Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Z18XE Po odpaleniu faluje,strzela,dusi się

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

Z18XE Po odpaleniu faluje,strzela,dusi się

Postprzez Pawel_SRC » 31 maja 2017, o 11:03

Siema !
Problem taki może ktoś zna ? :)
Astra H GTC OPC Line 1.8 125 KM 160tys. (PB bez LPG) !
Po cało nocnym postoju rano po odpaleniu przez jakieś 20-30 sekund auto na postoju na luzie jak by szarpie, dusi, strzela z kolektora/wydechu coś jak wypadanie zapłonu, obroty faluja góra dół tak jakby nie na wszystkie gary działał i miał zaraz zdechnąć .. do tego czuć zapach paliwa z wydechu.. przy probie ruszenia po wciśnięciu gazu auto się toczy ale dławi się szarpie nie chce jechać.. Trwa to wszystko tak jak ww 20-30 sec i auto jedzie wkręca się itd
Brak jakiegokolwiek błędu na kompie, zapala od strzału, po tych 20-30sek auto chodzi normalnie i jeździ normalnie w trakcie jazdy nic sie nie dzieję spalnie
okej .
Jak już odpali i po tych 30 sec wariacji się uspokaja i go zgasze to kolejne razy pali jak gdyby nigdy nic i zapierdziela az do postoju ok 8h

Wymieniłem świece, podmieniłem cewkę i problem nadal jest jak auto postoi cala nockę lub kilkanaście h np 8 jak jestem w robocie ..
Pawel_SRC
Kierowca
 
Posty: 20
Dołączył(a): 20 maja 2017, o 16:38
Silnik: 1.8 Z18XE


Re: Z18XE Po odpaleniu faluje,strzela,dusi się

Postprzez sparspar » 31 maja 2017, o 11:39

Najprawdopodobniej przez czujnik temp. silnik pompuje dużo palia. Odepnij go i odpal. Potem zrób to samo z przepływomierzem. Ewentualnie miernik w rece.
Pozdrawiam
Zakładając swój wątek sprecyzujcie problem bo nikt nie czyta w myślach i nie wie jakie błędy Wam wyskakują.A potem starajcie się ukończyć każdy rozpoczęty wątek.
Avatar użytkownika
sparspar
Moderator
 
Posty: 531
Dołączył(a): 10 maja 2014, o 12:56
Lokalizacja: Gdańsk
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Z18XE Po odpaleniu faluje,strzela,dusi się

Postprzez Pawel_SRC » 31 maja 2017, o 13:08

Witam ponownie ;) przed wyjazdem do roboty odlaczylem przepływomierz i auto zapaliło normalnie tylko ze świeciła trakcja, zgasilem i podlaczylem go ponownie auto zapaliła ale tak jakby ciężej trakcja zniknęła. wieczorem jak bede wracał to zrobie ten sam manewr ze odepne go i zobacze jak odpala .
Pawel_SRC
Kierowca
 
Posty: 20
Dołączył(a): 20 maja 2017, o 16:38
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Z18XE Po odpaleniu faluje,strzela,dusi się

Postprzez Pawel_SRC » 1 cze 2017, o 07:37

Auto postalo cała noc przepływomierz odlaczony samochód zapalił od strzała pracując normalnie bez problemu jaki opisywałem na pocztaku tematu.
Świeci sie na desce po tym zabiegu check, IDS+,ESP/Trakcja.
Dziś do sklepu po 10 tej dojedzie mi preparat do czyszczenia przepływomierzy zobaczymy co bedzie po zabiegu .
Pawel_SRC
Kierowca
 
Posty: 20
Dołączył(a): 20 maja 2017, o 16:38
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Z18XE Po odpaleniu faluje,strzela,dusi się

Postprzez Pawel_SRC » 3 cze 2017, o 16:04

Witam.
A wiece tak, po czyszczeniu przepływomierza nie ma różnicy..
Skasowane wszystkie błędy.. Nic się nie pojawia.
Od wczoraj zacząłem przed odpalaniem autka włączać test moda i sprawdzać temp Coolant i co zaobserwowałem to to ze gdy temperatura na wskaźniku jest poniżej 30C np; wczoraj 27C, dziś po całej nocy z rana 24C To auto zachowuje się tak jak w opisanym problemie gdy tylko złapie 30C(zajmuje mu to około 15-35 sec) przestaje głupiec, stabilizuje obroty, pracuje normalnie i jeździ normalnie .

Co o tym myślicie koledzy czyżby czujnik temp uwalony a może ten przepływomierz :?: ? :?:
Pawel_SRC
Kierowca
 
Posty: 20
Dołączył(a): 20 maja 2017, o 16:38
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Z18XE Po odpaleniu faluje,strzela,dusi się

Postprzez papus » 14 cze 2017, o 18:25

Witam!!

Z tego co opisujesz to mam bardzo podobny problem z moją Astrą, nawet nagrałem jak to się dzieje:
https://www.youtube.com/watch?v=umiekwaLeqY

Tylko u mnie odłączanie przepływomierza nic nie pomaga, też chodzę od mechanika do mechanika i nikt nie chce mi powiedzieć co to może być, przepustnicę mi ktoś już wyczyścił 2 razy i dalej nic.

Będę kombinował dalej ze swoją więc jak mi się coś uda to dam znać, prosiłbym Cię o pomoc jeżeli Tobie się coś uda.
papus
Kierowca
 
Posty: 12
Dołączył(a): 21 sty 2015, o 14:22
Lokalizacja: Kalisz
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Z18XE Po odpaleniu faluje,strzela,dusi się

Postprzez sparspar » 15 cze 2017, o 19:39

Wymień czujnik , kosztuje dużo mniej niż MAF a może pomóc
Pozdrawiam
Zakładając swój wątek sprecyzujcie problem bo nikt nie czyta w myślach i nie wie jakie błędy Wam wyskakują.A potem starajcie się ukończyć każdy rozpoczęty wątek.
Avatar użytkownika
sparspar
Moderator
 
Posty: 531
Dołączył(a): 10 maja 2014, o 12:56
Lokalizacja: Gdańsk
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Z18XE Po odpaleniu faluje,strzela,dusi się

Postprzez Pawel_SRC » 18 cze 2017, o 21:30

Papus to tak jak u mnie 30sec i jest oki .
Wejdz przed odpalniem silnika w test mod i zobacz. Jaka jest temp silnika u mnie problem jest jak jest ponizej 30C.
Sprawdze w tym tyg ten czujnik temp bo ostatnio nie miałem kiedy zajrzeć do tego za kazdym razem jak jest mniej niz 30C to tak mu sądzi obrotami jak na twoim filmie łapie 30C i jak nowy ..
Pawel_SRC
Kierowca
 
Posty: 20
Dołączył(a): 20 maja 2017, o 16:38
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Z18XE Po odpaleniu faluje,strzela,dusi się

Postprzez papus » 18 cze 2017, o 22:04

sparspar napisał(a):Wymień czujnik , kosztuje dużo mniej niż MAF a może pomóc
Pozdrawiam

Rozumiem, że chodzi o czujnik temperatury (wody? zewnętrznej?). Sorry, za głupie pytania, ale nie wiem gdzie on jest który to, możecie mi powiedzieć lub zaznaczyć na jakimś zdjęciu? (nie mogę znaleźć w internecie). Może bym spróbował chociaż na początek odpiąć go i odpalić bez niego zanim zamówię nowy.

@EDIT: Chyba znalazłem, jest na lewo-dół od żółtego korka od wlewu oleju. Wziąłem rano go odłączyłem, po odpaleniu wentylator załączył się na max (zrozumiałe), ale samochód dalej odpalił dusząc się :(
papus
Kierowca
 
Posty: 12
Dołączył(a): 21 sty 2015, o 14:22
Lokalizacja: Kalisz
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Z18XE Po odpaleniu faluje,strzela,dusi się

Postprzez sparspar » 21 cze 2017, o 11:24

Najlepiej bedzie gdy podmienisz przepływomierz. Po co wydawać kase skoro mozesz podjechać do mechanika i zapytać czy ma jakiś lub ktoś ze znajomych ma opla
Pozdrawiam
Zakładając swój wątek sprecyzujcie problem bo nikt nie czyta w myślach i nie wie jakie błędy Wam wyskakują.A potem starajcie się ukończyć każdy rozpoczęty wątek.
Avatar użytkownika
sparspar
Moderator
 
Posty: 531
Dołączył(a): 10 maja 2014, o 12:56
Lokalizacja: Gdańsk
Silnik: 1.8 Z18XE

Następna strona

Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.