Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Wyciek oleju

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

Wyciek oleju

Postprzez kbnn » 4 mar 2017, o 22:30

Cześć,

Mam niestety problem z wyciekiem oleju (nie skapuje na ziemię, tylko osadza się na zaznaczonych na zdjęciach miejscach). Ostatnio jak byłem na szybkim "zabiegu" u mechanika, powiedział mi że jest jakiś wyciek i będzie trzeba coś z tym zrobić. Potrzebowałem na szybko auto, więc je odebrałem i powiedziałem, że się tam na kiedyś umówimy w tej sprawie.

Ale z ciekawości sam spojrzałem pod klapę silnika gdzie jest ten wyciek. Jedyne co znalazłem to to co wrzucam na zdjęciach poniżej. Dużo zdjęć, ale po kolei są coraz bliższe ujęcia, żebyście mogli dokładnie zobaczyć o co chodzi.

Wiem, że żeby wiedzieć na 100% co to jest muszę jechać do mechanika bo tak na odległość na forum się nie da naprawić auta, no z ciekawości zamieszczam ten post bo może ktoś z Was miał jakiś wyciek w tym samym miejscu i będzie mógł to i owo podpowiedzieć w czym może być problem.

Jeżeli ktoś ma jakieś pomysły skąd może być ten wyciek to proszę o informację :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek



A tak wygląda to od dołu:

Obrazek

Obrazek
kbnn
Kierowca
 
Posty: 21
Dołączył(a): 16 lut 2017, o 21:48
Silnik: 1.6 Z16XER


Re: Wyciek oleju

Postprzez wojtek509 » 6 mar 2017, o 08:14

zdjęcia faktycznie niewiele mówią. (moja sugestia) Prawdopodobne, że wyciek pochodzi z wymiennika ciepła między płynem chłodniczym i olejem. Standardowa usterka w astrze h przy przebiegu ok 150.000km Objawy są dwa: wyciek na zewnątrz oraz ślady oleju w płynie chłodniczym. Koszta też nie małe bo zestaw nowych uszczelek to z tego co pamiętam ok 300zł + drugie tyle za pracę mechanika bo dostać się tam nie jest aż tak prosto. :oops:
wojtek509
Kierowca
 
Posty: 13
Dołączył(a): 17 kwi 2015, o 07:25
Silnik: 1.8 Z18XER


Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.