Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Olej w płynie chłodniczym

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

Olej w płynie chłodniczym

Postprzez pieniek » 31 sie 2017, o 12:32

Witam serdecznie,

Panowie mam następujący problem, Astra 3 h wiadomo, 1.4 benzyna + lpg. Olej w zbiorniczku wyrównawczym, nie jakoś dużo, w zasadzie osad na ściankach. Co jakiś czas pękają weże od układu chłodzenia. Robiłem dzisiaj test uszczelki pod głowicą testerem na zawartość co2 i ujemny wyszedł... Wydaje mi się że nie ma chłodniczki oleju w tej wersji silnika bo filtr przechodzi odrazu w połączenie z silnikiem a obok jest odrazu kolektor... Skąd może dostawać się ten olej? Tester może źle wskazać szczelność uszczelki pod głowicą?

Proszę o podpowiedź
pieniek
Nauka jazdy
 
Posty: 4
Dołączył(a): 4 kwi 2017, o 07:34
Silnik: 1.4 Z14XEP


Re: Olej w płynie chłodniczym

Postprzez sparspar » 31 sie 2017, o 17:55

Skoro CO2 ujemne to wskazywałoby na korek od zbiorniczka wyrown. Sprawdź lub podmień. Powtorz test CO2

Pozdrawiam
Zakładając swój wątek sprecyzujcie problem bo nikt nie czyta w myślach i nie wie jakie błędy Wam wyskakują.A potem starajcie się ukończyć każdy rozpoczęty wątek.
Avatar użytkownika
sparspar
Moderator
 
Posty: 531
Dołączył(a): 10 maja 2014, o 12:56
Lokalizacja: Gdańsk
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Olej w płynie chłodniczym

Postprzez pieniek » 31 sie 2017, o 22:22

Nie bardzo rozumiem, co ma korek do obecności oleju w płynie?
pieniek
Nauka jazdy
 
Posty: 4
Dołączył(a): 4 kwi 2017, o 07:34
Silnik: 1.4 Z14XEP

Re: Olej w płynie chłodniczym

Postprzez sparspar » 2 wrz 2017, o 19:09

Upss, coś nie doczytałem i napisałem tylko połowe tego co chiałem
Poniżej masz link obudowy rozrządu z blokiem. Tam może przechodzić olej do płynu. A pękniete węże to tak jak wspominałem przytkany korek.

https://www.google.pl/search?q=obudowa+ ... VtA0DgTvEM:
Pozdrawiam
Zakładając swój wątek sprecyzujcie problem bo nikt nie czyta w myślach i nie wie jakie błędy Wam wyskakują.A potem starajcie się ukończyć każdy rozpoczęty wątek.
Avatar użytkownika
sparspar
Moderator
 
Posty: 531
Dołączył(a): 10 maja 2014, o 12:56
Lokalizacja: Gdańsk
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Olej w płynie chłodniczym

Postprzez lepus » 4 wrz 2017, o 10:23

Może też przepuszczać uszczelka pod pompą cieczy, i płyn miesza się olejem
lepus
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 29 sie 2015, o 18:02


Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.