Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Problem z samochodem co jakiś czas ... HELP

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

Problem z samochodem co jakiś czas ... HELP

Postprzez dzamil » 1 lut 2017, o 17:13

Witam
potrzebuje porady iż mój mechanik nie potrafi sobie poradzić z tym a do serwisu opla nie chce jeszcze jechać. Mam taki problem, że od czasu do czasu jak jadę i dodaje gazu to samochód jakby się blokuje i nie chce zwiększyć obrotów. Miałem już tak 2x że obroty spadały mi aż tak że mogłem jechać 50km/h na obwodnicy bo nie chciał jechać szybciej. Po włączeniu od nowa silnika było. Wymieniałem świece, przeczyszczony EGR (prawie nie był brudny).

Błędy po odczytaniu z op coma lub też i innego programu (nie pamiętam nazwy- ale do wszystkich samochodów):
-wypadanie zapłonów
-błąd EGR (w skrócie)
-P1405 - Obwód recyrkulacji spalin
-P0141 - Obwód grzalki sondy lambda, wadliwe dzialanie (rzad 1 czujnik 2)
-P0136 - Sonda lambda O2 1 rząd 1 do sondy lambda O2 2 rząd 1
-kilka innych błędów niestety już nie pamiętam jakich ale dopisze jak będę wiedział ( ogólnie jest z 8 błędów) - dodam je jak będę jeszcze raz u mechanika
Po uruchomieniu samochodu i patrzeniu w parametrach : czasem jest aktywny czasem nie sonda lambda na biegu jałowym. Oby dwie sondy powinny być aktywne przy biegu jałowym ??? , przy gazie około 2500 obrotów druga jest raz aktywna raz nie . Moj silnik to Z14XEP 1.4 benzyna 90 koni.
Błędy pojawiają się wszystkie na raz praktycznie .

Nie wymieniałem sondy iż mechanik ( z rodziny) mi odradził bo powiedział że to nie możliwe jest przez sonde lambde by mi tak blokowało obroty i bym miał tyle błędów. A kasy wydawać na wszystko nie chce i wymieniać po kolei czyli cewka, egr , sondy lambdy, chyba że już na prawdę nie będzie innej opcji ale chyba nie możliwe by mi wszystko nagle padło ...
dzamil
Nauka jazdy
 
Posty: 7
Dołączył(a): 7 paź 2016, o 11:47
Silnik: 1.4 Z14XEP


Re: Problem z samochodem co jakiś czas ... HELP

Postprzez Wigo48 » 1 lut 2017, o 17:27

Miałem te same błędy. Po wymianie sondy 2 na nową Delphi zniknęły same natychmiast po wymianie.
Wigo48
Klubowicz
 
Posty: 117
Dołączył(a): 9 gru 2015, o 18:25
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Problem z samochodem co jakiś czas ... HELP

Postprzez cichy79 » 1 lut 2017, o 20:45

Tak jak WIgo48 pisze miałem podobnie u ojca w aucie, masz dwie sondy jedna jest dostępna od komory silnika a druga musisz mieć kanał i tam ja widać.
U mnie do wymiany ta przy silniku jakieś 300zł ok. i jak reką odjął.No nie wspomnę ze świece ,cewka masz sprawne.
Jesli masz gaz to reset mapy silnika i jazda na benzynie zeby sie nauczyła (zaadaptowała przez jakiś czas) bedziesz widział czy dalej te objawy sa.
Po wymianie sondy lambda spadło mi tez spalanie.
cichy79
Starszy kierowca
 
Posty: 39
Dołączył(a): 24 mar 2016, o 14:55
Lokalizacja: Śląskie
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ

Re: Problem z samochodem co jakiś czas ... HELP

Postprzez ASTROnauta » 2 lut 2017, o 00:02

Potwierdzam wypowiedzi kolegów, sonda pewnie się przycina w pewnym momencie i dlatego sypie błędami. Wypadanie zapłonów również często powoduje sonda. Błędy od EGR skasować i olać póki co:)
ASTROnauta
Starszy kierowca
 
Posty: 46
Dołączył(a): 22 sty 2017, o 18:59
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Problem z samochodem co jakiś czas ... HELP

Postprzez dzamil » 2 lut 2017, o 18:17

Też tak w sumie uważam że może być tego przyczyna, czyli wymienić sonde nr 2 tą za katalizatorem tak ?? Która jest w "rurze" mówiąc prostym językiem ?
Polecacie jakąś którą kupić ?? Bo ceny są od 50 - 500 zł .
Ostatnio edytowano 6 lut 2017, o 11:25 przez dzamil, łącznie edytowano 1 raz
dzamil
Nauka jazdy
 
Posty: 7
Dołączył(a): 7 paź 2016, o 11:47
Silnik: 1.4 Z14XEP

Re: Problem z samochodem co jakiś czas ... HELP

Postprzez dzamil » 2 lut 2017, o 18:18

Kasowałem błędy i następnego dnia wracają te same. Gazu nie posiadam.
dzamil
Nauka jazdy
 
Posty: 7
Dołączył(a): 7 paź 2016, o 11:47
Silnik: 1.4 Z14XEP


Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 12 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.