Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Opinie o instalacja BRC

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

Opinie o instalacja BRC

Postprzez wochnik » 21 gru 2016, o 14:02

Czy ktoś z Was jeździ na instalacji gazowej firmy BRC i może podzielić się opinią czy warto?
Pytam bo widziałem ostatnio astrę z silnikiem 1,6 właśnie z instalacją tego producenta. Auto miałby służyć bratu do jazdy do pracy (30 km w jedną stronę)
wochnik
Kierowca
 
Posty: 14
Dołączył(a): 12 wrz 2016, o 16:28
Silnik: 1.8 Z18XER


Re: Opinie o instalacja BRC

Postprzez karetka » 2 sty 2017, o 14:31

Zasadniczo to jest dobra instalacja. Jednak koszty jej eksploatacji są duże.
Liczba warsztatów które potrafią naprawić i zrobić regulację instalacji gazowej BRC jest bardzo mała.

Jak będzie trzeba wymienić uszkodzone wtryskiwacze to jeden kosztuje 200zł.
Reduktor lpg to 600-800zł.

Bardziej opłaca się założyć polska instalację. Są tak samo dobre a wyregulować można w każdym warsztacie gazowym.
Ceny części zamiennych też są dużo niższe.
Avatar użytkownika
karetka
Kierowca
 
Posty: 13
Dołączył(a): 2 sty 2017, o 14:21
Lokalizacja: Warszawa
Silnik: 1.4 Z14XEL

Re: Opinie o instalacja BRC

Postprzez lokaf » 4 sty 2017, o 17:12

Też się nad tym zastanawiałem, zdecydowałem się na BRC i nie żałuję, zakładana w kkl w katowicach.
Jednym z dylematów było to, że BRC zakłada i naprawia niewiele warsztatów i przy ewentualnym wyjeździe może być problem ale jest ich na tyle w każdym województwie że wystarczy. Wolę kilka dobrze przeszkolonych warsztatów niż setki panów waldków którzy proponują średnie rozwiązania. Nie ma również problemu z doborem komponentów, wszystko od jednego, sprawdzonego BRC, nie trzeba iść na kompromis, np STAG ma lepszą jedną część w tym a inna firma w innym. Z tego co słyszałem wtryskiwacze firmy BRC są o wiele lepsze od konkurencji.
lokaf
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 4 sty 2017, o 17:06
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Opinie o instalacja BRC

Postprzez wochnik » 4 sty 2017, o 22:42

i brat sobie kupił astrę 1,6 z instalacją kit alba. Zadowolony śmiga do pracy bo koszty spadły o połowę. Na razie ciężko coś więcej powiedzieć bo auto ma tydzień.
wochnik
Kierowca
 
Posty: 14
Dołączył(a): 12 wrz 2016, o 16:28
Silnik: 1.8 Z18XER

Re: Opinie o instalacja BRC

Postprzez Kamczo » 8 sty 2017, o 14:24

Masz może jakieś foty tej instalacji jak to jest zamontowane?? Też przymierzam się do montażu lpg w aucie i właśnie zastanawiam się jak to wygląda w instalacjach??
Kamczo
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 6 sty 2017, o 11:50
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Opinie o instalacja BRC

Postprzez wochnik » 8 sty 2017, o 22:47

zdjęć nie mam. Poproszę go o zrobienie zdjęć. Jak tylko uzyskam to wrzucę zdjęcia instalacji.
wochnik
Kierowca
 
Posty: 14
Dołączył(a): 12 wrz 2016, o 16:28
Silnik: 1.8 Z18XER


Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.