Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

1.4 90KM odgłos jak z wirującej pralki.

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

1.4 90KM odgłos jak z wirującej pralki.

Postprzez dominiks1980 » 2 paź 2017, o 20:27

Witam. Czy ktoś miał podobną usterke obiawiające się wyciem ze wzrostem obrotów, można to porównać z odgłosem jaki wydaje pralka na wirowaniu.
Przed wczoraj oddałem auto na wymiane rozrządu. Dzisiaj je odebrałem i podczas powrotu do domu nie miłe odkrycie. Powyżej 2000obr/min z silnika dobiega odgło jak z pralki podczas wirowania. Im wyższe obroty tym głośniej. Gdyby nie to że przed oddaniem auta do mechanika słychać już było któreś z łożysk na pasku klinowym, pomyślał bym że coś spartolii przy rozrządzie. Dzisiaj wymieniłem rolke napinacza bo okazało sie po wykręceniu że coś tam grzechocze w łożysku. Niestety nic to nie dało. Jutro jest brany na warsztat alternator. Pozostaje pytanie czy moze coś jednak popsóli przy montażu łańcucha rozrządu. Czy ktoś miał podobną usterke obiawiające się wyciem ze wzrostem obrotów, można to porównać z odgłosem jaki wydaje pralka na wirowaniu.
dominiks1980
Nauka jazdy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 4 wrz 2017, o 21:20
Silnik: 1.4 Z14XEP


Re: 1.4 90KM odgłos jak z wirującej pralki.

Postprzez dominiks1980 » 3 paź 2017, o 14:44

No i lipa. To nie alternator.
dominiks1980
Nauka jazdy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 4 wrz 2017, o 21:20
Silnik: 1.4 Z14XEP

Re: 1.4 90KM odgłos jak z wirującej pralki.

Postprzez dominiks1980 » 12 paź 2017, o 08:11

Problem rozwiązany. Wadliwy rozrząd, podobno wymienili na kolejny komplet i jest ok.
dominiks1980
Nauka jazdy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 4 wrz 2017, o 21:20
Silnik: 1.4 Z14XEP


Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.