Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Duszenie się na zimnym silniku

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

Duszenie się na zimnym silniku

Postprzez papus » 14 cze 2017, o 21:22

Witam!

Moja Asterka (1.8 Benzyna 125KM, manual) gdy postoi przez noc w garażu lub ostygnie jej silnik strasznie się dławi, dusi i skaczą jej obroty przy pierwszym odpaleniu.
Idealnie to obrazuje filmik który nagrałem: https://www.youtube.com/watch?v=umiekwaLeqY

Mechanik już 2 razy czyścił przepustnicę, sprawdzał na komputerze parametry (twierdzi, że są ok) i błędy (ich brak). Problem pojawia się tylko gdy jest na dworze ciepło, zimą samochód odpala bez problemów. Świece wymienione w połowie 2016 na nowe, próbowałem rano odłączać przepływówkę - to samo.

Nie mogę znaleźć nikogo w mojej okolicy co by mi pomógł :(
papus
Kierowca
 
Posty: 12
Dołączył(a): 21 sty 2015, o 14:22
Lokalizacja: Kalisz
Silnik: 1.8 Z18XE


Re: Duszenie się na zimnym silniku

Postprzez sparspar » 15 cze 2017, o 20:00

Obejrzałem filmik i zacząłbym od czyszczenie klem i przewodów masowych. Potem sprawdził przepustnice , pedał gazu, cz. temp., głowice, podłączył pod kompa. Itd. aż odnalazłbym przyczynę.
Tylko do tego potrzebujesz narzedzi i czasu lub oddać auto do mechanika na dłużej. Bo samo pędzelkowanie naftą przepustnicy nie wystarczy. Gdyby u mnie pojawił sìę ten problem to po usunięciu usterki dam znać
Pozdrawiam
Zakładając swój wątek sprecyzujcie problem bo nikt nie czyta w myślach i nie wie jakie błędy Wam wyskakują.A potem starajcie się ukończyć każdy rozpoczęty wątek.
Avatar użytkownika
sparspar
Moderator
 
Posty: 531
Dołączył(a): 10 maja 2014, o 12:56
Lokalizacja: Gdańsk
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Duszenie się na zimnym silniku

Postprzez papus » 23 cze 2017, o 09:49

Pytanko! Czy przy wymianie czujnika temperatury wody muszę spuszczać płyn chłodniczy? Myślałem, że to tylko wykręć/wkręć, ale jednak nie jest to taki banał.
papus
Kierowca
 
Posty: 12
Dołączył(a): 21 sty 2015, o 14:22
Lokalizacja: Kalisz
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Duszenie się na zimnym silniku

Postprzez sparspar » 23 cze 2017, o 11:38

Nie musisz jeżeli zrobisz to szybko. A gdybyś jednak chciał to odkrecenie zaworka przy chłodnicy i upuszczeniu trochę płynu w miske nie jest aż skomplikowane.
Pozdrawiam
Zakładając swój wątek sprecyzujcie problem bo nikt nie czyta w myślach i nie wie jakie błędy Wam wyskakują.A potem starajcie się ukończyć każdy rozpoczęty wątek.
Avatar użytkownika
sparspar
Moderator
 
Posty: 531
Dołączył(a): 10 maja 2014, o 12:56
Lokalizacja: Gdańsk
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Duszenie się na zimnym silniku

Postprzez papus » 23 cze 2017, o 19:25

Tutaj galeria mojego silnika: http://imgur.com/a/wRsQj
Pyt : Czy ta część pod przepływomierzem powinna mieć taką szczelinę w sobie? (ta z paskiem) http://i.imgur.com/2e5ZhoP.jpg

PS. Miałem wymontowaną chłodnicę od klimatyzacji ostatnio bo poszła na reklamację.
papus
Kierowca
 
Posty: 12
Dołączył(a): 21 sty 2015, o 14:22
Lokalizacja: Kalisz
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Duszenie się na zimnym silniku

Postprzez zbyszko1979 » 2 wrz 2017, o 19:00

Ja u siebie w astrze 3 1,6 Z16XER mam taki sam problem. Tylko nie faluja obroty . Mechanik stwerdził ze mam jezdzić aż bedą jakieś błedy :(
zbyszko1979
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 15 sie 2017, o 17:31
Silnik: 1.6 Z16XER


Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 12 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.