Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

1.6 XER - kompletny brak mocy

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

1.6 XER - kompletny brak mocy

Postprzez damiansdz » 14 sie 2017, o 21:42

Witam,

posiadam 1.6 XER + LPG. Kompletna wymiana całego osprzętu LPG miesiąc temu.
Przebieg 181 000, wymiana rozrządu przy 156 000.

Silnik od wczoraj kompletnie stracił moc. Skończył mi się gaz, więc postanowiłem, że trochę dla dobra silnika pojezdze na benzynie. Nagle silnik zaczął słabnąć na wysokich obrotach, nie mogłem w ogóle wysokich obrotów wyciągnąć - coś jakby go dławiło. Dziś rano maksymalna szybkość to 100km/h, gdy chciałem zredukować z 5 na 4 bieg to jeszcze gorzej. Po południu padł już kompletnie, daję na luzie gaz, do dechy, dochodzi z silnika jakiś hałas, a silnik wykręca ledwo 2000 obrotów. Nie da się jechać, na jedynce ledwo się doczołgam i trzeba wciskać sprzęgło, żeby nie zgasł. Check engine zapalił się dopiero teraz wieczorem, rano komputer nie wskazywał żadnych błędów.

Teraz wskazuje metodą gaz-hamulec: 44304, 17012.

Od rana do wieczora jeździłem po różnych mechanikach i kolejny wykluczał diagnozę poprzedniego : -). Padały różne propozycje: od kół zmiennych faz rozrządu, po przeskoczenie rozrządu, katalizator, EGR, zapchany wydech itd. Ale niestety do momentu kompletnego padnięcia żadnych błędów nie wykazywał, a podejrzewam, że jeśli np. przeskoczyłby rozrząd to od razu by wywaliło błąd. Warto dodać, że na biegu jałowym pracuje bardzo dobrze, nie gasnie itd.
Oto filmiki w jakim stanie jest aktualnie auto. Gaz wcisnięty do dechy:
https://youtu.be/IWZ3KJ9AT44

Proszę o pomoc. Rano komputery nic nie wskazywały.
damiansdz
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 14 sie 2017, o 20:58
Silnik: 1.6 Z16XER


Re: 1.6 XER - kompletny brak mocy

Postprzez propu » 19 wrz 2017, o 06:25

mialem to samo i po wymianie sondy wszystko wrocilo do normy
propu
Nauka jazdy
 
Posty: 6
Dołączył(a): 19 wrz 2017, o 06:08
Silnik: 1.6 Z16XER


Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.