Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Klekotanie silnika po uruchomieniu go

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

Klekotanie silnika po uruchomieniu go

Postprzez kbnn » 16 lut 2017, o 21:49

Cześć,

kilka dni temu miałem robiony w aucie rozrząd. Od momentu odbioru auta z serwisu, przy uruchamianiu silnika auto cicho klekocze, czasami przez 5 sekund, a czasami przez 2 sekundy, a potem już go nie słychać i działa normalnie.
Kilka miesięcy wstecz słyszałem już kiedyś taki odgłos, ale zdarzyło się to raz, może 2 razy, natomiast teraz jest to słyszalne przy każdym uruchomieniu silnika.

Podrzucam link do filmu. Klekot zaczyna się od ~3/4 sekundy i trwa do 7. Mam nadzieję, że to wychwycicie.

I teraz pytanie zasadnicze. Czy ktoś kiedyś tak miał, czy ktoś wie co to może być.

Mój silnik to A16XER - benzyna 1.6 115KM (2011r.)


http://www.youtube.com/watch?v=uMs0jEbuDTU
kbnn
Kierowca
 
Posty: 21
Dołączył(a): 16 lut 2017, o 21:48
Silnik: 1.6 Z16XER


Re: Klekotanie silnika po uruchomieniu go

Postprzez kbnn » 17 lut 2017, o 22:02

Zauważyłem też, że momencie zapalania auta, kiedy świecą się wszystkie kontroli, a po zapaleniu gasną, kontrolka oleju świeci gdzieś 1-2 sekundy dłużej i też oczywiście gaśnie. Czyli na mój słaby w kwestii mechaniki rozum, wygląda to tak jakby przy uruchamianiu, silnik nie pobierał odpowiedniej mieszanki przez co powstaje na początku ten klekot, a po chwili mija bo ilość podanego oleju już jest okej.

Co może być nie tak?
kbnn
Kierowca
 
Posty: 21
Dołączył(a): 16 lut 2017, o 21:48
Silnik: 1.6 Z16XER

Re: Klekotanie silnika po uruchomieniu go

Postprzez ASTROnauta » 17 lut 2017, o 22:23

Ja bym sprawdził ciśnienie/poziom oleju pewnie stukają zawory i ewentualnie pomierzył luz na szklankach chociaż nie do końca wiem o co Ci chodzi bo ten filmik nie wiele daje. Jak odpalisz auto i przegazujesz to szybciej przestaje stukać? Jaki lejesz?
ASTROnauta
Starszy kierowca
 
Posty: 46
Dołączył(a): 22 sty 2017, o 18:59
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Klekotanie silnika po uruchomieniu go

Postprzez kbnn » 17 lut 2017, o 22:31

ASTROnauta napisał(a):Ja bym sprawdził ciśnienie/poziom oleju pewnie stukają zawory i ewentualnie pomierzył luz na szklankach chociaż nie do końca wiem o co Ci chodzi bo ten filmik nie wiele daje. Jak odpalisz auto i przegazujesz to szybciej przestaje stukać? Jaki lejesz?

No od razu po uruchomieniu silnika jest takie stukanie/klekotanie, tak jakby to był silnik diesla, a jest to benzyna :p (jak się da głośno na filmie to słychać to wyraźnie)

Stan oleju sprawdzałem i jest w odpowiedniej ilości, wlewany był Castrol. Zastanawia mnie tylko dlatego czemu tak się dzieje. Bo nigdy tak nie było, a jak odebrałem auto od mechanika po wymianie rozrządu to coś takiego jest.
kbnn
Kierowca
 
Posty: 21
Dołączył(a): 16 lut 2017, o 21:48
Silnik: 1.6 Z16XER

Re: Klekotanie silnika po uruchomieniu go

Postprzez MISIEK13111981 » 18 lut 2017, o 05:44

A może odzywają się nieszczęsne koła zmiennych faz rozrządu, może trzeba usunąć siateczki z elektrozaworów olejowych i zobaczyć jak będzie się zachowywał przy odpalaniu ?
MISIEK13111981
Starszy klubowicz
 
Posty: 425
Dołączył(a): 15 mar 2014, o 14:38
Lokalizacja: KOSZALIN
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Klekotanie silnika po uruchomieniu go

Postprzez kbnn » 18 lut 2017, o 20:55

Dodam też, że wyskoczyły mi takie błędy:

- ECN 013504 (0135 Uszkodzenie w obwodzie grzania sondy ? l)
- ECN 013004 (0130 Regulacja poza zakresem / nieprawidłowy sygnał sondy ? l)


Ale kompletnie nie rozumiem o co chodzi :/ Czy ktoś jest mi w stanie napisać co te błędy oznaczają i w czym jest problem?
kbnn
Kierowca
 
Posty: 21
Dołączył(a): 16 lut 2017, o 21:48
Silnik: 1.6 Z16XER

Re: Klekotanie silnika po uruchomieniu go

Postprzez ASTROnauta » 20 lut 2017, o 00:08

Klekotanie nie jest spowodowane przez sondę. Błędy skasuj i zobacz czy się pojawią ponownie. Raczej na forum nie znajdziesz odpowiedzi co wydaje taki dźwięk bo przyczyn może być wiele więc pozostaje diagnostyka u mechanika.Usterkę pewnie da się szybko zdiagnozować, ale potrzebne jest do tego auto.
ASTROnauta
Starszy kierowca
 
Posty: 46
Dołączył(a): 22 sty 2017, o 18:59
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Klekotanie silnika po uruchomieniu go

Postprzez kbnn » 21 lut 2017, o 15:25

Byłem w serwisie specjalizującym się Oplami i powiedziano mi się ten dźwięk dochodzi z kół zmiennych faz rozrządu. Mam się tym nie przejmować bo to, że kontrolka oleju świeci trochę dłużej albo się na chwilkę zaświeci nic w tym przypadku nie znaczy. Mam się tym przypadkiem zainteresować w momencie gdy zaświeci się "Check Engine". Na razie spokojnie jeździć.
kbnn
Kierowca
 
Posty: 21
Dołączył(a): 16 lut 2017, o 21:48
Silnik: 1.6 Z16XER


Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.