Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

z16xer -luz zaworowy, frezowac czy zmieniac szklanki?

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

z16xer -luz zaworowy, frezowac czy zmieniac szklanki?

Postprzez nicram92 » 17 maja 2017, o 11:34

Witam,

Mam do regulacji luz zaworowy. Pytanie co lepiej zrobic? Dwoch mechanikow, kazdy ma swoje zdanie.

1. Frezować wszystkie szklanki do tej samej wartości luzu, 29mm ssące, 35 wydechowe <- maksymalne wartosci z zakresu
2. Wymiana szklanej na zaworach gdzie luz jest niepoprawny?

Co jest lepszym rozwiązaniem??
nicram92
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 12 maja 2017, o 15:07
Silnik: 1.6 Z16XER


Re: z16xer -luz zaworowy, frezowac czy zmieniac szklanki?

Postprzez pmedela » 17 maja 2017, o 19:42

A jakie masz te luzy ?
Frezowanie powoduje zniszczenie utwardzonej powierzchni szklanki przez co zużywa się potem o wiele szybciej.

Ja dwa dni temu mierzyłem luz w swoim silniku i mam 0,25 na ssących i 0,28 na wydechowych.
Przebieg 140kkm, z czego 10kkm na LPG
Zastanawiam się, czy już się brać za te wydechowe ?

--
Piotrek
pmedela
Kierowca
 
Posty: 11
Dołączył(a): 13 maja 2016, o 05:43
Silnik: 1.8 Z18XER

Re: z16xer -luz zaworowy, frezowac czy zmieniac szklanki?

Postprzez nicram92 » 18 maja 2017, o 07:10

Nie znam dokładnych wartości luzów u mnie. Mam problem i wymieniam KZFRy, przy okazji stwierdził mechanik, na czuja?, że luzy do regulacji.
Znalazłem już jednego mechanika, który zajmie się rozbiórką rozrządu pod wymiane KZFR i od razu zmierzy dokładnie jakie mam luzy.

1.Dzięki za informacje nt frezowania, ktoś jeszcze potwierdza to co kolega napisał powyżej?>
2. luzy poprawne to:
0,21-0,29 mm ssące
0,27-0,35 mm wydechowe

Twoje mieszczą się jeszcze w poprawnym zakresie, na Twoim miejscu bym jeszcze nie regulował.
nicram92
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 12 maja 2017, o 15:07
Silnik: 1.6 Z16XER


Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.