Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Odpalanie rano

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

Re: Odpalanie rano

Postprzez broda » 8 lip 2017, o 17:22

sony11 podłącz auto pod komputer to raz jeżeli niema błędów zobacz parametry pracy sondy , przepływomierza , ile wynosi krótkoterminowa korekta. może mapy w sterowniku ci sie rozjechały.Gdybać można sobie długo, wymieniać wszytko po kolei i wydać kupe kasy a na koniec okaże sie ze wystarczył by SPS sterownika ;)
broda
Klubowicz
 
Posty: 90
Dołączył(a): 18 mar 2014, o 21:11
Silnik: 1.8 Z18XE


Re: Odpalanie rano

Postprzez sony11 » 8 lip 2017, o 17:25

SPS byl robiony... ale dzieki za info zrobie tobw srode
sony11
Kierowca
 
Posty: 10
Dołączył(a): 8 lip 2017, o 13:05
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Odpalanie rano

Postprzez sparspar » 8 lip 2017, o 22:06

Nie spiesz sie z naprawą....więcej kasy w Twoim portfelu zostanie
Pozdrawiam
Zakładając swój wątek sprecyzujcie problem bo nikt nie czyta w myślach i nie wie jakie błędy Wam wyskakują.A potem starajcie się ukończyć każdy rozpoczęty wątek.
Avatar użytkownika
sparspar
Moderator
 
Posty: 531
Dołączył(a): 10 maja 2014, o 12:56
Lokalizacja: Gdańsk
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Odpalanie rano

Postprzez sony11 » 9 lip 2017, o 06:58

Ile mam wg Ciebie czekac na te bledy?
sony11
Kierowca
 
Posty: 10
Dołączył(a): 8 lip 2017, o 13:05
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Odpalanie rano

Postprzez sony11 » 9 lip 2017, o 08:04

Odpialem przeplywomierz dzis rano przed odpalenie. Samochod odpalil normalnie.. jutro zrobie to jeszcze raz jak odpali dobrze to go zmienie, pytanie do czemu po odpieciu przeplywki swieci sie kontrolka trakcji?
sony11
Kierowca
 
Posty: 10
Dołączył(a): 8 lip 2017, o 13:05
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Odpalanie rano

Postprzez sony11 » 13 lip 2017, o 12:48

Wyskoczyl blad czujnika powietrza dolotowego
sony11
Kierowca
 
Posty: 10
Dołączył(a): 8 lip 2017, o 13:05
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Odpalanie rano

Postprzez sparspar » 13 lip 2017, o 22:41

Ja też mam 1.8 silnik. Zerkne do niego i powiem co mógłbyś zrobić bo coś chodzi mi po głowie i muszę to najpierw sprawdzić. W tych silnikach dopiero po przebiegu 200tyś. km nagle potrafi paść przepustnica i przepływomierz albo sterownik...Ja na razie to ja otwieram u siebie tylko maske na 3 min do wlania płynu sprys. A z rok temu silnik przestał brać olej , to jakiś fenomen
Pozdrawiam
Zakładając swój wątek sprecyzujcie problem bo nikt nie czyta w myślach i nie wie jakie błędy Wam wyskakują.A potem starajcie się ukończyć każdy rozpoczęty wątek.
Avatar użytkownika
sparspar
Moderator
 
Posty: 531
Dołączył(a): 10 maja 2014, o 12:56
Lokalizacja: Gdańsk
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Odpalanie rano

Postprzez WrocekPA » 4 sie 2017, o 11:20

Witam, mam ten sam problem, o którym piszesz kolego. Ten sam silnik z18xe, astra h kombi +lpg. Bujam się z problemem od prawie 2 lat. Nikt nie potrafi sobie z tym poradzić. Podmieniałem już cewkę, przepływkę, wymieniłem czujnik temp zewnętrznej, czyściłem przepustnice, wymieniłem świece, wgrałem nowe mapy, diagnostyka komputerem zrobiona, sonda pracuje prawidłowo, ciśnienie na listwie 3,8 bara - prawidłowe. LPG odłączałem na jakiś czas żeby wyeliminować wpływ instalacji na to co się dzieje - żadnej poprawy. Brak błędów na kompie tak więc nie czekaj na pojawienie się tak jak "szpece" lepsi od tych z serwisu Ci zalecają...
WrocekPA
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 17 lis 2016, o 17:10
Silnik: 1.8 Z18XE

Poprzednia strona

Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.