Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Check engine

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

Check engine

Postprzez metalgrey » 8 lip 2017, o 08:33

Witam . Zakupiłem Opla Asrę GTC 1.6 105 Km , 2005. Mam 2 pytania do forumowiczów?
1. Pali się kontrolka check engine, czym może być spowodowana, czy wyjdzie na komputerze jaki to problem?
2. Samochód jak chwilę postoi to pali za 1 razem , ale gdy chcę odpalić raz po razie to jakby coś odcinało ( jakby był jakiś bezpiecznik odcięcia , bo nawet na pych wtedy nie pali ) co to może być?
Dziękuję za odpowiedź.
metalgrey
Nauka jazdy
 
Posty: 9
Dołączył(a): 8 lip 2017, o 08:25
Silnik: 1.6 Z16XEP


Re: Check engine

Postprzez sparspar » 8 lip 2017, o 09:08

Zakładając swój wątek sprecyzujcie problem bo nikt nie czyta w myślach i nie wie jakie błędy Wam wyskakują.A potem starajcie się ukończyć każdy rozpoczęty wątek.
Avatar użytkownika
sparspar
Moderator
 
Posty: 531
Dołączył(a): 10 maja 2014, o 12:56
Lokalizacja: Gdańsk
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Check engine

Postprzez metalgrey » 14 lip 2017, o 14:04

Witam po przerwie. Auto u mechanika. Mechanik przyjrzał się błędom i nie sa to jakieś poważne błedy, problem jest w tym ,że raz ich nie ma i auto pali na dotyk a za chwilę, pojawiaja sie błędy i nie idzie odpalić (cisza na wet nie drgnie rozrusznik, za chwilę pali normalnie i jedzie tez normalnie. Co tu zrobić, do Opla jechać za 5000 zł?
metalgrey
Nauka jazdy
 
Posty: 9
Dołączył(a): 8 lip 2017, o 08:25
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Check engine

Postprzez sparspar » 14 lip 2017, o 18:26

Jedz do kogoś kto bedzie wiedział czym jest moduł CIM w oplu. Najlepiej do elektryka samochodowego, który bawi sie w programowanie , wgrywanie softu , immo itp. Może Twoje błedy były właśnie z CIMem związane , którego bedziesz musiał wymienić. Z tych 5tyś. to jeszcze na bilet do Nowej Zelandii Ci zostanie;) po naprawie...
Pozdrawiam
Zakładając swój wątek sprecyzujcie problem bo nikt nie czyta w myślach i nie wie jakie błędy Wam wyskakują.A potem starajcie się ukończyć każdy rozpoczęty wątek.
Avatar użytkownika
sparspar
Moderator
 
Posty: 531
Dołączył(a): 10 maja 2014, o 12:56
Lokalizacja: Gdańsk
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Check engine

Postprzez metalgrey » 14 lip 2017, o 19:23

Dziękuję za odpowiedzi.
Problem rozwiązany, auto stało długo w komisie w rajchu i pośniedziało troszkę, trzeba było wypiąć i przeczyścić wtykę od sterownika silnika.
Po tym usunąć błędy i jest OK.
metalgrey
Nauka jazdy
 
Posty: 9
Dołączył(a): 8 lip 2017, o 08:25
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Check engine

Postprzez sparspar » 15 lip 2017, o 20:00

Racja, że styki to podstawa bo są tak małe, że minimalne zaśnieżenia zakłócają sygnał. Tylko takie rzeczy powinny być sprawdzone przed założeniem wątku aby uniknąć nieporozumień. A na koniec dodałeś , że auto stało gdzieś w jeziorze:)....W ten sposób to zawsze będzie trudno dogadać się na forum. Niech autko służy Ci, pozdrawiam

ps. a na przyszłośc staraj się precyzować wątek.....
Zakładając swój wątek sprecyzujcie problem bo nikt nie czyta w myślach i nie wie jakie błędy Wam wyskakują.A potem starajcie się ukończyć każdy rozpoczęty wątek.
Avatar użytkownika
sparspar
Moderator
 
Posty: 531
Dołączył(a): 10 maja 2014, o 12:56
Lokalizacja: Gdańsk
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Check engine

Postprzez metalgrey » 22 lip 2017, o 12:35

Jak opisywałem, kupiłem auto najwyraźniej stało trochę w komisie. Przeczyściłem większość wtyczek specjalnym płynem. Kłopot nie ustał. Myślałem, że jak wszystko być może wyschnie jak komora silnika się rozgrzeje parę razy ale co jakiś czas nie mogę zapalić silnika, muszę wtedy wypiąć tą wtykę od sterowania silnikiem poruszać parę razy i zapala bez problemu. Jak się stanie tak, że nie zapali to wywala wszystkie błędy i kluczy się pali i check engin. Ale jak zapali to wszystko ginie. Nie mogę całe życie wtyczką ruszać. Być może idzie dostać tę wiązkę całą od sterowania silnikiem, ale przeszukałem net i tylko używane idzie dostać a używaną mam akurat. Prośba macie jakieś linki do tej wiązki (bo ręce opadają). Auto wygląda jak należy i w środku i w komorze i na zewnątrz a zapalić nie idzie wtedy kiedy najbardziej się chce (np: po tankowaniu ze stacji wyjechać) siara jak nic. Dzięki za odpowiedź.
metalgrey
Nauka jazdy
 
Posty: 9
Dołączył(a): 8 lip 2017, o 08:25
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Check engine

Postprzez metalgrey » 14 sie 2017, o 20:30

Dzięki za pomoc.
metalgrey
Nauka jazdy
 
Posty: 9
Dołączył(a): 8 lip 2017, o 08:25
Silnik: 1.6 Z16XEP


Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.