Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Nie można odpalić auta. Kręci i przestaje.

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

Nie można odpalić auta. Kręci i przestaje.

Postprzez rafal9111 » 1 paź 2017, o 20:11

Dzień dobry.
Od dwóch lat cieszę się jazdą astrą h z silnikiem Z16XEP, lecz ostatnio dość często występuje problem z odpaleniem silnika. Przy przekręceniu kluczyka "na zapłon" słychać pompę paliwa, następnie przy odpalaniu rozrusznik raz zakręci i staje. Świecą się kontrolki, a gdy przekręcam kluczyk miga kontrolka od ABSu. Po kilku próbach w końcu udaje się go odpalić, ale czasami po odpaleniu obroty spadają do zera i silnik gaśnie. Trzeba nawet 5 czy 6 prób żeby odpalić silnik.
Szukałem na forum podobnego wątku, jednak nie znalazłem podobnego przypadku. Liczę na Wasze wsparcie w tym temacie.
Pozdrawiam
rafal9111
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 1 paź 2017, o 19:58
Silnik: 1.6 Z16XEP


Re: Nie można odpalić auta. Kręci i przestaje.

Postprzez worms » 17 sty 2018, o 18:51

Mam podobne objawy. Coś Ci się wyjaśniło?
worms
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 1 sty 2018, o 13:08
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Nie można odpalić auta. Kręci i przestaje.

Postprzez Ingram » 19 sty 2018, o 19:28

Jeżeli problem z odpaleniem to może czujnik obrotu wału. Nie zawsze wywala błąd od niego. Ale jeśli problem występuje od 2 lat to chyba już powinien paść calkiem do tej pory i wyszedł by błąd
Ingram
Kierowca
 
Posty: 12
Dołączył(a): 9 lis 2016, o 08:08
Silnik: 1.8 Z18XE


Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot], Google Adsense [Bot] i 20 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.