Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

po wymianie egr dalej szarpie

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

po wymianie egr dalej szarpie

Postprzez marcinastra » 5 kwi 2017, o 21:33

Witam,

Byłem u mechanika zdiagnozował egr chociaż komputer błędów nie pokazywał ale bez wtyczki egr lepiej jeździł samochód, kupiłem oryginał Pierburga i po wymianie jest lepiej ale dalej mi sie wydaje, że bez wtyczki jest ciut lepiej z ruszaniem z jedynki.

Na opcomie po wypięciu wtyczki oprócz błędu egr to zmienia się napięcie na drugiej sondzie. Z egr jest 0,7V i uboga mieszanka a bez wtyczki 4,5V i bogata. Reszta bez zmian. Pierwsza sonda lata sobie od 100mV do 800mV.

Autem dalej szarpie, na opcomie nowy egr zamknięty. Obroty lekko falują, drgania od silnika przenoszone są na kierownice i lewarek. Kolejny mechanik rozkłada ręce bo nie ma błędu na komputerze. Może ktoś kogoś poleca w Gdańsku.

Tak czytam forum i pozostaje mi: cewka do sprawdzenia, kanały egr, ale czy to robi skoro egr i tak jest zamknięty + sam stary egr był czysty i tylko lekko pokryty nalotem, nie było co czyścić? kanał dolotowy szczelność, katalizator zapchany? W sumie nie mam więcej pomysłów.
marcinastra
Kierowca
 
Posty: 16
Dołączył(a): 5 mar 2017, o 20:51
Silnik: 1.6 Z16XEP


Re: po wymianie egr dalej szarpie

Postprzez arden » 12 kwi 2017, o 08:40

Nie wiem, ja mam podobny problem, egr wymieniony, czujniki też, błędy wykasowane, dalej lipa
arden
Nauka jazdy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 12 kwi 2017, o 08:16
Silnik: 1.4 Z14XEL

Re: po wymianie egr dalej szarpie

Postprzez Wigo48 » 12 kwi 2017, o 09:02

U mnie pomogło czyszczenie przepustnicy i przepływomierza. Były wymienione też świece i cewka, bo nie działa na 3 cylindrze ( był błąd). Teraz auto chodzi bezbłędnie. Obroty stoją w miejscu.
Wigo48
Klubowicz
 
Posty: 117
Dołączył(a): 9 gru 2015, o 18:25
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: po wymianie egr dalej szarpie

Postprzez marcinastra » 12 kwi 2017, o 13:36

u mnie nie ma przepływomierza, przepustnice czyścił mechanik po kupnie, ale chyba zrobię to sam jeszcze raz bo po jego czyszczeniu to nawet cos gwiżdze teraz.. skoro stary zawór egr był lekko okopcony to nie chce mi się wierzyć, że kanały egr będą zapchane. Co do przepustnicy to mam wątpliwości, u ojca w astrze G test przepustnicy spowodował zgaśnięcie silnika a u mnie zero reakcji.

wczoraj odkryłem jeszcze że wentylator nie działa na pierwszym biegu i termostat otwiera się za szybko i silnik na trasie to ma 65C.

miał być tani opel a części droższe niż do mojej starej E36 323 na razie :-) tylko pali 1/3 mniej

dam znać czy czyszczenie przepustnicy pomoże.
marcinastra
Kierowca
 
Posty: 16
Dołączył(a): 5 mar 2017, o 20:51
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: po wymianie egr dalej szarpie

Postprzez Wigo48 » 12 kwi 2017, o 20:47

Nie znam się czy mam przepływomierz , ale mój mechanik który to czyścił mówił, że to przepływomierz. Wymontował i pryskał przy mnie płynem w areozolu do czyszczenia przepustnic. Mamy te same silniki 1,6 xep
Wigo48
Klubowicz
 
Posty: 117
Dołączył(a): 9 gru 2015, o 18:25
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: po wymianie egr dalej szarpie

Postprzez marcinastra » 12 kwi 2017, o 20:57

w tym silniku nie ma przepływomierza tylko czujnik temperatury powietrza, wychodzą tylko 2 kabelki

o takie coś Obrazek

sam myślałem że to przepływomierz i mechanik też mi tak mówił, dopiero to forum mi wyjaśniło sprawę

dam znać jak wyczyszczę przepustnice
marcinastra
Kierowca
 
Posty: 16
Dołączył(a): 5 mar 2017, o 20:51
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: po wymianie egr dalej szarpie

Postprzez arden » 13 kwi 2017, o 07:53

Faktycznie, to może pomóc, też spróbuję z nią powalczyć
arden
Nauka jazdy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 12 kwi 2017, o 08:16
Silnik: 1.4 Z14XEL

Re: po wymianie egr dalej szarpie

Postprzez Hassano » 13 kwi 2017, o 13:40

Może tak trochę pójdę od drugiej strony ale wymiana egr-a to już spora sprawa. Jako mechanik sam sprawdziłbym na początek świece, cewki, potem filtr paliwa/powietrza, potem sondy ale tu mały problem bo ewentualnie założenie nowej może dać jakąś odp jednak jak to nie to to i tak już oddać raczej sie nieda, następnie sprawdził przepustnice czy nie jest zawalona, następnie egr ale też najpierw wyczyścić i sprawdzić czy cokolwiek to pomogło, jeżeli nie to zaślepić na chwile i zobaczyć czy jest lepiej (bo wtedy będzie pewność czy jest walnięty czy nie) następnie tak jak piszecie przepływka/czujnik akurat nie kojarzę autka więc nie powiem na 100% co tam jest, ale jak czujnik to on raczej niema wpływu bo gdyby był walnięty to pokazywałby jakiś błąd :)
Hassano
Kierowca
 
Posty: 11
Dołączył(a): 29 mar 2017, o 18:41
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTL

Re: po wymianie egr dalej szarpie

Postprzez Wigo48 » 13 kwi 2017, o 17:21

Piszecie o niezawalonym EGR. Ważne jest żeby tłoczek się nie zacinał. Czasem wydaje się czysty, a tłoczek stoi w miejscu. Mój był już czyszczony 2 razy i jest wyraźna poprawa.
Wigo48
Klubowicz
 
Posty: 117
Dołączył(a): 9 gru 2015, o 18:25
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: po wymianie egr dalej szarpie

Postprzez marcinastra » 9 sie 2017, o 15:01

co do szarpania

byłem w ASO w Konokar w Gdańsku, zaprogramowali sterownik, zapłaciłem łącznie 270zł = diagnoza 170zł + programowanie 100zł i samochód dużo mniej szarpie, efekt jakbym jechał na odłączonej wtyczce EGR ale mam podłączoną. Ja jeszcze chce i tak czyścić kolektor dolotowy.
marcinastra
Kierowca
 
Posty: 16
Dołączył(a): 5 mar 2017, o 20:51
Silnik: 1.6 Z16XEP

Następna strona

Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.