Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Błąd 210370

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

Błąd 210370

Postprzez Janek11 » 21 kwi 2017, o 07:28

Witam,

mam problem z moją Asterką - 1,8 125km 1,8 Z18XE

Pojawił się check engine - kod błędu to 210370 wg tabelki usterek - zasilanie powietrzem / paliwem

Objawy w ostatnich dniach:
- szarpanie przez 200-300m po odpaleniu i natychmiastowym ruszeniu (gdy auto stoi np: z 8h),
- gdy popracuje z 30s i dopiero ruszę - nie ma żadnego szarpania, przyśpieszanie odbywa się płynnie,
- nie wachluje na obrotach,
- nie ma problemów z odpalaniem
- spalanie nie podwyższone - około 8l benzyny / 10lpg na 100km
- auto posiada gaz - jednak problem występuje na zimnym silniku - czyli wyłącznie na benzynie,

Poproszę o sugestie co do potencjalnych usterek - podejrzewam przepływomierz. Dziś po pracy przed ruszeniem odepnę wtyczkę - poinformuję czy coś się zmieni.
Czy w tych silnikach pojawiały się problemy z niekontaktującą masą na przepływomierzu?
Czy istnieje możliwość problemów z pompą paliwa bądź wtryskiwaczami?

Z góry dziękuję za pomoc.
Janek11
Nauka jazdy
 
Posty: 7
Dołączył(a): 21 kwi 2017, o 05:56
Silnik: 1.8 Z18XE


Re: Błąd 210370

Postprzez Janek11 » 28 kwi 2017, o 10:40

Po odłączeniu przepustnicy i ruszeniu na zimnym silniku nie było żadnego szarpania. Powyżej 80km/h miałem odczucie, że auto nie jedzie "płynnie".
Po podłączeniu wtyczki auto zaczęło się poruszać płynnie, a w dniu kolejnym zgasła żółta kontrolka silnika. Błędów metodą gaz-hamulec nie pokazuje. Na zimnym szarpanie pozostało.
Janek11
Nauka jazdy
 
Posty: 7
Dołączył(a): 21 kwi 2017, o 05:56
Silnik: 1.8 Z18XE


Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 10 gości

cron
stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.