Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Szarpanie przy ruszaniu, rozpędzaniu :(

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

Szarpanie przy ruszaniu, rozpędzaniu :(

Postprzez prosto21 » 24 kwi 2017, o 10:19

Witam !
Wiem, że wątków o szarpaniu było już kilka, ale nigdzie nie znalazłem mimo wszystko podobnego przypadku.

Auto: Astra H 1.6 85 kw/115km. 2009r.

Problem polega na tym, że przy ruszaniu (nie zawsze) i rozpędzaniu występuje czasem punktowe (jedno, dwa) szarpnięcia lub więcej i wtedy jest ciągłe tak jakby ktoś odcinał dopływ benzyny lub tracił na jakiś ułamek sekundy moc. Zauważyłem, że problem powstaje najczęściej gdy przy ruszaniu z pierwszego biegu auto rusza ale na małym gazie, jeżeli ruszam, ale mocniej przycisnę pedał gazu zazwyczaj problemu nie ma i adekwatnie podobnie jest przy rozpędzaniu jeżeli np. rozpędzam auto jadące dość wolno z 3 biegu (na niskich obrotach) też lubi szarpać. Powyższe przypadki nie są regułą, zdarzało się też szarpanie przy jeździe np na 5 biegu przy 90 km/h.
Komputer nie pokazuje żadnych błędów a problem trwa już ponad miesiąc.
Nie wiem, czy ma to jakiś związek ale problem pojawił się 3 dni po wymianie oleju, filtra oleju i powietrza.

Błagam o pomoc bo byłem u dwóch mechaników i nie bardzo wiedzą za co się chwycić, a na metodę prób i błędów zwyczajnie mnie nie stać, bo mogę wymienić połowę podzespołów a problem będzie nadal.

Pozdrawiam.
prosto21
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 9 mar 2017, o 11:32


Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.