105km 2004 - błędy

Postprzez Makronelektron » 6 maja 2019, o 10:27

Drodzy Państwo
Może temat już nieaktualny, bo ostatni wpis z prawie dwóch lat, ale dla mnie jak najbardziej aktualny.
Dzisiaj przy odpalaniu silnika rano (godzina 6, przy 4 stC), nie odpalił na dotyk lecz musiał trochę pomielić, aby zaskoczyć. Myślę, że tak do 3-4 sekund.
Po przejechaniu około kilometra nastąpiło przełączenie na gaz. Po dojechaniu do drogi głównej, chciałem dynamicznie ruszyć. Ruszyłem ale po 10 metrach zapalił się CHECK ENGINE i silnik pracował na 3 cylindrach. W ruchu wyrzuciłem na luz i przełączyłem się na benzynę, lecz nic nie pomogło. Z racji tego, że byłem nie daleko od domu pojechałem z powrotem do domu. Po przyjechaniu do domu sprawdziłem błędy metodą gaz-hamulec: P000000, P130000, P161450.
Żałuje, że nie zatrzymałem się na poboczu, nie wyłączyłem silnika, a później odpaliłem go ponownie.
Wróciwszy do domu, zabrałem się za przeczyszczenie EGR. Nadmienię tylko, że świece oraz cewka zostały tuż po zakupie wymienione, wraz z przeczyszczeniem przepustnicy, czyli około miesiąc temu.
Po przeczyszczeniu EGR silnik odpalił bezproblemowo, ale był już ciepły więc innego odpalania się nie spodziewałem.
Pojechałem się nim przejechać na benzynie. Nie szarpie, bo przy prędkości obrotowej między 3500 a 4000 potrafiło go przydławić, ale tylko na 4 i 5 biegu. Więc połowiczny sukces.
Następnie przełączyłem się na gaz i tutaj bez zmian, czyli między 3500 a 4000 obr/min zadławi go, ale tylko na 4 i piątym biegu (i to konkretnie potrafi zadławić. Zatrzymując obroty w miejscu).
Odłączyłem wtyczkę EGR i odpaliłem silnik (nie zapalił się CHECK ENGINE). Zrobiłem próby na benzynie jak i na gazie. Na benzynie ok, ale na gazie jak wyżej.
Udam się do gazownika na przegląd instalacji i zobaczymy co powie. Dam znać.
Makronelektron
Nauka jazdy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 19 kwi 2019, o 17:32
Silnik: 1.6 Z16XEP

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 14 gości

cron
stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.