Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Klekotanie silnika albo czegoś innego

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

Klekotanie silnika albo czegoś innego

Postprzez shady » 22 sie 2017, o 11:34

Witam!

Kiedy zakupiłem auto, jeździło cicho i spokojnie. Po przejechaniu ok 2tys zaczęło narastać dziwne klekotanie. Wraz z dokładaniem obrotów zwieksza sie też częstotliwość tego klekotania. Jest to naprawdę głośne i irytujące. Na początku było słychać np w przedziale 2,5-3 tys a pozniej już cały czas. Gdy odpale auto, to działa cicho, ale wystarczy nacisnąć gaz i od tej pory ten klekot sie pojawia.
Kilka dni temu miałem wymienione pierścienie, uszczelniacze itd, bo auto brało niesamowite ilości oleju. Myślałem, że po tym ustąpi, ale nic się nie zmieniło. Mechanik, który to robił, mówi, zeby przejechac 2tys i powinno zniknąć, ale coś mi sie nie chce wierzyć. Co to może być i jak z tym działać?
shady
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 2 cze 2017, o 09:59
Silnik: 1.6 Z16XEP


Re: Klekotanie silnika albo czegoś innego

Postprzez MISIEK13111981 » 22 sie 2017, o 13:27

Czyli klekot i tak został, więc coś jest nie tak. Masz jeździć aż się coś upierdoli w silniku, lepiej zmień mechanika. Nagraj filmik i wrzuć na forum.
MISIEK13111981
Starszy klubowicz
 
Posty: 425
Dołączył(a): 15 mar 2014, o 14:38
Lokalizacja: KOSZALIN
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Klekotanie silnika albo czegoś innego

Postprzez daro74ds » 28 sie 2017, o 11:03

Moim zdaniem klekot pochodzi od kolektora dolotowego.Bardzo częsta usterka w silnikach xep,kolektor jest złożony z dwóch części blach z czasem wyciera się uszczelnienie i potrafią bardzo mocno klekotać.Naprawa polega na rozbiórce kolektora i uszczelnieniu go silikonem.
daro74ds
Kierowca
 
Posty: 16
Dołączył(a): 25 paź 2016, o 17:14
Silnik: 1.6 Z16XEP


Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.