Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Lokallizacja EGR

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

Lokallizacja EGR

Postprzez jolero » 21 kwi 2017, o 22:19

Witam

Czy mógłby mi ktoś pomóc w zlokalizowaniu EGR na podstawie zamieszczonego zdjęcia? Samochód to opel astra h, 1.8 l, 140 KM, benzyna, 2006r.
W teorii wiem gdzie powinien znajdować się ten zawór. W praktyce jednak już wszystko co mogłem to przejrzałem i nadal nie znalazłem. Szukałem też na forach, filmikach na youtube i dalej nic. Po prostu nie ma go w tych miejscu, w którym powinien być według materiałów internetowych.
U mnie dodatkowo jest założona instalacja LPG, a więc to też trochę utrudnia widoczność poszczególnych części silnika. Rozplotłem kable z instalacji gazowej, które były spięte plastikowymi opaskami oraz zdemontowałem akumulator w celu lepszej widoczności poszczególnych podzespołów. Na jednym filmiku EGR był pomiędzy plastikową obudową silnika, a akumulatorem. Jednak u mnie jest inaczej, bo EGR nie ma w tamtym miejscu.
Jest jeszcze możliwość, że silnik ten nie ma EGR, ale jak sprawdzałem to model ten powinien posiadać EGR.
Poniżej zamieszam zdjęcie silnika.
Czy mógłby mi ktoś pomóc zlokalizować EGR na podstawie tego zdjęcia?

Pozdrawiam
Załączniki
20170421_190714_popr.jpg
EGR
20170421_190714_popr.jpg (238.68 KiB) Przeglądane 4357 razy
jolero
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 8 kwi 2016, o 11:13


Re: Lokallizacja EGR

Postprzez szmichal » 26 kwi 2017, o 21:50

Ten silnik nie ma EGR, jest tu zbędny bo zmienne fazy rozrządu pełnia jego rolę w pewnym stopniu
szmichal
Nauka jazdy
 
Posty: 6
Dołączył(a): 18 sie 2016, o 18:42
Silnik: 1.8 Z18XER


Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 15 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.