Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Nietypowy dźwięk dobiegający z okolic pompy olejowej

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

Nietypowy dźwięk dobiegający z okolic pompy olejowej

Postprzez fracta1 » 17 mar 2017, o 12:02

Witam wszystkich forumowiczów.

Posiadam Opla Astrę H z silnikiem benzynowym 2.0 turbo i mocy 200 KM (Z20LER) z 2005 roku. Od jakiegoś czasu zauważyłem dość niepokojący objaw - chodzi o dźwięk wydobywający się spod maski - a dokładniej najbliżej prawego, przedniego koła.

Dźwięk występuje tylko na ciepłym silniku - na zimnym wszystko pracuje cicho. Dla ułatwienia sytuacji dorzucam nagrany filmik obrazujący całą sytuację:

https://www.youtube.com/embed/1JUxPqnPFZg?rel=0

Mechanik, do którego się udałem nie był w stanie stwierdzić na 100%, gdzie leży problem jednak sugerował następujące rzeczy:

- wymianę pompy oleju
- sprawdzenie miski i smogu - sprawdzona i wszystko czyste
- rolki i paski zostały sprawdzone - nie stąd dobiega dźwięk

Macie jakieś sugestie co może być zepsute? Na obecną chwilę sam nie jestem w stanie stwierdzić a dwóch kolejnych mechaników nie było w stanie udzielić mi żadnej konkretnej odpowiedzi...
fracta1
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 17 mar 2017, o 11:47
Silnik: 2.0T Z20LER


Re: Nietypowy dźwięk dobiegający z okolic pompy olejowej

Postprzez sparspar » 22 mar 2017, o 09:59

Witam
Uruchom silnik, ale bez paska wieloklinowego. |Chyba, ze juz to robiles i dzwiek pozostal ten sam
Pozdrawiam
Zakładając swój wątek sprecyzujcie problem bo nikt nie czyta w myślach i nie wie jakie błędy Wam wyskakują.A potem starajcie się ukończyć każdy rozpoczęty wątek.
Avatar użytkownika
sparspar
Moderator
 
Posty: 531
Dołączył(a): 10 maja 2014, o 12:56
Lokalizacja: Gdańsk
Silnik: 1.8 Z18XE


Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.