Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Problem z kontrolką ciśnienia

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

Problem z kontrolką ciśnienia

Postprzez MrFoto » 2 kwi 2017, o 11:01

Witam szanownych kolegów
Jestem nowym posiadaczem opla (Astra H 1.8 125km.) a jak to u mnie bywa bo nabyciu każdego auta staram się go jak najszybciej doprowadzić do maksymalnie najlepszego stanu używalności.Tak więc wymieniłem już chyba wszystkie elementy eksploatacyjne na nowe najlepszych producentów i jest coś co spędza mi sen z powiek, mianowicie wymieniłem również olej na Motul 5/40 (w specyfikacji oczywiście Dexos2) i mam pytanie odnośnie szybkości gaśnięcia kontrolki ciśnienia oleju , czy to normalne i czy u Was też tak jest? Włączam zapłon , czekam chwilkę aż pogasną kontrolki , przekręcam kluczyk i odpalam , ciśnienie nie gaśnie od razu tylko po jakiś 3-4 sekundach. Sprawa ma się inaczej kiedy wkładam kluczyk do stacyjki i od razu odpalam auto , wtedy wszystkie kontrolki gasną natychmiast. Bardzo Was proszę o sprawdzenie czy w Waszych autach jest podobnie ? Zerknijcie proszę na film. https://goo.gl/photos/TsNDYFTLQQ3Ns7yH8
MrFoto
Nauka jazdy
 
Posty: 4
Dołączył(a): 2 kwi 2017, o 10:58
Silnik: 1.8 Z18XE


Re: Problem z kontrolką ciśnienia

Postprzez MrFoto » 4 kwi 2017, o 19:19

I co nikt z kolegów się nie pofatyguje żeby zerknąć na deskę rozdzielczą i zobaczyć jak jest w waszych astrach ???
MrFoto
Nauka jazdy
 
Posty: 4
Dołączył(a): 2 kwi 2017, o 10:58
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Problem z kontrolką ciśnienia

Postprzez toldik » 5 kwi 2017, o 22:58

Mam tak samo jak na Twoim filmie.

p.s. w pamięci kompa jest zapisany jakiś błąd, bo kontrolka samochodu z kluczykiem powinna zgasnąć kilka sekund po zapłonie (tak jak kontrolka abs/esp ) a u Ciebie gaśnie dopiero po rozruchu, odczytaj błędy np. metodą gaz/hamulec...

tak powinna zgasnąć (to nie mój filmik): https://www.youtube.com/watch?v=vmkdf5FNuaI

Pzdr.
toldik
Starszy kierowca
 
Posty: 39
Dołączył(a): 21 maja 2016, o 18:31
Lokalizacja: Piaseczno
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Problem z kontrolką ciśnienia

Postprzez luter28 » 6 kwi 2017, o 09:00

U mnie identycznie, jak opisujesz.
luter28
Nauka jazdy
 
Posty: 4
Dołączył(a): 6 kwi 2017, o 08:49
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Problem z kontrolką ciśnienia

Postprzez Hassano » 6 kwi 2017, o 14:35

Ja posiadam dieselka i jest taka sama sytuacja że niekiedy po zapaleniu auta kontrolka świeci sie z 2-3 sec i gaśnie :) Widze że te ople mają sporo problemów z kontrolkami bo to nie jedyne sytuacje :)
Hassano
Kierowca
 
Posty: 11
Dołączył(a): 29 mar 2017, o 18:41
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTL

Re: Problem z kontrolką ciśnienia

Postprzez MrFoto » 6 kwi 2017, o 22:39

Dzięki za odpowiedzi , z tego co widać ten typ tak ma. Jeśli odpalamy od razu po włożeniu kluczyka w stacyjkę to ciśnienie gaśnie natychmiast , jeśli czekamy chwilę i dopiero odpalamy to jak to ujął mechanik "komputer robi pewnego rodzaju test" po czym kontrolki gasną .Jest to normalna reakcja. A co do kontrolki z kluczykiem już jest ok , miałem do skasowania inspekcje .
MrFoto
Nauka jazdy
 
Posty: 4
Dołączył(a): 2 kwi 2017, o 10:58
Silnik: 1.8 Z18XE


Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 31 gości

cron
stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.